Začimbe v sloveniji

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

28. nov 2012 20:00

Vem, da prekajene rd. paprike v prahu se ne dobi pri nas.

ursiii

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. nov 2012 20:02

mišzmoke je napisal/a:

Si mislila to, limnol?
mzm

Je limnol mislila pravo in mišzmoke pokazala natanko to. In muškatni cvet je rjasto rdeč, in ima povsem korektno slovensko ime in ga v sloveniji dobimo, samo ne ravno povsod.

rimljanka

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

28. nov 2012 20:12

Muškatov cvet(Macis) se kupi v Leclercu pa v Biotopicu. Znamka ne vem točno katera je, zavojček je tak moder, pa en sonček je gor narisan . Je pa zraven vseh drugih začimb. Pod isto znamko jaz kupujem mlet kardamom in mlet koriander.

Drugače je pa bilo od eksotike parkrat govora o sečuanskem popru in orientalski kumini.

Vesnuska

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. nov 2012 20:26

Mišzmoke,

točno to sem mislila. Najlepša hvala!

 

 

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. nov 2012 21:03

jaa jaz isto kot ursii iščem smoked paprika!!! zaenkrat jo bom dobila iz španije sam bi jo bilo fino imeti tudi tukaj!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. nov 2012 22:01

Sama pogrešam svež koriander (sicer se dobi občasno v nekaterih supermarketih), galangal in limonino travo, vsaj redno, občasno se tu in tam celo kaj dobi. Tudi tajska bazilika, kaffir listi in listi limete bi prav prišli. Večino ostalih ekostičnih začimb dobim pri nas, tudi muškatni cvet, pa zvezdasti janež in še kakšno bolj redko uprabljano pri nas.

Celo kardamom v strokih se dobi, mlet itak, kurkuma je na vsakem koraku in tudi kumin, vsaj mleti, na srečo, ni več tako težko najti (vsaj v Leclercu ga imaji redno na zalogi).

 

Kot sem uvodoma omenila, sušene začimbe niso tak problem, večja težava so sveža zelišča in nekatera zelenjava (snake beans na primer, beli baby jajčevci, cassava, rdeči in zeleni čili....).

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. nov 2012 4:49

Kako leto nazaj sem odkrila "roasted" cimet. Ne vem, zakaj niso prej prišli s tem na dan.

Dimljena paprika je tudi meni zakon. Brez nje paprikaš ni več pravi paprikaš.  :)

Vanja

zanerodo  

član od: 28.11.2012

sporočila: 7

29. nov 2012 12:02

O super, hvala. Je bilo v veliko pomoč. Kaj pa recimo kakšne mešanice začimb? Jaz sem dobila za darilo mešanico čili+čokolada, wasabi+sezam in mango+curry. Pa so mi fenomenalne. Gre za eno podjetje iz švedske in mislim da se je že neki dogovarjala, da bi začela sodelovati tudi z njmi. A mislite, da bi to šlo pri nas?

zanerodo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti