Kje kupujete krvavice

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. dec 2012 9:01

Ker te tiste iz štajerskih koncev ne zanimajo, ti ne morm pomagati.

rimljanka

Rudolf Maister  

član od: 12.10.2012

sporočila: 41

2. dec 2012 9:11

Tako kot je za dobre krvavice bistvena glavina, je prav tako potrebna črevna mast. To pa v marsikateri mesariji (večini)nadomestijo z navadno mastjo. Prav tako nobena začimba ne sme prevladati.

Rudolf Maister

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

2. dec 2012 10:29

Pozdravljeni, mi smo doma vedno delali krvavice, pod "dolenjsko" - z rižem in ješprenjem ter ostalimi sestavinami, ki pašejo notri. Letos so pa sinu ugotovili celiakijo in zanj ta varianta žal odpade. Ker jih ima zelo rad, jih nameravamo naredii del s proseno kašo, del pa z ajdovo kašo. Verjetno bi bilo še vedno dobro dati del riža?

Prosila bi vas, ki delate po "prekmursko" za kak preverjen recept ali vsaj nasvet. nekaj sicer že imam iz knjige ampak ima pri nas kul-slo večjo vrednost.

 

hvala in lp 

robida

Matena1968  

član od: 12.8.2012

sporočila: 32

2. dec 2012 16:35

Mi jih pa kupujemo v Radohovi vasi, gostilna Grabnar. Odlične imajo tudi klobase za kuhanje

Matena1968

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

2. dec 2012 17:29

Jaz sem pa človek "od oka". Ko grem na soboto po tržnici pa me kak mesar lepo pogleda pač kupim kako zadevo. Enkrat je to mesar A, drugič B, tretjič C in enkrat se potem oblizujem, ko doma jem nakupljeno, včasih se kremžim, skratka nikoli ni dolgčas, ker nimam pojma kaj sem kupila. In je super, ker se nimam kaj jezit, da "moj" je pa tokrat nekaj falil itd.... Que sera, sera pristop, zame najljubši. Je za poskusit Rudolf in garantirano se odkrijejo zelo fine stvari za v želodec.

Viva Meier

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

2. dec 2012 19:27

Matena1968 je napisal/a:

Mi jih pa kupujemo v Radohovi vasi, gostilna Grabnar. Odlične imajo tudi klobase za kuhanje



Matena1968

 

Matena, tam imajo ob nedeljah tudi odlično telečjo pečenko.

Suzi

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

2. dec 2012 19:35

S sosedo jih delava same! Z rižem in ajdovo kašo, nobena začimba nama ne prevladuje, pa malo manj mastne narediva (zalijeva z juho, kjer se je kuhala glava, ta večjo maščobo pobereva vstran).

 

LP! Galja

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

3. dec 2012 6:34

Mi jih že vsa leta kupujemo v mesariji Kalan, Stražišče pri Kranju. Vse imajo zelo dobro, saj ne delajo na veliko in ostaja domač okus.

karnak

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

3. dec 2012 16:10

Jaz pa sem včeraj kupila krvavice na Miklavževem sejmu v Polhograjski graščini, danes spekla in priznam, bile so več kot odlične

Drugače pa se po domače mesnine velikokrat zapeljeva na Kmetijo Žunar, Stara Oselica - Ermanovec, za naš okus so res zelo dobre, pa še v lepem vremenu je to prijeten izlet, dobrih 40 kilometrov od Ljubljane.

babka1951

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 806

4. dec 2012 8:51

Moja prijateljica vsako leto pripravlja koline. Kupujem njene, ker so najboljše za moj okus (dolenjske). Lani sem dobila krvavice iz Kozjega (Kozjansko), mi niso bile preveč okusne, ker je bilo preveč krvi.

malaga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti