Sovražni govor

tema je zaklenjena

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

7. dec 2012 10:12

Ja imate prav ! Ker nisem sovražno naravnana, nisem nikoli razmišljala v to smer.

banana130

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

7. dec 2012 10:13

Ja, obstaja. 

"Nesramen" se nanaša na način, "sovražen" pa na vsebino.

"Prijaznega" sovražnega govora je bistveno več in je učinkovitejši, ker ga mnogo ljudi ne prepozna kot takega.

Prva stvar, ki mi pride na misel, so razni vici, čeprav se mi osebno to zdi daleč pretirana politična korektnost. Prijazni sovražni govor je tudi zelo pogost v filmih (Avatar... ). 

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

7. dec 2012 10:14

Uh, malo zamujam

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

7. dec 2012 10:39

Ni prav na temo sovražnega govora, vendar bom izkoristila priliko in tu omenila, kaj me na kulinariki - forumu najbolj moti.

No pa da na kratko napišem - forum je, za moje pojme, namenjen izmenjavi mnenj, izkušenj ipd. Ko nekateri člani sprašujejo po kakršnemkoli nasvetu, se vedno najde kakšna "zvezdica", ki namesto, da bi svetovala, raje kritizira vprašanje, žali z lenobo in seveda uporabnika pošilja k stricu googlu (čemu je pa potem namenjena kulinarika??). OK to spada pod njeno mnenje, vendar, če si je že ta "zvezdica" vzela čas za kritiziranje, bi si ga lahko tudi za pomoč in uporaben nasvet.

 

Osebno poznam kar precej punc, ki bi marsikdaj rade sodelovale na forumu, kaj povprašale, ampak si ne upajo, prav zaradi komentarjev zgoraj omenjenih "zvezdic".

Sunny09

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

7. dec 2012 10:41

Sunny09 je napisal/a:

Osebno poznam kar precej punc, ki bi marsikdaj rade sodelovale na forumu, kaj povprašale, ampak si ne upajo, prav zaradi komentarjev zgoraj omenjenih "zvezdic".

Več, ko se jih bo ustrašilo, glasnejše bodo zvezdice. Pogum je stvar posameznika, ne družbe.

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

7. dec 2012 11:41

666 se popolnoma strinjam, tudi sama sem že razmišljala, da se ne udeležujem več debat na forumu oz. ne zastavljam vprašanj zaradi takšnih in drugačnih razlogov/oseb, pa sem si rekla zakaj ne? Vsak ima pravico vprašati oz. komentirati karkoli pa naj se zdi nekaterim osebam vprašanje še tako "butasto". Zdaj napišem svoje mnenje in kaj me briga, kaj si mislijo drugi.

Imam glas in se ga ne bojim uporabiti!

Zato Sunny09 naj se te punce opogumijo bodo marsikaj pametnega izvedele.

Pa lep dan želim vsem

te.jcika

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

7. dec 2012 12:06

Se strinjam z vama, ampak ljudje smo si različni - nekatere tak odnos zelo zmoti in se zato raje ne spuščajo v debate. Namen foruma res ni bežanje z njega, ampak nekateri žal dosežejo prav tak učinek. 

Sama do zdaj še nisem imela slabe izkušnje, če bi pa do tega prišlo, se pa sigurno nebi pustila "uničiti". :)

Forum pa redno prebiram, tako da vem, da takšnih ciničnih postov ne manjka.

Lep dan tudi vam!!

Sunny09

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

7. dec 2012 13:09

Če se obremenjujete z vsakim komentarjem in mnenjem, ki ni podoben vašemu, kako potem preživite v življenju? Mislim, ni da bi po svetu hodili sami prijazni ljudje. Ne vem, ali so pa mene v službi že tako strenirali in sem dobila debelo kožo

saša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. dec 2012 13:28

spagon je napisal/a:

Če se obremenjujete z vsakim komentarjem in mnenjem, ki ni podoben vašemu, kako potem preživite v življenju? Mislim, ni da bi po svetu hodili sami prijazni ljudje. Ne vem, ali so pa mene v službi že tako strenirali in sem dobila debelo kožo



saša

 

Eh, kaka debela koža neki. Ti si, spagon, samo zelo realno dekle  in z obema nogama na zemlji . In se ne obremenjuješ  s "strici iz ozadja" , v tukajšnjem postu od Sunny 09 imenovanimi "zvezdice", torej v smislu "vsi vemo, kdo so, ampak jaz ga (je) ne bom imenovala".

 

Meni gladko "dol visi" kdo si kaj misli o meni in mojem pisanju tu na forumu (no, nekaj izjem je, seveda). Bi se pa vsak, ki se pojavi na internetnih portalih moral zavedati, da ne bo dobil samo prijaznih in odgovorov, kot si jih želi slišati. Ker tako ni niti v realnem življenju, na forumih pa sploh ne. In forumi so samo preslikava, včasih morda malce karikirana, realnosti.

Nesramnost je pač nekaj, kar govori predvsem o tistem, ki se na ta način izraža, nas pa na nek način vendarle ne ogroža, Medtem ko je sovražni govor sveda nekaj, na kar nikakor ne smemo pristati, ker to je pa vendarle nekaj, kar nas ogroža.

mamamia

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

7. dec 2012 13:33

Sunny09 je napisal/a:

No pa da na kratko napišem - forum je, za moje pojme, namenjen izmenjavi mnenj, izkušenj ipd. Ko nekateri člani sprašujejo po kakršnemkoli nasvetu, se vedno najde kakšna "zvezdica", ki namesto, da bi svetovala, raje kritizira vprašanje, žali z lenobo in seveda uporabnika pošilja k stricu googlu (čemu je pa potem namenjena kulinarika??). OK to spada pod njeno mnenje, vendar, če si je že ta "zvezdica" vzela čas za kritiziranje, bi si ga lahko tudi za pomoč in uporaben nasvet.

 Sunny09

 

Jaz sem pa mnenja, da te "zvezdice" dajo veliko uporabnih nasvetov. Pomagajo včasih s konkretnim nasvetom, včasih pa svetujejo, kako se znajti in kako čim lažje kaj sam najti, vklopiti logiko, lažje preživeti, na kratko, kako se naučiti loviti ribe. Nekatere bi pač rade izprosile ribo, ko so "lačne", loviti pa jih ne znajo. In problem je v tem, da se jih ne nameravajo naučiti loviti.

Res so včasih pripombe pikre, meni se zdijo bolj hudomušne. Vendar je včasih treba koga bolj na trdo prijeti zato, da bi se zamislil in se v bodoče bolj znašel, tudi v življenju nasploh. Običajno te, ki ne lovijo rib, užaljeno obesijo nos in se uboge umaknejo. Če bi si vzele čas za razmislek in ugotovile smisel sporočila, bi se lahko kakšni "zvezdici" celo zahvalile.

minka2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti