Dobre gostilne v ljubljani

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

tema odprta - 4. dec 2012 12:18 | ogledi: 62.567 | odgovori: 93

Evo, praznujeva 10 obletnico poroke, pa sva se odločila, da si vzameva čas samo zase, za tisti en dan. Pa me sedaj drage dame in gospodje zanima katere "gostilne" v Ljubljani so dobre, pa tudi cenovno ugodne. S tem, da ne bi ravno eksperimentirala, torej ne razne kitajske, tajske, indijske itd restavracije, ampak tiste s klasično slovenko in evropejsko kuhinjo. Dodam da turška in gruzinska odpade, ker nama okusi s teh krajev pač ne sedejo.

Hvala za vašo pomoč.

LP

Levinjav

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

4. dec 2012 12:59

Škoda, da apriori ožiš izbor - sicer bi ti priporočil (edino) vrhunsko azijsko (ne kitajsko!) restavracijo v Ljubljani - Shambalo. http://www.shambala.si/

Gre za kuhinjo na top nivoju, dobro postrežbo in prijeten ambient. Cene so za spoznanje višje, vendar ne bolane, kot npr. kakšna Manna na Eipprovi... Vsekakor jih kvaliteta hrane in postrežbe upraviči.

Meni osebno je njihov v lemongrasu mariniran biftek sploh najboljši biftek kar sem jih kjerkoli jedel...

auachiuaua

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

4. dec 2012 13:06

Pozdravljen,

Hvala za predlog, sem ga že sama gledala in bi bil sprejemljiv. Kaj pa še kakšne druge restavracije v Ljubljani?

Hvala za odgovore!

LP

Levinjav

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. dec 2012 13:09

Zadnjič smo bili po dolgem času Pri Žabarju na Viču. Zadovoljni. Nič posebej zahtevnega, ampak korektno, domače, dobro. Med drugim še vedno strežejo domač jabolčni štrudel, kot pred tremi desetletji.

 

naor

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. dec 2012 13:11

naor je napisal/a:

Zadnjič smo bili po dolgem času Pri Žabarju na Viču. Zadovoljni. Nič posebej zahtevnega, ampak korektno, domače, dobro. Med drugim še vedno strežejo domač jabolčni štrudel, kot pred tremi desetletji.

 



naor

 

Med drugim še vedno strežejo domač jabolčni štrudel, kot pred tremi desetletji. TOP!!!

Da bi bil iz Lj. bi že letel k njim!!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

4. dec 2012 13:15

Zelo dobra gostilna je Kopač- Brezovica- imajo vse klasične slovenske jedi in tudi ribje. Zelo okusno.

V Krpanu so specializirani bolj za ribje jedi.. Maxim me ni prepričal.

Pri Žabarju je bil mož pred časom, pa ni bilo nič posebnega. Tudi pri Noni naju niso prepričali. 

Via Bona je solidna, ni pa kako kulinarično presežje. Je pa prijeten ambient.

Zelo pa hvalijo na novo odprto gostilno na gradu.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. dec 2012 13:22

Jurman je v redu. Sicer ni nič eksotičnega (vsaj ne da bi jaz vedela), ampak si tega itak ne želiš. Imajo odlične pice, jedla pa sem tudi lignje (na žaru, ocvrte in polnjene) in dunajski zrezek in vse se mi je zdelo super.

JJ

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. dec 2012 13:22

Cene pa lahko pogledaš na njihovi spletni strani

JJ

Mygrace

sporočila: 6506

4. dec 2012 13:28

Saj res, pojdita na Grad v grad. Pa še romantičen razgled in malo več intime...

Pri Jurmanu, Kopaču... je preveč džumbusa za obletnico poroke v dvoje....

 

 

Mygrace

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. dec 2012 13:29

Točno, Gostilna na gradu je pa baje kulinarično super, cenovno pa ugodna. Je pa kot vse, tudi to relativno.

Je pa res, vsak ima svoj okus in svetuje, kako je njemu všeč, tako, da bo odločitev mogoče težka. Trixi je navdušil Kopač, mene pa tam ubijejo z ogromnimi, mastnimi porcijami.

 

naor

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

4. dec 2012 13:33

JanisJoplin je napisal/a:

Jurman je v redu. Sicer ni nič eksotičnega (vsaj ne da bi jaz vedela), ampak si tega itak ne želiš. Imajo odlične pice, jedla pa sem tudi lignje (na žaru, ocvrte in polnjene) in dunajski zrezek in vse se mi je zdelo super.



JJ

 

Jurman?? Hej, 10. obletnica poroke, ti pa ju pošiljaš v najhujšo industrijsko menzo v ljubljani. Jurman je poden od podna. Masovna hala, kjer šponajo tavelike friteze in pice za sestradano rajo.

auachiuaua

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti