Torta za alergika

ursaj  

član od: 30.11.2012

sporočila: 3

tema odprta - 30. nov 2012 12:53 | ogledi: 7.052 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Tudi mi imamo doma malega alergika, ki ne sme uživati mleka, mlečnih izdelkov, jajc, držati pa se moramo tudi urtikarija III diete. Pri vsakodnevni prehrani se dobro znajdemo, težave pa nam povzroča naša prva tortica.

Recept za biskvit sem našla oz ga bom priredila, nimam pa ideje, kako obogatiti sadni nadev in okrasiti torto. Od sadja pridejo v poštev SAMO jabolka, hruške, banane ter melona, vse ostale sestavine morajo biti sveže, brez konzervansov, barvil, soje, čokolade, kokosa, oreščkov, suhega sadja ...

Kakšna ideja? :)

lp,

ursaj

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

30. nov 2012 13:09

ursaj, čaka vas zasebno sporočilo ;)

lp

ledenka_

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

30. nov 2012 13:52

Je rižev 'puding' (veganski) dovoljen?

trac

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

30. nov 2012 14:05

Krema iz na kompotu skuhanega pudinga, pod njo koščki hrušk iz taistega kompota.

tulka

ursaj  

član od: 30.11.2012

sporočila: 3

30. nov 2012 16:29

Wau, hvala za hiter odziv, super ste :)

 

Evo, gledam embalaže. Rižev puding se zdi ok, sicer je notri burbonska vanilija, ampak mislim, da bi šlo, ker je naravna aroma. Podravkin vanilijev puding pa nima definirane arome, tako da raje ne bom tvegala. Rižev puding sem že kuhala na riževem/ovsenem mleku, pa pride dosti medlega okusa, tudi tekstura je relativno redka, se ne strdi tako lepo. Bom probala skuhat še na kompotu, pa mogoče z manj tekočine, kot je predpisano.

 

Sem pa razmišljala, da bi koščke sadja položila na karamelo, bi jih tud lepo "zalimalo". Kaj pravite?

ursaj

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

30. nov 2012 22:18

Puding na kompotu pride krasen, mislim da sem uporabila Alnaturinega (DM), na katerem je zelen znak 'brez glutena' in ima naravne arome. Obnaša se kot običajen puding.

S karamelo imam slabe izkušnje, postala je trda in pecivo je bilo težko jesti. 

tulka

ursaj  

član od: 30.11.2012

sporočila: 3

1. dec 2012 11:58

Hvala tulka, bom sprobala tudi tega. Glede karamele bom pa sprobala še, kako se obnese, če vanjo domešaš malo olja ali pa ovsene smetane, mogoče pa potem ne bo tako kamnita.

 

lp

ursaj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti