Razlika med javno osebo in javno osebnostjo

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

29. nov 2012 19:30

Po SSKJ-ju je osebnost (2. pomen besede) moralno, kulturno, družbeno odgovoren človek. Torej je javna osebnost tisti, ki je tak, poleg tega pa še pogosto nastopa v javnosti. Javna oseba pa je človek, ki pogosto nastopa v javnosti, vendar žal nima zgoraj naštetih lastnosti. Takšna je nekako moja logika.



Nomen

Sporočilo je spremenil(a) Nomen dne 29.nov 2012 21:22

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. nov 2012 17:24

Meni je všeč izjava Kanglerja: " Jaz in moja osebnost se veselima..."  Jaz tudi.

F r i n a

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

30. nov 2012 17:36

Ja, pa še kar nekaj kanglerizmov sem zadnjič zasledila. "Ne moreš verjamet."

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. nov 2012 18:09

naor je napisal/a:

Ja, pa še kar nekaj kanglerizmov sem zadnjič zasledila. "Ne moreš verjamet."

 



naor

 

Dajte no, lepo prosim, ne ga imet za "črnega kozla" (še en kanglerizem ...), pa tudi "religiozno" bodo ukrepali zoper kršitelje ... ja, saj, samo bog jim še lahko nekaterim pomaga.

mamamia

moderator1  

član od: 12.3.2010

sporočila: 38

1. dec 2012 0:12

"Flaming" je oblika spletne komunikacije, ko neka oseba izrazi svoje mnenje, ne da bi od tem zadrževala svoja čustva.

Netetika tega ne prepoveduje. 'Flames' ali 'vroči spletni prepirčki' so lahko izjemno zabavni, tako za pisce kot za bralce. In včasih prejemniki preprosto zaslužijo nekaj vročine.

A netetika prepoveduje podžiganje 'vojn' (flame wars) v obliki serije jeznih ali žaljivih postov, večina s strani dveh ali treh uporabnikov foruma, ki so usmerjeni en proti drugemu. Ti posti dominirajo ton in uničujejo občutek pripadnosti med člani portala. Podžiganje ni pošteno do drugih, ki jih tema morda zanima.

Flame wars so sprva običajno zabavne, a sčasoma postanejo skrajno dolgočasne za vse, ki v njih niso udeleženi.

Ostanite torej na temi, tako tukaj kot na sorodni.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. dec 2012 0:44

Tile novi prispevki nove/ga moderatorja/ka  me pa zelo zanimajo in se mi zdijo tehtni.

Fajn.

Ampak  vem, da to ni v nobeni zvezi z ničemer, a bi šli en dan na beneške peščine, z Lida je avtobus, potem pa pot pod noge, ali pa z druge strani, iz Chiogge.

Jaz bom šla tja enkrat v decembru, ne planiram obiska  Benetk,  če bi se mi katera želela pridružit, sem na voljo na ZS

nola

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

1. dec 2012 20:25

Tudi tiste s štalo in štedilnikom?

minka2

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. dec 2012 20:36

Po mojem že - no saj kaka brez štale bi se še našla (čeprav je v vsaki pošteni družini kdaj pa kdaj štala), brez šporherta pa bolj težko.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti