Polnjena paprika

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

tema odprta - 4. feb 2004 10:19 | ogledi: 9.090 | odgovori: 17

Vem, da ni sedaj ravno sezona paprike, vendar me vseeno zanima s čim vse jo polnite. Imam namreč očiščene in zamrznjene paprike, ki bi jih morala porabiti.

Lp

Rebeka

Nataska  

član od: 27.11.2003

sporočila: 186

4. feb 2004 10:38

Jaz jih polnim standardno z rižem in mesom. Lahko pa jih tudi polniš s krompirjem in sicer najbolje pride, če krompir zrežeš na majhne kockice, poporaš ter soliš ga mu dodaš jajce in s tem filaš paprike. Kuhaš jih pa da naliješ toliko vode, da je pokritih le četrtina paprik. Pa dober tek Aja pa še neki me zanima, namreč nisem nikoli zamrzovala paprik pa me zanima a niso odmrznjene paprike pocaste? Lp Nataša Natasa

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

4. feb 2004 10:44

Jaz jih pa najrajši narežem na trakove, pocmarim na olivnem olju, dodam kakšno žlico vode, še malo podušim in prelijem s stepenimi jajci z malo vegete, potem pa še malo pustim, da jajca zakrknejo. Pa se ekspresno porabijo paprike iz skrinje. Take priprave paprik sem se naučila pri prijateljici v Makedoniji. Oni zraven pijejo tekoč jogurt (poleti paše; za zdaj ne bi vedela). Iz skrinje niso paprike nič pocaste, kvečjemu malo manj čvrste kot sveže. Sporočilo je spremenil(a) cirila dne 04. feb 2004 10:46:10

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

4. feb 2004 10:47

Moji jih kaj preveč ne obožujejo, zato bolj poredko eksperimentiram. Samo ideje, ki sem jih brala in ob njih cedila sline: nadevane s skuto, z ajdovo kašo, od takih s tuno do takih z gobovim nadevom, jajčevci, korenčkom, z lečo in skuto. Imam prepisana dva recepta za drugačne paprike, izvoli. Polnjene paprike s skuto Paprike pripravimo kot po navadi za polnjenje. Za nadev 40 dag skute dobro zmesamo s 4 zdrobljenimi stoki cesna in 3 jajci. 10 crnim olivam odstranimo pecke, jih dobro narezemo, vmesamo v skuto, zacinimo s sveze mletim poprom in curryjem, dodamo 2 zlici sesekljanega petersilja. Tako pripravljeno zmes nadevamo v paprike in jih pokrijemo s pokrovi. V siroko plitvo posodo damo priblizno 1/8 l juhe in 2 zlici olivnega olja, zavremo, nalozimo vanjo polnjene paprike, pokrijemo in dusimo pri slabi vrocini priblizno 25 minut do mehkega. Paprike nalozimo na ogret pladenj in jih postavimo na toplo. Preostalo tekocino pokuhamo in na koncu vmesamo se 2 zlici kisle smetane, po okusu zacinimo s soljo, poprom in curryjem. Omako dopolnimo s seskljanim petersiljem in donjakom. Ponudimo z rizem z maslom ali s kromirjem z maslom in petersiljem. Polnjene paprike s sirovo omako - recept je v bazi na Kulinariki (trapa, do polovice sem ga že prepisala, ko sem zagledala opombo, da sem ga dobila tukaj). Lep pozdrav in več sreče pri jedcih. Fani

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

4. feb 2004 12:27

Nataša - (verjetno) uporabiš surov krompir? Nataša, Cirilain, Fani hvala, sliši se odlično Lp Rebeka

Nataska  

član od: 27.11.2003

sporočila: 186

4. feb 2004 12:34

Ja kar surov krompir. Nekje sem brala, da ga eni tudi prej poražijo. Skratka po želji. Natasa

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

4. feb 2004 14:16

Ojla! Jaz paprike največkrat polnim z mletim mesom in rižem ali pa z ajdovo kašo in gobicami. Paprike vedno zamrznem, vendar nefilane. Nafilam še zmrznjene in take dam kuhat. Čisto nič niso pocaste. Res pa je, da jih ne smeš pred uporabo tajat, ker izgubijo obliko. Lep pozdrav. ALENKA DOLENC

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

4. feb 2004 15:18

Jaz kombinacije riž-mleto meso ne maram preveč. Če si zaželimo take bolj "klasične", uporabim samo mleto meso, ki ga najprej pripravim kot gost ragu, v katerega dam tudi gobice, korenje, por, zeleno, peteršilj...kar imam zelenjave pri roki (super za pospravit hladilnik). Če si zaželim drugačne paprike, jih prerežem po dolgem, da dobim čolničke. Te napolnim s pikantno tuno in feta sirom, včasih z zeliščno skuto, včasih s kus kusom, ki mu dodam zelenjavno omakco, peteršilj in česen - take, drugačne, paprike potresem s sirom in zapečem v pečici. Sicer pa zamrznjeno papriko lahko uporabiš tako, da narediš "peperonato":na čebuli potenstaš na koščke narezane paprike in bučke, dodaš paradižnike (ali pelate) z omakco, soliš, popraš, pokuhaš in že imaš prilogo. Jaz peperonato lahko jem zraven mesa, zraven polente, testenin, riža...včasih je dovolj tudi kos polnozrnatega kruha in je obrok. TanjaG.

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

4. feb 2004 21:34

Paprike lahko nafilaš z zmesjo mletega mesa in riža kot je običajno.Jaz uporabim polnozrnat riž Uncel Bens,dodam pa še mešanico za žitne medaljone,ki jo izdeluje Žito.Zalij z juho in daj v pecico.Na krozniku ponudi s kislo smetano. Vesna Leben Sporočilo je spremenil(a) ligojna dne 06. feb 2004 15:52:17

barb  

član od: 20.11.2003

sporočila: 19

5. feb 2004 9:39

Jaz paprike polnim z mesom in rižem, dodam pa tudi obilico zelenjave (korenček, bučke, melancane, šampinjone - odvisno kaj imam doma). Meso in zelenjavo obvezno prepražim na malo čebule, začinim s soljo, poprom, česnom in peteršiljem. Ko se malo ohladi, vmešam jajce in riž. Druga možnost so tudi prerezane po dolgem, polnjene z drobnimi (kuhanimi) testeninami, ki jim dodam paradižnikovo omako in "sprehod po hladilniku" (tuna, šunka, sir, kumarice, olive,..). Take paprike postavim v pekač z malo vode in v pečici pečem (pravzaprav kuham) dokler se paprike zmehčajo.

skalarica  

član od: 3.2.2004

sporočila: 26

5. feb 2004 10:00

Kar nekajkrat sem že dala očiščene paprike v skrinje, saj ko je sezona, ne moreš vseh porabiti. Še zamrznjene sem napolnina s standarno filo, okus pa je bil kar normalen in oblika tudi lp b

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti