Kje kupujete krvavice

BojanI  

član od: 27.10.2003

sporočila: 12

4. dec 2012 20:11

Krasno, dali ste mi toliko odgovorov, da imam na razpolago izbiro krvavic do konca sezone

Tud sam se nagibam k domači izdelavi vendar se mami to več ne da, mogoče pa jo pregovorim, da bo

le supervisor

 

lp, Bojan

kr3mn1  

član od: 13.2.2011

sporočila: 20

5. dec 2012 18:11

jaz jih delam sam, pa so mi letos (60 kom) že vse razgrabli, tako da moram it po novo glavo :) je pa isto proso, riž in ješpren notri kot polnilo.

kr3mn1

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. dec 2012 18:39

  A 60 krvavic si naredil iz ene glave? Saj te so pa že za vegetarijance dobre. 

Sonja

SLAVEK  

član od: 3.11.2020

sporočila: 2

3. nov 2020 22:16

Po rodu Prekmurc in živim v Ljubljani. V Prekmurju so krvavice tradiconalna jed že vsaj 200 let. Pri nas delamo 3 vrste krvavic, oziroma klobas. To so krvavice, belice in prosene klobase. Krvavice so iz ajdove kaše in krvi, belice iz ajdove kaše in brez krvi, prosene klobase pa iz prosene kaše, in vsebujejo koščke svinjskega mesa. Ko pripravljamo krvavice pravimo da bomo danes imeli kuline. Kuline v bistvu pomeni klanje prašiča, se je pa isti izraz prijel tudi za pripravo krvavic. Če se v jesen peljete po Prekmurju in na kaki domači gostilni vidite sporočilo DOMAČE KULINE, to pomeni da strežejo bujto repo z vsemi tremi klobasami. Bujta repa (bujta=zalkana), se tako imenuje, ker se je postregla zmeraj ko se kolje prašič. To je repa ki se kuha z mesnimi kostmi, ko je kuhana, se kosti vzamejo ven, meso ki ga odstranimo s kosti doda v repo, po vrhu pa se še natrese prosena kaša in to skuhmo da je kaša skuhana. 

Kar se tiče tega, kje kupiti krvavice ....  industrijske zame edine užitne ki jih imajo v  Šparu ali Merkatorju so krvavice mesarstva Kamni. Po navadi jih imajo zmeraj na zalogi. Dobre krvavice narediju tudi v kakih privat mesarija. Pri vsem tem me pa edino moti, da vse te krvavice vsebujejo RIŽ. Riž v krvavicah nima kaj iskat. Not ga dajejo le zato, ker je najcenejša žitarica. V krvavicah samo ajda, ali ješprenj. Le gdaj pa je bil riž slovenska nacionalna hrana? Je tast, ki je pa žal že pokojen, zrihtal od lokalnega kmeta na gorenjskem take krvavice, da se mi še danes sanja o njih. Ravno prava kombinacija ješprena in ajde, pa majarona česna maščobe....njammmi. 

Pa še en nasvet...popolnoma moj, kako jih spečt, da ne počijo. Krvavicoe daš v protvan, pečico nastaviš na 90-100 stopinj in počakaš eno uro (sam pravim, da jih dam na sončenje), da se kri rahlo zgosti. Po tem vsako nekajkrat prebodeš z zobotrebcem, pol pa PALJBA do 200 stopinj, dokler niso pečene ...cca 20-30 minut. 

 

SLAVEK

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

4. nov 2020 16:57

Jaz krvavice kupujem na tržnici Domžale od kmetije Pr Soud. Tudi druge mesnate izdelke. Je pa tam tudi gospa iz podravja in prodaja njihove krvavice in mesnine. Oba preverjeno dobra. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

6. nov 2020 10:14

Ali počijo ali pa ne ne vem od česa je odvisno. Moj oče jih je delal pa je ena počla druga pa ne. Verjetno od kakovosti črev. Pečem jih na 160 stopinj 20 min potem dam na 180 še za 30 min. Rada imam zapečene. Nič ne špikam, ker se mi zdi da zgubijo na okusu. Je pa res da ima vsak mesar svojo začimbo zadnjič sem jedla ene v katerih je bila slanina. Zanimivo. 

Suzi

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

15. nov 2020 10:33

Krvavice so klobase gospodinje, mesene pa gospodarjeve. vsak odloča kako bodo narejene inpo okusu.  Mesarija Bogataj iz Škofje Loke ima zelo dobre ob sobotah na tržnici in v svoji mesnici na Groharjevem naselju. Lep pozdrav.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

16. nov 2020 11:45

Meni so odlične od gospoda Nograška, ki jih prodaja v notranjosti tržnice v BTC- ju (petek in soboto)

Pozdravček! 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti