Pogrevanje gob in krompirja

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

tema odprta - 4. feb 2004 20:01 | ogledi: 16.126 | odgovori: 19

Rada bi pripravila bograč za naslednji dan. Všeč sta mi recepta iz baze, ki vsebujeta tudi suhe jurčke, zdaj pa ne vem, če bo naslednji dan ta hrana še užitna, saj naj bi se gob in krompirja ne pogrevalo. Ali pa sem narobe poučena?!

LP

ZIMA

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

5. feb 2004 8:59

Moja izkušnja: Prejšni dan sem skuhala ajdovo kašo s travniškimi kukmaki (neka vrsta šampinjonov), ki pa sem jo dala v hladilnik na hladno in drugi dan dobro pogrela v ponvi. Jaz še živim, nobeden od ostalih pa ni hotel poskusiti. To sem naredila dvakrat ! Naj še kdo poda mnenje ?!!! amadeja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. feb 2004 9:35

Jaz sem tudi delala prelive za testenine z gobami, ki sem jih zamrznila. Pa špinačne štruklje. Krompir pa tudi pogrejem. Saj njoki in cmoki so tudi iz krompirja. Musako tudi vedno jemo še za večerjo... Tudi pri nas smo še vsi živi. V joto tudi pretlačimo krompir. LP Loni

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

5. feb 2004 9:53

Krompir tudi pri nas pogrevamo, gob pa še nismo. Samo glede na moje predhodnice bi bilo možno tudi to. Spela

skalarica  

član od: 3.2.2004

sporočila: 26

5. feb 2004 9:56

Tudi pri nas smo krompir že nekajkrat pogrevali (posebno v bograču, joti), za gobe pa kar ni korajže. Lep dan vam želim, Branka branka plavec

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

5. feb 2004 10:00

Pri nas tudi po potrebi pogrevamo krompir - seveda ne ocvrtega, ampak kuhanega, tenstanega, cmoke, musako ... Tudi gobe smo skoraj vsakič pogreli, ker jih pač ne poješ vseh in čisto vsi so še živi in zdravi. Pa tudi za špinačo sem slišala naj bi se je ne pogrevalo, a jo kjub temu, kar je ostane. Suzana

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

5. feb 2004 10:00

Jaz sem tud še živ, pa si gobove juhe veselo pogrevam! Mi jo je žal stran vreč, ko mi je pa tako všeč Bojan

maurina  

član od: 20.10.2003

sporočila: 58

5. feb 2004 10:08

MIslim, da vsaj gobe lahko pogrevamo enkrat. Jaz jih ne nikoli veckrat. O krompirju se tudi govori enako, ceprav joto tudi pogrejem po enkrat. Pa mi nic ni:) Lp!

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. feb 2004 13:57

Nemci vsi pogrevajo krompir. V vseh oblikah. Niso še izumrli. Jaz si kdaj pogrejem ajdovo kašo s travniškimi kukmaki. tudi pogreto je zelo dobro. Pa tudi gobovo juho (v kateri je tudi krompir) sem že jedla pogreto. Pogreta hrana ni višek zdrave prehrane. Nobena. Verjetno krompir in gobe niso nič bolj nezdrave od pogrete cvetače. Sem ter tja verjetno ne škodi. Pretiravanje -- z nobeno stvarjo -- pa ni vredu. Mimika

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

5. feb 2004 15:24

Pri nas prav vse pogrejemo. ( če sploh kaj ostane ) Odkar imamo mikrovalovko pa odpade še zamudno pogrevanje nad soparo. Joto pa je sploh obvezno treba pogret najmanj dvakrat, da dobi pravi okus. Na to še danes prisega naša nona in njena jota je najboljša.

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

5. feb 2004 19:20

Jaz navadno zvečer skuham nekaj litrov jote, v kateri je tudi krompir, drugi dan za kosilo pogrejem toliko jote, kot jo potrebujem. Ostalo joto pa dam v posodo za shranjevanje živil in zamrznem. Ko si jo spet zaželimo, jo v mikrovalovki odtajam in prevrem. Se mi zdi, da je šele potem prav okusna. Nekje sem tudi prebrala, da lahko krompir v kombinaciji s kislim zeljem večkrat pogreješ, pa ni nič narobe. Nada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti