Jogurtova torta

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

6. feb 2004 8:16

Poskusila sem zgoraj navedeno 0,25 l sladke smetane in tri jogurte, krema je bila enkratna, sem dodala kuhane višnje, samo količina je velika, drugič moram vsaj razpoloviti ali pa narediti dva biskvita. Krema se mi je zgostila brez želatine vendar sem jo dala v hladilnik preden sem jo namazala in tudi sladkorja nisem nič dodala, ne sme se pa jogurt miksati v stepeno sladko smetano. LP! amadeja

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

6. feb 2004 14:08

Kakšne biskvit si pa naredila? A je že kdo poskusil tako torto s krhkim testom kot "podlogo"? Dana

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

8. feb 2004 17:29

No, še eno vprašanje o tej torti...zanima me, če je kdo delal to torto s "podlogo" iz piškotov. Pač masleni piškoti namočeni v mleku položeni na dno, potem pa ta jogurtov nadev? Dana

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

8. feb 2004 21:14

Amona, rada bi pripravila tole torto po tvojem receptu, le tale želatina me malo skrbi. Ko jo namočiš, jo je potem potrebno raztopiti v kakšni vroči tekočini, ail jo samo namočeno dodaš smetani? Če jo še raztopiš, te prosim, da poveš, v čem, ker mislim, da se drugače v smetani čutijo "grudice" želatine. LP ZIMA

amona  

član od: 24.4.2002

sporočila: 49

9. feb 2004 8:46

Želatino pripraviš po receptu - želatino namočiš,potem jo raztopiš in takšno vmešaš v maso. Osebno dam želatino v maso še skoraj vročo,pa mi vedno uspe in se lepo strdi,ne glede na to da jo dam v stepeno sladko smetano. Spraševali ste če je že kdo jedel torto s krhkim testo - ni bila tavno torta pač pa pecivo narezano na kocke.In sicer krhko testo ,nato mislim da je bilo namazano s marmelado ,nato pa ta jogurtova krema v kateri so bile borovnice.Zelo dobro.

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

9. feb 2004 9:32

Želatino je najbolj enostavno narediti, jaz sem potrebovala leta , da sem jo po navodilih spravila skupaj. 1. štiri velike žlice vode daš v skodelico in streseš en zavojček želatine, pomešaš 2. pustiš 10 min (vse se strdi) 3. v večjo posodo daš vodo in jo greješ (ni treba vreti) potem to skodelico daš v to posodo in začneš počasi mešati želatino- vse se ti počasi stopi in mora biti prozorne barve, takarat je prava, najprej postane takšna polna mehurčkov. Enostavno...potem jo vliješ kamorkoli ...v kompot.... Če z žlico vmešaš jogurt v stepeno sladko smetano in daš malo v hladilnik sploh ne potrebuješ želatine, enako je če vmešaš skuto namesto jogurta-tudi zelo dobra krema. Mislim, da lahko narediš kakšno podago hočeš in je dobro. amadeja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. feb 2004 10:08

Jaz za podlogo iz piškotov zdrobim kekse, zmešam z maslom, pa kak kanček ruma. Če se mi zdi presuho, pa še pomarančni sok, ampak navadno ni treba. Enkrat sem delala podlogo iz prepečenca, je bila tudi v redu, samo sladka ni bila, naslednjič pa je bila že taka kot je treba. Je pa res šlo za recept za nizkokalorično jogurtovo torto. Čau, Loni

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

9. feb 2004 15:32

O, Loni, hvala za odgovor. Ali si delala torto po tem receptu (mislim na nadev)? Dana

nelika  

član od: 31.1.2004

sporočila: 26

9. feb 2004 18:15

loni ta biskvit iz piškotov se pa zanimivo sliši, moram probat...katere piškote pa to uporabiš? kako pa zgleda pol tak biskvit,kako se reže,kolk je "debel"....? nelika

Maya May  

član od: 20.11.2001

sporočila: 55

14. feb 2004 23:08

Jaz jogurovo torto delam ponavadis podlogo iz krhkega (piškotnega) testa. Uporabim recept iz knjige "Pecivo s sadjem" (ali nekaj podobnega, iz zbirke paša za oči) in gre takole: - pekač premera 26 cm 200 g moke 80 g masla 80 g sladkorja 1 vanilijev sladkor 1 jajce moka za razvaljanje Zamesiš krhko testo, pustiš počivati pol ure in razvaljša za okrogel tortni model (jaz porabim skoraj vse testo, ponavadi le malo obrežem preden dam peči oz. z obodom odrežem odvečno testo). Pečeš pribl 15 min pri 200.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti