Kje kupujete krvavice

BojanI  

član od: 27.10.2003

sporočila: 12

tema odprta - 1. dec 2012 8:00 | ogledi: 12.465 | odgovori: 28

Pozdravljeni !

Prišel je čas krvavic pa sem se odločil, da za 'probo' vzamem eno pri lokalnem mesarju ( M..... ) iz enostavnega razloga, ker vem da je dobre krvavice težko najti. V mislih imam krvavice, ki smo jih jedli na dolenjskem in ki jih še danes odlično pripravi moja mama ampak letos jih žal ne bo. Torej govorim o krvavicah kjer je notri ješprenj, prosena kaša, ajdova kaša, riž ... kakor kje in v različnih razmerjih.

Krvavico dam v pečico, naštimam na 180.. Po 15 minutah jo grem obrnit, odprem pečimo in mi v glavo butne močan vonj, po kateri začimbi že, aha majaron. Ta vonj je bil tako močan, da sem pomislil, če nisem vzel mogoče majaronove klobase . Ok, spečem zadevo do konca, cca 50 minut, ni počla ( dober kuhar ), koža nekako ni bila videti pečena tako kot bi morala bit, čeprav je že bila dovolj trda oz. hrustljava.

Odrežem kos in pogledam strukturo, medtem ko mi je v nos tolkel vonj majarona v taki meri, kot če nos nastavite direkt na posodico v kateri imate majaron, BLJAK. V tej strukturi ni bilo razločiti sestavin, bil je en sam, rahlo preslan, premasten poc, odrezan kos ni uspel ohranit oblike, saj je vsebina drsela ven kot mehak beton.

Sem pa iz Lj zato bi me zanimalo kje na tem koncu bi našli krvavice po pravem receptu.

 

Hvala za odgovore,

lp, Bojan

 

P.s. Če pa koga zanima kje je to, da se ni bi slučajno zaj..., kot sem se jaz, pa na z.s.





Temo je spremenil(a) BojanI dne 1. dec 2012 8:01

Temo je spremenil(a) BojanI dne 1. dec 2012 8:02

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

1. dec 2012 8:30

Glej Bojani, verjetno je tudi s krvavicami tako, kot z večino drugih stvari v življenju. Kar je všeč meni, tebi ni...

Pri nas tudi delamo krvavice, pa v njih ni nikoli prosene  in ajdove kaše in nam so zelo dobre. Dela jih sicer že nekaj let  mesar na našem domu (včasih je to enako dobro počela moja tašča, ki pa je sedaj več ni), le dve leti nazaj, ko se je "naš" mesar poškodoval, je to delo opravil nekdo drug - bile so sicer tudi dobre, ampak ne take, kot smo jih navajeni.

Nisem pa mogla verjet, ko je enkrat prišel na obisk sorodnik in pečeno krvavico z vilicami "odprl" in gor natrosil kar precej sladkorja.

 

Jaz sem torej prepričana, da takih, kot jih je delala tvoja mama, verjetno ne boš nikjer našel in boš kljub temu, da bo krvavica mogoče dobra, iskal v njej nekaj tistega...

 

rrr

BojanI  

član od: 27.10.2003

sporočila: 12

1. dec 2012 8:52

Ne takih res ne, ampak tekega zmazka pa res ni bi več jedel

 lp, Bojan

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

1. dec 2012 9:21

Zadnjič sem jih dobila na izletniški kmetiji Klemenčič (Šentvid pri Stični), in so bile zelo dobre. Je 20 min iz Ljubljane, pa še izlet na rodno dolenjsko , če sem te prav razumela. Drugač pa najboljše naredi moj oče. Saj veš navajen si na razmerje začimb itd, je pa ravno tako iz dolenjskih koncev in uporblja riž in ješpren.

Suzi

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

1. dec 2012 10:07

Krvavice celo od istega proizvajalca niso vedno enake. Meni je uspelo kupiti take z močnim vonjem in okusom po cimetu!!!! (verjetno je bila masa bodisi slabo zmešana, ali pa je mesarju vanjo padla cela vreča). Dolgo časa sem se temu proizvajalcu izogibala, lani poskusila ponovno - krasen okus in vonj.

Pri priznanem, visoko cenjenem mesarju, pa sem dobila take, da razen kaše ni bilo v njih nič, še dišav ne.

V glavnem so pa krvavice v prodaji dobre. Da bi pa nasitil z njimi kakšen nostalgičen spomin......mislim, da ne bo šlo.

Lisa

BojanI  

član od: 27.10.2003

sporočila: 12

1. dec 2012 12:06

Če se ne motim so bile včasih dobre v gostilni Grad v Tacnu, seveda se jih je dalo tam tudi kupit...

Vsekakor pa so te krvavice katere imam v mislih z dolenjske.

 

lp, Bojan

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

1. dec 2012 17:15

Mi smo prejšnjo sezono jedli krvavice v gostilni Rogovilc v Črnučah in so bile kar okusne. Lahko jih kupiš za domov. Še kar dobre pa so v Mercator centru na Rudniku pri vhodu, ki jih pa prodajajo neki privatniki in imajo domače pridelke.

Upam, da sem pomagala. Je pa seveda to stvar okusa.

Branka

branka

precsis  

član od: 30.6.2008

sporočila: 18

1. dec 2012 17:59

Jaz jih kupim na tržnici v Ljubljani, pri Blatniku (se mi zdi, da se tako imenuje). So z rižem, lahko v govejem ali svinjskem črevu. Naši družini so zelo všeč.

precsis

Binko83  

član od: 18.3.2011

sporočila: 92

1. dec 2012 18:02

pri  nas doma delamo po svoje. že xy let enako, glavno besedo ima moj oče (in seveda tudi mesar). vsako leto so odlične in vsi jih z veseljem jejo. jaz osebno jih ne maram...kri pač ni zame...

tudi jeterne in mesene klobase delajo sami...in še in še...vsako leto uspejo super. preverjen recept deluje...



Binko83

Sporočilo je spremenil(a) Binko83 dne 01.dec 2012 18:04

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. dec 2012 19:23

Hvalabogu, da jih še vedno delamo sami doma, letos jih bomo 20. zvečer. Uigrana ekipa 5 oseb, sama sem odgovorna za barjenje.

Loni Makaroni

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

1. dec 2012 20:02

Naši jih kupijo v mesnici Štajnbirt v Šk.Loki. Imajo v umetnem in naravnem črevu. Pravijo, da so dobre.

katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti