Lovke orjaškega lignja pomoč!

Alen Luzar  

član od: 13.11.2013

sporočila: 1

13. nov 2013 17:36

Meni so te lovke odlične, saj sem itak bol mesojed kot ne in rad konkretno vgriznem v hrano. 

Po 15 minutah kuhanja so meni osebno dovolj, nato le še popražim v ponvi ali pečici pa je to to.

Jih pa nikoli nič ne očistim, vse priseske in kožico pustim gor, saj ima ravno tisto najboljši okus. 

 

Alen Luzar

rina1234  

član od: 31.12.2011

sporočila: 86

13. nov 2013 21:34

Mi jih pa damo v mrzlo vodo, če so zmrznjene.  Ko voda zavre, jih kuhamo cca. pol ure. Potem probamo z vilico prebosti meso tam, kjer je najbolj debelo, če gre vilica lepo skozi, so kuhane, če vilica ne gre lepo skozi jih kuhamo še malo. Lovke več kot se kuhajo bolj so gumijaste.

Lp iz Obale

rina1234

Milandro  

član od: 19.11.2014

sporočila: 1

19. nov 2014 8:49

Spoštovani,

 

lovke se kuhajo samo če gredo potem v solato. Če jih želite pečti jih samo pod mlačno vodo umijete (seveda odtaljene), jih položite v pekač (cele), jih obložite s čebulo krompirjem, korenjem in česnom (vse bolj ali man v celem) začinite z rožmarinom soljo, lovor in poprom (kaka brinova jagoda tudi ne bo odveč), temu še dodate dve jušni žlici belega sladkega balzamičnega kisa, deci vina in deci belega olja (ne dajat olivnega ker ni zdravo ga pregrevat). OSebno pečem prvih 10 minut na polno, potem zmanjšam na 180 in pečem še uro in pol do dve ure. PEKAČ MORA IMETI POKROV - to je moj nasvet. Sam uporabljam steklenega kompletno. Ko so lovke pečene jih vzamem ven in narežem na kolute, katere potem umešam v ostalo. Pustim stati v ugasnjeni pečici še cca 20 minut in MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM........

Milandro

zverinica  

član od: 20.7.2009

sporočila: 86

19. nov 2014 11:51

Kot orjaški ligenj je mišljen ta velik jadranski? S tem še nikoli nisem imela problemov, da bi bil gumijast ali kako drugače nezmehčan. Najboljši so v omaki, nekakšen brodet s paradižnikom, zraven polente Pa tudi pečen v pečici in na koncu malo pod žarom je odličen (cca. pol ure na 220°C).

---Življenje je prekratko, da bi pili slabo vino.---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. nov 2014 13:58

No, jadranskiligenj  je pravi malo palček proti orjaškemu lignju iz kakšnega oceana ... 

lp

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. nov 2014 14:26

...in neprimerno bolj zanic tudi  .'

hedonist

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

21. nov 2014 11:15

Kadarkoli sem pripravljala hobotnico  sem jo vedno iz hobotnic težkih med 1 -2 kg. Enkrat pa sem za pokušino kupila samo orjaške lovke in mi sploh niso bile všeč.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

21. nov 2014 11:52

Trixi, pa saj lovke orjaškega lignja nimajo nič s hobotnico. Mi smo to kupili samo enkrat, pa še takrat nismo pojedli, ker nam res ni bilo všeč. Sicer pa že cena kaže, da neka kvaliteta ne more biti.

Vesnuska

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

21. nov 2014 11:58

No, zdaj pa mi je jasno zakaj mi niso bile všeč. Očitno nisem bila pozorna pri nakupu, pa še akcija je bila. Skratka sedaj kupujem le hobotnico. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

zverinica  

član od: 20.7.2009

sporočila: 86

9. dec 2014 14:00

mamamia je napisal/a:

No, jadranskiligenj  je pravi malo palček proti orjaškemu lignju iz kakšnega oceana ... 

 

Je pa vseeno večji od tistih mini lignjev, ki jih ponujajo gostilne, nazadnje sem kupila štiri 30-centimetrske, včasih imajo pa res dosti manjše. Sem pa letos na morju (ne na Hrvaškem) jedla atlanstkega lignja na žaru - sva si ga dva razdelila in komaj pojedla, tisto je bil pa res velikan

---Življenje je prekratko, da bi pili slabo vino.---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti