Mesni ragu!

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

5. dec 2012 7:23

No naj se oglasim. 

Včeraj sem potem kar lepo naredil to omako iz konzerve... prej sem lepo na hitro sesekljav in popražil čebulo, potem dodal to omako, malce paradižnikove mezge in sladke paprike plus česna v prahu, vse skupaj je bilo gotovo za cca 12.15 minut in super je bilo... Omaka pride popolnoma drugega okusa.

 

Definitivno pa bom probal tudi sam naresti omako, kajti dejstvo je, da je domače narejeno bistveno boljša. Ampak potrebuješ malenkost več časa. 

Drugo dejstvo je to, da imajo nekateri čas pa se jim enostavno ne ljubi vzet kakšno kuharsko knjigoc, malrce pregledat po netu in pripravit, to je druga poanta. 

 

Srečno! 

dkrajnc24

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. dec 2012 7:53

dkrajnc24 je napisal/a:

 ...............................

................................

 ................., vse skupaj je bilo gotovo za cca 12.15 minut in super je bilo...



dkrajnc24

No, če hočeš bit tako natančen: 12.15 minut, se napiše 12 minut in 9 sekund ( zakaj potem cca? ).

ežoj

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

5. dec 2012 8:34

ežoj je napisal/a:

dkrajnc24 je napisal/a:

 ...............................

................................

 ................., vse skupaj je bilo gotovo za cca 12.15 minut in super je bilo...



dkrajnc24

No, če hočeš bit tako natančen: 12.15 minut, se napiše 12 minut in 9 sekund ( zakaj potem cca? ).



ežoj

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

5. dec 2012 9:31

Hotel sem napisati od 12 do 15 minut, sploh pa ne vem kakšnega pomena ima sedaj tukaj urca? Halo.... 

dkrajnc24

Mygrace

sporočila: 6506

5. dec 2012 9:41

Urca nima nobene veze (razen za tebe, ker nimaš časa)

Veze ima preciznost izražanja.

 

Drugač pa ja.....če bi že na začetku povedal, da imaš tistih nekaj čez 10 minut časa...bi ti človek svetoval, da najprej prepražiš čebulo, nadaljuješ, kot da bi kuhal klasičen golaž.....

 

Sej bo, ne sekiri se

Mygrace

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. dec 2012 9:47

ne spomnim se, kdaj sem nazadnje kupila ragu. V cca 15 minutah imam namrec testenine narejene skupaj z omako. Res ubiram bliznjice z zmrznjeno in/ali vlozeno zelenjavo in pelati, piscancje meso je hitro peceno, prav pridejo tudi ostanki pecenk.

Najbolj brzinske so 1) testenine s pestom, 2) s kislo smetano in ketchupom, 3) tuno, 4) s cesnom na olivnem olju, 5) karbonara - potem je pa tedna konec  

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

5. dec 2012 10:34

Še zmeri ne razumem, zakaj popravljati kupljeno omako/ragu/haše ker ponekatrih nasvetih se ji doda cela falanga dodatnih sestavin/začimb. Sej v tem času skuhaš svojo, domačo torej tako, ki je ne bo treba popravljati ,v to sem prepričan. Je pa druga zgodba, če ti je v bistvu okus kupljene omake bolj všeč kot lastne in ji manjka to popolnosti le malo dadatkov. Ker resnici na ljubo, tudi mene, ki se sicer izogibam umetne , industrijsko pripravljene hrane včasih zamika kaka knorr župca in si jo tudi privoščim.

hedonist

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. dec 2012 10:53

Mene pa vsake toliko časa sinček prosi, da mu skuham planinsko juho iz vrečke. Tisti svedrčki so mu neznansko všeč. Ampak ne morem iz svoje kože in dodam še malo naribanega korenčka in peteršilja. Precej obogati okus.

Omak pa načeloma ne kupujem, če pa me že zamika sežem po Barillini sirovi ali Uncle Bens sladko kisli z ananasom....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. dec 2012 11:05

Zelo hitra je tudi gorgonzolina omaka (brez raguja v konzervi): vržeš v ponev kocko masla, v njem raztopiš gorgonzolo (en Vindija trikotnik je za dva več kot dovolj), zaliješ s sladko smetano - fertik. Nobena pašta ni tako hitro kuhana. 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. dec 2012 11:20

Juha iz vrečke je pa moja šibka točka: vsake toliko si naredim kakšno z mesnimi cmočki in testeninami, menda menda bolj sol v rkvi pade kot sladkor, hehe.

 

Vegeto pa uporabljam za solato: poleg soli dam na zeleno solato ali na rdeči radič še ščepec vegete, tako fino na sladkasto "potegne" ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti