Polnjen piščanec

Rudolf Maister  

član od: 12.10.2012

sporočila: 41

13. dec 2012 6:36

No tako, tole je mlad peteln (domač), zato ima majhna prsa, domača mlada kura ima večje prsa .

Popražm čebulo, dodam na koščke narezana prekajena rebra, (ne velik) česen in pustim da se ohladi.

Potem pa na koščke narežem star kruh, ki mu dodam 2-3 jajca, na koščke narezana kuhana pluča (ni pomembno svinska, telečja ali jagnječja) kere mam pr rok, Morajo pa biti notri, kajti to je pojem budle. Petršil, vegeto ali zeliščno sol, poper, pa mal mleka. Pa če me spomin ne vara sem pri tej budli k čebuli še korenček naribal. Vse skupaj z čebulo premešat ,potem dam pa posodo izven dosega roke (če ne jo že koj pol pojem ) vendar ne v hladilnik. Potem pa še petelina dam iz kosti, perutničke ostanejo in ga nabudlam. Potem ga pa z zobotrebcem ali štrikcem zašijem



Rudolf Maister

(se oproščam zaradi take močne barve nov foto aparat)



Sporočilo je spremenil(a) Rudolf Maister dne 13.dec 2012 06:38

Sporočilo je spremenil(a) Rudolf Maister dne 13.dec 2012 06:42

JANA V  

član od: 29.11.2009

sporočila: 23

13. dec 2012 8:21

Jaz pa piščanca osvobodim vseh kosti, da dobim en velik zrezek, naredim filo in ga potem zvijem v rulado.

Ovijem ga v slanino z vrvico povežem in spečem.

Tudi to je zelo dobro.

 

JANA V

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. dec 2012 10:18

Rudolf, kaj za vraga je "budlati" - polniti morebiti? Se tako hecno sliši.

Vendelina jr.

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

13. dec 2012 11:00

Mene pa zanima, kako kuro  , iz kosti dat... (oziroma kosti iz kure...

 

alibaba

Rudolf Maister  

član od: 12.10.2012

sporočila: 41

13. dec 2012 11:38

Vandelina jr. ja budlati pomeni nafilati, napolniti .

Minka2 pri meni piščanec ostane cel, tako da ko ga napolnim ima obliko. (no saj se na sliki vidi kako zgleda) se pa ene 15 minut dajem da ga dam iz kosti (ostane samo šiška in perutničke). Je pa res da jih samo ene 4 naredim na leto. Če bi jih več, bi šlo hitreje.

Alibaba nemorem razložit, bi mogla bit zraven da pokažem. Edino kar lahko pomagam da povem da je dobro imet fajn nabrušen majhen nož, pa da začnem pri bedrih potem pa počas naprej.

Pa vsem se oproščam zaradi tujk (dialekta)



Rudolf Maister

Sporočilo je spremenil(a) Rudolf Maister dne 13.dec 2012 11:40

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. dec 2012 12:43

Nasploh se je fino učiti dajati kosti iz piščanca najprej na posameznih delih, potem na polovici, nazadnje, ko človek obvlada tovrstno anatomijo, pa na celemu piščancu (priporočam tudi, da se spravite na kako doma vzgojeno bolj konkretno pišče, tisti "golobi" iz običajnih štacun so za ta postopek precej nehvaležni, ker imajo prenežno meso in kožo). Jaz sem enkrat hotela objavit navodila s slikcami na Kulinariki, pa so nastale tako neapetitlih slikce, da sem ta projekt raje prepustila komu, ki se na slikanjein/ ali aranžiranje bolj spozna. Sicer je pa cel kup postopkov na youtube (gesla deboning chicken). lp, proxima

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

13. dec 2012 13:07

se opravičujem, če je vprašanje začetniško in je odgovor vsem jasen, ampak mene zanima, kaj je prednost tega, da piščancu odstranimo kosti? da je več file? :D

Mamka Bršljanka

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

13. dec 2012 13:10

Po moje se ga tako lepše nareže na rezine in najbrž tudi enostavneje.

minka2

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

13. dec 2012 13:23

Ja, sem mislila tako, da ostane cel, kot pri Rudolfu M. Kje pa začneš? Res ostane cel ali ga moraš zašit?

Pa da se da ves hrbet ven pobrat? Super... Si bom pogledala na youtubu. Če bo pa kdo 'step by step' naredil, pa bo tudi super.

 



alibaba

Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 13.dec 2012 17:20

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti