Začimbe v sloveniji

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

29. nov 2012 19:41

zanerodo je napisal/a:

O super, hvala. Je bilo v veliko pomoč. Kaj pa recimo kakšne mešanice začimb? Jaz sem dobila za darilo mešanico čili+čokolada, wasabi+sezam in mango+curry. Pa so mi fenomenalne. Gre za eno podjetje iz švedske in mislim da se je že neki dogovarjala, da bi začela sodelovati tudi z njmi. A mislite, da bi to šlo pri nas?



zanerodo

Kako pa si uprabila te začimbe? Kakšne sladice, meso?

katti

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. nov 2012 19:54

nola je napisal/a:

.......koriander celo iz prastarega semena zraste kjerkoli, ampak res kjerkoli. 

 

........ seveda slej ali prej smo vsi potencialni kupci take ali drugačne mešanice začimb.

 

 nola

 

 no, jaz vem za eno mesto, kjer ni zrasel.

 

Mešanice začimb se meni ne zdijo nič slabega, je pa res kriza tik pred rokom, sploh za desperate housewives, ki ne morejo nič vreči stran, da ne bi šlo v zgubo. Tudi tako lahko človek pride do globokih spoznanj, recimo, da je guacamole mix na pečenem krompirju zelo dobra stvar (mogoče je bil pa ravno pretečen rok trajanja pikica na i).

Sonja

zanerodo  

član od: 28.11.2012

sporočila: 7

29. nov 2012 21:28

Načeloma sem jih uporabila za meso in kakšne solate. Je dokaj intenzivenokus in so bile res super.
Sedaj, pa če lahko prosim še nekaj; pripravila sem eno res kretko anketo (4 vprašanja) o začimbah, in ker vem, da ste tukaj dejansko resni bi vas prosila, če bi jo izponili.

 

(anketa odstranjena, ker je bila objavljena brez dovoljenja administratorja, kot zahtevajo naša pravila)

 

hvala

 



zanerodo

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

29. nov 2012 21:36

Izpolnil.

 

Popravki:

začimbe, ne *zažimbe

limonina, ne *limonska trava

ekstrakt, ne *ekstrat

vasabi, ne *wassabi

pripravljeni, ne *pripravleni

100 g, ne *100g

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. nov 2012 21:44

Bananini listi verejtno niso začimba, kot je navedeno v anketi. Ali pač? Jaz namreč z njimi delam tamales, začinjam pa z njimi nič.

Bi jih pa z veseljem kupovala, če bi jih kdo ponujal v naših trgovinah.

 

mamamia

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

30. nov 2012 10:17

Pri nas se začimbe precej uporabljajo. Vendar samo tiste, ki ne vsebujejo glutena (ni kakšnih sledi v njih). Sploh mešanice so kritične ...

Če bo tvoja prijateljica imela takšne, GF, bomo takoj postali njene stranke!

Pozdravček, Stanka

zanerodo  

član od: 28.11.2012

sporočila: 7

1. dec 2012 15:39

Hihihi 666, hvala za popravke, nisem vedala da gre hkrati za slavistični forum :P Se pa ne želim poglabljati v podrobnosti kako in kaj ;) Zlasti glede limonske/limonine trave.
Anketa je bila zgolj informativne narave in na hitro spacana skupaj. In v veliko pomoč, tako da najlepša hvala vsem, ki ste si vzeli čas.
Podatke sem posredovala dalje in je sporočila, da če bi kdo želel kaj naročiti lahko dobi v decembru. Lahko prinese tudi začimbne mešanice santamaria.
O cenah še ni bilo govora (pravi, da je potrebno preračunati vso poštnino, marže in ostale pribitke) vendar si želi biti kljub vsemu konkurenčna.
Če bi kogarkoli zanimalo naj mi prosim piše na cezaregirl@gmail.com

Lp

 

 

zanerodo

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. dec 2012 15:54

Za vsako 6 en odgovor?

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. dec 2012 16:35

zzak1977 je napisal/a:

Za vsako 6 en odgovor?



Commis débarrasseur

 

hehe, še dobro da niso v nedeljo, saj veš, kaj pomenijo tri šestke na glavi nedeljskega otroka?

mamamia

zanerodo  

član od: 28.11.2012

sporočila: 7

1. dec 2012 22:07

Nope, težave s povezavo :(

zanerodo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti