Navadni in nenavadni državljani

Mygrace

sporočila: 6506

29. nov 2012 9:12

Ja madonca, a tudi že pri razvratu imamo borbe al kako

Mygrace

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

29. nov 2012 9:40

Hmm, mene pa zanima, kje je meja med navadnimi in nenavadnimi državljani? Po moje v višini vrednosti, ki jo nekdo lahko ukrade, pa še ne bo kaznovan. 

robida

Mygrace

sporočila: 6506

29. nov 2012 9:42

Ne, noooo.........................

Mygrace

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

29. nov 2012 10:19

Nisem in nočem biti navadna, sem nekaj posebnega in unikatna tudi brez korita. Vem, da sem za nekatere, tudi navadne zelo dragocena in nenadomestljiva. Včasih sem spodaj, trenutno pa v najvišjem nadstropju.

 

Je pa moj prevajalnik glede teh dveh besed drugače uglašen kot se navadnost in spodaj razume v javnih občilih , saj bog ne daj da bi navadnost pomenila nepomembnost, biti spodaj pa pomeni bit neupoštevan.

marjanaj

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

29. nov 2012 10:22

Bolj bi rekla, da imamo na eni strani navadne, na drugi pa priviligirane in ne nenavadne državljane.

Torej moja razlaga zelo sovpada z Ežojevo, le korita sem pustila pri miru.

Vilma

Mygrace

sporočila: 6506

29. nov 2012 10:37

Bi se še enkrat osredotočila na javne izjave navadnih ljudi, ki javno sebe imenujejo navadni ljudje in kaj s tem sporočajo sebi in nenavadnim (kar lahko pomeni tudi enmal butnjenim, premaknjenim, rahlo ali zelo bolnim, skratka, nenavadnim..)?

Ali to pomeni, da so tisti navadni že navajeni, da so navadni?

Navadeni?

 

Kar se pa tiče tistih enkratnih in nenadomestljivih in unikatnih in zjutraj pogled v špegu in "Ti si najboljša, rada te mam!"...ja, nimam nič proti.

 

Še vedno ne vem, kdo je ljudi prepričal, da se imenujejo navadne?

 

Aha, in ali potem morda res ne deluje žaljivo, če komu rečem: "Dej, kwaje, dej, ti si en navaden Slovenc!" ?

 

                                                          

 



Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 29.nov 2012 10:44

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

29. nov 2012 12:09

Navaden= normalen

Nenaveden= izven serije, čudak, težak, po svoje unikaten...

Povzeto: SSAJ

 

Es: Iz prejšnjih izkušnjah si ti bila malce nenavadna, zdaj se trudiš, da si navadna...in moram reči, da ti lepo uspe.

Taki so redki!

 

lp!

 

 

Dobra tema...

Živi s srcem, ne z glavo.

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

29. nov 2012 16:34

V SSKJ omenjajo tudi, da se "nenavaden" zelo razlikuje od "navadnega" in, da tega vse skupaj navaden človek ne more razumeti

babka1951

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

29. nov 2012 18:34

Robida je napisal/a:

Hmm, mene pa zanima, kje je meja med navadnimi in nenavadnimi državljani? Po moje v višini vrednosti, ki jo nekdo lahko ukrade, pa še ne bo kaznovan. 



robida

 

Za navadne državljane veljajo zakoni, za nenavadne pa ne! Je bilo dost natančno razloženo???

vida70

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

29. nov 2012 18:44

Nenavadno...-

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti