Kupljene kreme

njofra  

član od: 6.11.2006

sporočila: 70

tema odprta - 4. dec 2012 15:29 | ogledi: 6.998 | odgovori: 5

Zanima me če je katera že kupila prah za kreme za torte iz slaščičarskih trgovin,Se ne morem odločit ali naj naredim sama ali naj kupum.Rabim za sinovo torto.

njofra

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. dec 2012 15:39

Naredi sama, s kupljenim prahom lahko tudi kar torto naročiš že narejeno.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. dec 2012 15:56

Odkar sem sama začela kuhat kremo doma, mi noben prašek več ne pade na pamet. Sem se tako zelo bala kuhat kremo, potem pa poskusila in zdaj je prirpava domače kreme čisti užitek.

 

Če se bojiš, naredi preprosto pariško kremo: počasi segrevaj sladko smetano, tekočo, recimo 4 dl, in v njej stopiš belo ali temno čokolado (recimo 200 g čokolade, lahkot udi 250). Potem maso ohladiš, lahko jo v hladilniku pustiš čez noč, in naslednji dan stepeš z mikserjem. Nadevaš plasti testa, okrasiš in gotovo.

 

Lahko pa kremo kuhaš.

Ločiš beljake in rumenjake - vzameš šest jajc.  Rumenjake z metlico razmešaš z 2 dl mleka, 150 g moke, ostre, dodaš vanilijev sladkor in kristalni sladkor (okoli 10 dag).  Iz beljakov stepeš trd sneg. 1 l mleka segreješ, dodaš mu vanilijev sladkor, in ko zavre, vkuhaš zmes rumenjakov in moke. Na zmernem ognju hitro mešaš, nastane lepa, gosta krema. Kuhaš jo okoli pet minut, potem pa v vročo vmešaš sneg iz beljakov. Počakaš, da se krema ohladi, in nadevaš torto.

V to kremo lahko vmešaš tudi staljeno čokolado, dodaš pražene mlete lešnike, čokoladne ostružke.

mamamia

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. dec 2012 16:05

Ravno v nedeljo sem jedla torto s kremo, narejeno iz tega praška za kao "slaščičarske kreme". Takoj sem posumila in niti približno mi ni bila tako dobra, kot prava domača krema.

Naredi tako, kot ti svetuje mamamia oz. če boš delala sadno torto, sladko smetano lahko obogatiš z mascarponejem, skuto ali grškim jogurtom in sadjem, seveda.

JJ

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. dec 2012 16:15

Gre pa tudi v osnovno slaščičarsko kremo (ki sem jo zgoraj opisala) lepo sadje noter, sploh višnje v vanilijevo na primer, jagode v čokoladno ...

mamamia

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

5. dec 2012 10:36

Nikoli nisem delala kreme iz praška. Moje prve kreme so bile iz pudinga, v katerega zamešaš maslo ter po želji in potrebi čokolado ali orehe ... Ta krema je še vedno aktualna, kar nekaj receptov na to temo je v bazi.

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti