Mesni ragu!

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

tema odprta - 4. dec 2012 5:15 | ogledi: 8.747 | odgovori: 33

Pozdravljeni. 

 

Zanima me, ali se lahko omaka za testenine torej mesni ragu, kateri se kupi v trgovini še kako dodela ? 

Enostavno do zdaj, vsakogar katerega sem probal mi nekaj mainka ampak ne vem kaj. Imak do izkušnje pri temu, da bi se kakšna stvar dodala... naprimer česen ali rdeča paprika ali.ali ? 

 

Hvala 

dkrajnc24

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. dec 2012 7:01

Poglej sestavine, ki so napisane na glažu, potem jih pa takole na oko primerjaj z ragujem, ki ga dela tvoja mama, mislim, da boš hitro pogruntal razliko. Druga možnost je "ex juvantibus", torej poskusiš dodat enkrat to, naslednjič ono, pa vidiš, kaj ti je najbolj všeč. Tretja in najboljša možnost je, da se ga naučiš skuhat sam, to je ena tistih stvari, ki zahtevajo nekaj priprave, potem se pa kuhajo praktično same; in če ga pripravljaš tako, da bo ena porcija za jutri, tri ali štiri pa za v zmrzovalnik, si prihraniš ogromno časa. lp, proxima

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. dec 2012 7:12

matr, si mal hecn s tem vprašanjem: seveda lahko dodajaš po mili volji, le, dobro bi bilo, če bi sam ugotovil, kaj bi pravzaprav rad. Tako, na hitro mi pride na misel: lahko stisneš kakšn čen ( a se tako reče ) česna, morda kaj petršilja nasekat, seveda lahko rdeče paprike ( morda pekoče, če ti ustreza ). Seveda, po testeninah pa še parmezan in poper. Lahko tudi kaj bolj egzotičnega od začimb, ampak le če si vajen, morda kakšn piment pa je skor že konc ( ali pa tudi ne, lahko eksperimentiraš in pol napišeš kaj si ugotovil, recimo v stilu: cimet mi ni najbolj všeč, vanila pa da nekaj posebnega k okusu raguja, da čokolado niti ne omenjam ).

 



ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 04.dec 2012 07:15

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

4. dec 2012 8:11

proxima je napisal/a:
Poglej sestavine, ki so napisane na glažu, potem jih pa takole na oko primerjaj z ragujem, ki ga dela tvoja mama, mislim, da boš hitro pogruntal razliko.

Druga možnost je "ex juvantibus", torej poskusiš dodat enkrat to, naslednjič ono, pa vidiš, kaj ti je najbolj všeč.

Tretja in najboljša možnost je, da se ga naučiš skuhat sam, to je ena tistih stvari, ki zahtevajo nekaj priprave, potem se pa kuhajo praktično same; in če ga pripravljaš tako, da bo ena porcija za jutri, tri ali štiri pa za v zmrzovalnik, si prihraniš ogromno časa.

lp, proxima

 

Hvala za odgovor. 

 

Vem, da je najbolje narediti domačini ragu, katera jed pa ni najboljša če je domača ampak fora je, da tukaj pa res nimam časa. 

Naredim ob vikendih segedin pa golaž pa pasulj itd.itd... ampak čez teden je treba nekaj na hitro, torej testenine in ragu omaka od pivke čez in kosilo je pripravljeno. 

dkrajnc24

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

4. dec 2012 8:13

ežoj je napisal/a:

matr, si mal hecn s tem vprašanjem: seveda lahko dodajaš po mili volji, le, dobro bi bilo, če bi sam ugotovil, kaj bi pravzaprav rad. Tako, na hitro mi pride na misel: lahko stisneš kakšn čen ( a se tako reče ) česna, morda kaj petršilja nasekat, seveda lahko rdeče paprike ( morda pekoče, če ti ustreza ). Seveda, po testeninah pa še parmezan in poper. Lahko tudi kaj bolj egzotičnega od začimb, ampak le če si vajen, morda kakšn piment pa je skor že konc ( ali pa tudi ne, lahko eksperimentiraš in pol napišeš kaj si ugotovil, recimo v stilu: cimet mi ni najbolj všeč, vanila pa da nekaj posebnega k okusu raguja, da čokolado niti ne omenjam ).

 



ežoj



Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 04.dec 2012 07:15

 

Hvala za odgovor tudi tebi... vem da sem smešen ampak sem vseeno vprašal :) 

 

Pač ta omaka, torej ragu za testenine je čisto dobro ampak nekaj mi mainka in seveda, zanimalo me je če lahko dodam kakšne stvari kot so česen pa receimo paprika... danes bom to probal in bomo videli kaj bo nastalo, hvala.

dkrajnc24

Mygrace

sporočila: 6506

4. dec 2012 8:54

Ehhhhh......sem že hotela nekaj napisat, potem preberem, da nimaš časa....

Brez nič ni pač nič. Kljub vsemu bi pa jaz vsaj ščepec majarona dodala, pa morda ene par listkov pražene čebulce....pa morda polovičko lovorjevega lista (odvisno od velikosti piksne)...pa morda1 brinovo jagodo......al pa vsuješ not jednu žličicu Vegete.....

Čeprav glede na to, da kuhaš med vikendi.....šala mala je zjutraj vzeti iz zamrzovalnika eno dozo in ko prideš domov, je stvar fiksnfertik.

 

                                                 

 

                                                      

Mygrace

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. dec 2012 9:08

Jao, DKranjc, samo vegete ne, boš vse pokvaril. Ragu je v bistvu zelo hitro kuhan in ti zato svetujem, delaj ga sam ker tak bo najboljši :)

hedonist

Mygrace

sporočila: 6506

4. dec 2012 9:12

Tista Vegeta je uničla tut smeškota, ki sem ga hotla pripopat

Sicer je pa še hitreje kuhan haše



Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 04.dec 2012 09:13

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. dec 2012 9:19

@ežoj: off topic, jaz dodajam črno čokolado ali kar kakav obvezno v bolognese in v chili con carne, vanilije še nisem (utegnem enkrat poskusit), odkar sem pri tržaških Kitajcih odkrila celo nek cimet v zelo debelih skorjah, ki mi sploh ne smrdi (za razliko od večine), sem se zadivila pa še nad tem, codeword: tagine (kaj pa bi brez domišljija press). lp, proxima

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

4. dec 2012 9:34

proxima je napisal/a:
@ežoj: off topic, jaz dodajam črno čokolado ali kar kakav obvezno v bolognese in v chili con carne, vanilije še nisem (utegnem enkrat poskusit), odkar sem pri tržaških Kitajcih odkrila celo nek cimet v zelo debelih skorjah, ki mi sploh ne smrdi (za razliko od večine), sem se zadivila pa še nad tem, codeword: tagine (kaj pa bi brez domišljija press).

To je kasija (Cinnamomum cassia) ali kitajski cimetovec, sorodnik cejlonskega/"pravega" cimetovca (C. verum). Iz tega rodu je veliko (kulinarično) uporabnih in ekonomsko pomembnih dreves, kar je na nek način razumljivo, saj spada v družino lovorovk (Lauraceae), ki je tako rekoč cela zelo aromatična, trdoživa in cenjena (med drugim najdemo v njej še lovorovec in avokadovec, npr.).

Tudi meni je kasija boljša od pravega cimeta  Ne rabiš pa ponjo hoditi v Trst, dobi se jo v vsaki trgovini pri nas.

Sporočilo je spremenil(a) 666 dne 04.dec 2012 09:35

Mygrace

sporočila: 6506

4. dec 2012 9:59

Samo potem ni tako nenavadno, če ne greš nekam h Kitajcem v Trst, no........

 

 

                                                

 

 

 

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti