Uničene površine grila in reševanje

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. nov 2012 21:59

Včasih se je pač treba spijaznit s tem, da je skoraj vse enkrat treba zamenjat.  Razen seveda kakih super nožev, posod ali eksotičnih tepihov.   

Poglej, če si dal 150 Evrov za tale gril, te je stal 10E na leto, če si ga uporabil, pardon, če ga je draga uporabila samo 1x na teden, te je stalo .19 centov na uporabo. 

Mimogrede, jaz sem imela enakega, samo v rdeči barvi in sem ga kupila enga 1985ga leta in sem ga tudi zamenjala zaradi totalno obrabljenih plošč. Bil mi je tako "dragocen", da ga je moj tehnološko sposoben dragi preštimal na 110V (brez heca).  

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. nov 2012 22:24

666 je napisal/a:

Vendelina jr. je napisal/a:

V čem je fazon grelca do 300 stopinj, razen tega, da uniči vso hrano?

300 °C ni prav nič neobičajna temperatura za zapekanje npr. mesa v ponvi.



 

No me digas.....in kje je ta ponev? Nad roštiljem?

Stvari v pečici pri 250 so že salamensko zažgane.

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. nov 2012 22:33

Vendy, 666 ima očitno rad dobro prepečeno hrano ...

mamamia

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

29. nov 2012 22:52

Nisem rekel "pečenje", rekel sem "zapekanje". "Searing" za vaju, ki radi "duhovito" vpletata "eksotično" besedišče Tisto, ko za trenutek flikneš zajeten kos mesa (ali pa tudi samo nič hudega sluteči zrezčič) na peklensko vročo površino (ki lahko presega 300 °C, ja - pa ne samo v livarnah, večina domačih štedilnikov to zmore, ne pa tudi ponev).

Pojem pa verjetno več surovega mesa kot pa prepečenega.

Mygrace

sporočila: 6506

29. nov 2012 23:00

Pa itak ne igra vloge samo temperatura ampak tudi čas, no.

Pri 250 stopinjah nikakor ni nekaj zažgano. Razen če si kramp in pustiš zadevo na 250 stopinjah 3 ure.

 

Bom še jst mal potelovadla

Mygrace

kriki  

član od: 27.11.2012

sporočila: 11

29. nov 2012 23:23

Natelovadli ste se zdej pa še mal angleščino pretelovadit.

Jaz sem slab v angleščini pa bi rad da kdo pove kaj je napisano v tretjem odstavku iz spodnje strani na prvem listu. Nekaj piše o patini in nekaj o tem da je prevleka pomembna samo na začetku. (Slovenska navodila od silexa niso bila vsa prevedena)

 

http://www.piotis.com.au/uploads/default/files/silex-m



Če prav razumem začetek navodil potem piše v točki 2d da se mora grill ohladiti (iz 300 stopinj) toliko da ga lahko potipaš in nato namazati z oljem.

V slovenskem prevodu pa piše da se pusti samo nekaj minut preden namažeš.

Sporočilo je spremenil(a) kriki dne 29.nov 2012 23:32

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. nov 2012 6:38

kriki, sem ti hotela svetovati, da za prvo silo, če ni druge pomoči, uporabi googlov prevajalnik. Ampak, ker ne svetujem rada stvari, ki jih sama ne preizkusim, me je minilo že po prvem stavku:

 

Screw feet into the threaded holes at the base of your SILEX  prevod: Jebeš noge v navojne luknje na dnu vašega SILEX



Cila

 

PS: ko sem nad slovenskim besedilom kliknila na jezik hrvaščina, je bil prevod spodoben. Če damo v prevod eno samo besedo pa sploh zelo obširen. 

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 30.nov 2012 06:48

kriki  

član od: 27.11.2012

sporočila: 11

30. nov 2012 7:57

tudi jaz sem dal že včeraj v google translate in tud obupal v prvem stavku 

kriki

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. nov 2012 10:24

Preden boste prvič uporabili svoj SILEX

1. Privijte stojalca v izvrtane luknje na spodnji strani svojega (SILEXA).

2. Zapečite plošče takole:

a/ odstranitre okvir za sendviče, srednji okvir in posodo za peko (če je priložena)

b/ zaprite pokrov in nastavite termostat na najvišjo temperaturo.

c/ ko kontrolna lučka prvič ugasne, naj se vse zapeka v peči vsaj 30 minut.Kontrolna lučka se bo večkrat prižgala in ugašala glede na uporabljeno energijo.

d/ po tridesetih minutah izključite gretje in počakajte da se pečica ohladi.

3. Omastite plošče z SILEX OIL SPRAYem, margarino ali maslom. S papirnatimi brisačami utrite maščobo v plošče, ki e smejoi biti prezamaščene, dovolj je le tanka plast.

4. kovinskega strgala NE uporabljajte prvih 20 ur uporabe, le tako se bodo plošče utrdile. Po preteku tega časa pa priporočamo uporabo strgala za odstranjanje maščobe in zažganin. Vaš SILESX je pripravljen za uporabo.

No ja, če boš rabil še čase kurjenja zrezkov in drugega, ti jih bom posredovala na ZS.

Pa še to - in zelo resno mislim - nikoli več se ne predstavljaj kot tehnični tip, saj sam veš, da se kot oseba (kje je tu še osebnost), ki na kuharskem portalu sprašuje o uporabi petnajstletnega toasterja pač ne uvrščaš v naše, ponosne in žal ali pa hvalabogu prepišne vrste. Tehnični tipi nosimo večino svojega orodja v glavi, kakšni tudi v kufrih, ampak takega, ki bi mu opravilno orodje bingljalo med nogami pa v sedmih desetletjih še nisem srečala.

Pa proxijine beljakovine gor ali dol.

 

 

nola

kriki  

član od: 27.11.2012

sporočila: 11

30. nov 2012 11:20

 hvala za prevod ampak napisal sem da rabim samo prevod tretjega odstavka od spodaj na prvem listu. To kar si prevedla imam v slovenskih navodilih 

Ko sem rekel tehnični tip sem hotel rečt da nisem kuhar. No ja, lahko bi bil gurman če gledam iz svoje perspektive saj znam spečt jajca na vse načine, skuhat znam tudi hrenovko in celo šipkov čaj    Edino s kuhanjem mleka sem imel vedno težave, zato sem vesel da so izumili alpsko mleko

kriki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti