Polnjena paprika

maurina  

član od: 20.10.2003

sporočila: 58

5. feb 2004 10:14

jaz sem enkrat naredila take, ki sem jih polnila z mocarelo, slaniki in sesekljanimi crnimi oljkami. Za pozimi glih ni bilo, po mojem zelo pase poleti ob kakem mesu na zaru! Lp

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

5. feb 2004 22:04

paprike lahko filaš tudi tako, da pretlačenemu (kuhanemu) krompirju dodaš skuto, maslo ali margarino, dodaš sol in vse dobro premešaš, potem pa jih nafilaš, jih daš v pekač (postaviš jih malo bolj pokončno oz. tako, da pri PEČENJU ta zmes ne "uide" iz paprike....torej daš jih v pečico in spečeš....probaj!! LP Nada Mitrič

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

6. feb 2004 11:39

Haj! Meni je všeč, da v paprike (lahko tudi v zmrznjene) nadevam na pol kuhan začinjen rižriž z veliko različne zelenjave (kar imaš na vrtu ali po skrinji). Paprike potem postavim pokonci v pekač, in za kakšne pol ure postavim k napol pečeni pečenki v pekač. Nazadnje po vrhu rezino sira. potem pa na krožnik rezine pečenke, pire krompir in tako lepo veliko zapečeno papriko kot zelenjavno prilogo. Zelo lepo za pogledat in mljaski. LP Marinka MARINKA

nelika  

član od: 31.1.2004

sporočila: 26

7. feb 2004 15:40

jaz pa jih filam z krompirjem in sicer nekaj velikih krompirjev olupiš in naribaš kakor jabolka za čežano-nariban krompir malo skozi prste stisneš da odcediš odvečno vodo...nato mu dodaš začimbe in eno kislo smetano ter eno ali 2 jajci vse skupaj premešaš in s tem nadevom nafilaš paprike zdj nevem točn kolk dolg jih pečeš in na kateri temperaturi-bom mami vprašala in vam sporočim...na koncu ene 5-10 min predn je jed pečena čez paprike poliješ še kislo smetano z jajcem (skup zmešano+začimbe).... zadeva je dobra da prste poližeš ful jo priporočam tistim ki ne marajo mesa lp nelika

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

8. feb 2004 12:32

Največkrat pripravljam paprike klasično: riž, mleto meso in slastna omakca. Tu in tam jih pa napolnim s sirom (emental), do dunajsko paniram (moka, jajca, drobtine) in ocvrem v vročem olju. Pa lep pozdrav! Katja

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

13. feb 2004 9:10

Nada, marinka in nelika ali se pečejo v pečici "na suho" ali jih s čim zalijemo in kako dolgo se pečejo? Lp Rebeka

nelika  

član od: 31.1.2004

sporočila: 26

13. feb 2004 16:54

moj primer paprik se peče na suho...na koncu samo preliješ z kislo smetano+ jajce+ začimbe ...čez paprike....ampak jed niti ni suha...predvsem zato ker krompir spusti svojo vodo...ta pa se zmeša z smetano, ki smo jo dodali krompirju.... nelika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti