Jogurtova torta

nelika  

član od: 31.1.2004

sporočila: 26

tema odprta - 4. feb 2004 16:21 | ogledi: 9.311 | odgovori: 33

lep pozdrav,

zadnjič sem v carnioli v kranju jedla jogurtovo torto-borovničevo (mel so pa še jagodno in marelico)...in sicer z biskvitam ni težav me pa zanima "nadev" in sicer je bla torta-imela je samo eno plast biskvita (spodaj)- kar precej namazana z nadevom-sej nevem kako nj temu rečem- okrog 4-5 cm...nadev je bil pa zelo stabilen (če se lahko tako izrazim)-tudi gost....zanima me recept za to zadevo...ker jaz delam vse nadeve za torto na osnovi smetane (rastl.ali žival. kokr kdaj) nekajkrat sm pa nardila tudi z šlag peno oz. z tistimi kremami za torte ki se kupijo v trgovini kakor puding...ampak nikdar ni bila zadeva tako gosta in stabilna... zasledila sm recept da se da v jogurt mleko v prahu ali žele...mi lahko kaj več poveste o tem ker s tema sestavinama nisem nikdar nič delala...

se opravičujem na amaterstvu-sm začetnica v kuhinji...hvala za odgovore in lp

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

4. feb 2004 17:19

Jogurtova torta je res nekaj enostavnega. Spečeš si poljubni biskvit v modelu za torto. Ohladimo ter pustimo v tem modelu. Biskvit navlažimo z mešanico ruma, sadnega soka(od sadja) in sladkorja, da bo torta lepo sočna. Kremo pa neredimo takole: 2 tekoča jogurta po 0,5 l damo v posodo, zmešamo z sladkorjem, rumom, vanilijem ter sadjem po okusu, ki bo v naši torti. Če dajemo sadje iz kompota ga odcedimo. Liste želatine v hladni vodi namočimo. Namakamo jih ca. 10 min. Nato jih ožamemo ter jih v kozici nad vodno kopeljo z dvema žlicama vode raztopimo. Mešamo, da ne nastanejo grudice. V to želatino damo nekaj žlic jogurtove kreme, zmešamo ter vse skupaj zlijemo v posodo z jogurtovo kremo. To prestavljanje je pomembno za to, da ni prevelike temperaturne razlike, če bi kar samo želatino vmešali v kremo. Zato jo je dobro prej malo z jogurtom pohladit. Kremo postavimo na hladno ter vsake 5 minut premešamo. Ko se začne strjevat zlijemo na biskvit ter vse skupaj postavimo v hladilnik, najbolje čez noč ali vsaj 5 ur. Za 1 l jogurta bi rekla, da potrebujemo ca. 7-8 listov želatine. Torto ob straneh z ostrim nožem obrežemo, odstranimo obod pekača ter torto previdno postavimo na servirni krožnik. Torto okrasimo in dober tek!! Saša-Aleksandra Venturini

nelika  

član od: 31.1.2004

sporočila: 26

4. feb 2004 22:11

saša naj naj naj lepša ti hvala...moram probat tvoj recept in ti sporočim kako mi je šlo...mal me skrbi ta želatina ampak sej vaja dela mojstra.... a ve kdo še za ta primer ko se dodaja mleko v prahu? nelika

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. feb 2004 7:31

Poglej med recepte; sladice/jagodova torta. Je na osnovi jogurta. Čudovita. Naredila sem jo ze mnogokrat. Je pa iz ene knjige, ki ji sedaj ne vem naslova. A4 formata, trde platnice, rdeča naslovnica. Da ne bo kdo rekel, da prodajam tudjo pamet. V receptu, ki je v bazi sem napisala nekaj dodatnih navodil za želatino. veliko uspeha Mimika

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

5. feb 2004 8:33

Jaz bi to torto naredila z "dnom" iz krhkega testa... Ali kdo ve kakšne količine za testo so primerne za take količine, kot jih je napisala venturini? Dana

amona  

član od: 24.4.2002

sporočila: 49

5. feb 2004 8:45

Mi pa delamo jogurtovo torto takole :v modelu za torto spečem navadno biskvitno testo.Medtem ko se testo hladi naredim jogurtovo kremo:stepem 0.5litra sladke smetane,narahlo vmešam 3 navadne čvrste jogurte ter v to maso vmešam še 2 velike žlice želatine (seveda jo je treba prej nanočiti v vodi....-skratka pripraviti po navodilu ).Ko je vse to narahlo vmešano,vmešamo v maso sadje ( borovnice,koščke ananasa,spasirane jagode... )Ko se masa začne strjevati jo vlijem v tortni model.Ko je torta dobro ohlajena jo še lepotno obdelam ( žele,smetana za okras...) V jogurtovi kremi ni nič sladkorja,pri nas ga ne dodajamo ,ker nimamo radi preveč sladko,lahko pa ga dodaš po občutku,če ste bolj sladkobni.Torta je zelo osvežilna,pa tudi hitro narejena. Dober tek in lep pozdrav

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

5. feb 2004 9:02

Vesela sem, da sem tudi sama dobila ta recept, hvala, res je to odlična torta sploh iz borovničovega kompota, sploh nisem vedela da se kupi ! LP! amadeja

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

5. feb 2004 9:15

Jaz imam zamrznjene borovnice. Ali kdo ve, če jih moram prej odtaliti in odcediti ali lahko dam kar zamrznjene? Kakšna količna se približno potrebuje (vem, da je odvisno od okusa)? LP Rebeka

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

5. feb 2004 9:49

Amona, jaz imam tudi tak recept kot ti in se pridružujem reklami, ker je res Sočno. lahko, ne nujno preveč sladko... Jaz jo najrajši naredim z višnjami. lp Simona

amona  

član od: 24.4.2002

sporočila: 49

5. feb 2004 12:33

Kadar delam borovničevo torto dam v maso kar zmrznjene borovnice,vendar ne več kot dve pesti.Enkrat sem dala več pa ni bilo tako dobro.Kar pa se tiče sadja iz kompotov pa je treba sadje predhodno dobro odcediti,da ni krema preveč "pac."To je moje mnenje. LP

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. feb 2004 23:10

Malce drugačen jogurtov nadev je tale, ki se ga pa mora pečt: tri jogurte in dve kisli smetani zmešaš, vmešaš 15 dag sladkorja in pet žlic moke, nato pa lahno podmešaš sneg iz 4 beljakov. Noter lahko vmešaš poljubno sadje. Vliješ na krhko testo in vse skupaj pečeš. LP cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti