Brez besed

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

tema odprta - 23. nov 2012 19:00 | ogledi: 9.031 | odgovori: 53

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/35-letnik

 

Sploh ne vem kaj naj rečem, tip ima poročni prstan in po vsej verjetnosti svoje otroke. Novinarki se več kot očitno trese glas, ko ga nagovarja. Brez besed!

Suzi

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

23. nov 2012 19:16

Na Kanalu A sem slišala, da ga je žena prepoznala na posnetku, ga vprašala o zadevi, nakar ji je razložil, da so mu "kanalovci" plačali 200 evrov, da je vse zaigrano. Ona je celo nekaj grozila, da bo tožila TV. Ko se pogrezaš,...

Ava

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

23. nov 2012 19:23

Kako so lahko žene tako neumne. Kaj ji bo pa rekel. In da je pisal tiste bedarije, verjetno med službenim časom, kdo mu je pa to plačal?

Suzi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. nov 2012 20:33

O ženah, ki verjamejo tisto, kar želijo verjeti, se ne splača izgubljati besed.

 

Tule velja postaviti nekaj drugega (iskanje odraslega, ki peca mlaodletnico, so izvedli že televizijci, od tu naprej je na njih, da izhvedejo ovadbo do konca ali pa pojasnjijo, če je bil res fake) in sicer - težko se otroke nauči, da na netu NI treba vsega povedati. Iz preprostega razloga, ker njihovi starši na netu povedo vse in preveč.

Jaz tule včasih prijazno opozorim, da NI treba vsega povedati. Da NI treba razlagati, kakšne bolezni ima TVOJ otrok (ker se da podatke o terapiji dobiti tudi, če se izpusti vsa anamneza na netu). Pa da NI treba in da sploh NI primerno objavljati fotk svojih otrok. Ne tule, ne na FB, ne nikjer. Ko daš fotko gor, te potencialno gleda kake tri milijarde ljudi. Odrasli lahko svoje fotke objavljamo in nosimo vse posledice za butastost takih aktivnosti, otroci pa niti ne morejo (imajo butaste starše in še nič ne morejo narediti proti temu). Skratka, kadar bo kakšno spet imelo, da bi tule kaj povedala o svojem otrok in to na način, da bi se dalo otroka spoznati, naj raje naredi kakih petdeset počepov in če jo bo potem še imelo, naj to telovadbo ponovi.

Vendelina jr.

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

23. nov 2012 20:56

tukaj se pa popolnoma strinjam s teboj

anibas

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

23. nov 2012 21:02

Bravo Vendelina jr.! Se popolnoma strinjam s tabo.

Našo zasebnost, še zlasti pa zasebnost naših otrok, moramo skrbno ohranjati zase. V družini se moramo veliko pogovarjati in otrokom prikazati nevarnosti, ki prežijo nanje povsod. Vem, da je v današnjem času ko vse drvi, težko dobiti čas za pogovor, a če se zavedamo, da je pogovor z otrokom življenskega pomena, bomo ta čas zagotovo našli.             

daga

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

23. nov 2012 22:05

Tudi jaz se strinjam in slike, zapisi,....ostanejo vedno na internetu... Ker sama še nimam otrok ne bom pametovala ampak poznam kar nekaj otrok 6-11let, ki obvladajo že youtube, fb,.....in ni mi jasno kako starši to lahko dopustijo, da gledajo, uporabljajo!?

Kar se pa tiče teh gospodov pa res nimam besed

te.jcika

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. nov 2012 22:19

Ljubi starši, otroci, najstniki, babice, dedki, in bla-bla-bla:

prosim, poglejte si tole, povejte naprej in predebatirajte skupaj (a s kom? S tistim, za katerega menite, da mu bo najbolj koristilo):

http://www.safe.si/  - v slovenščini je, če kdo dvomi.

lp

cervus

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

24. nov 2012 8:33

Pedofilom ne bo mogoče ustaviti, ker obstajajo že stoletja, današanji odnsi v družbi pa so na tako nizkem nivoju, da jih ne bo ustavilo prav nič.

Edino možnost vidim v izobraževanju otrok, ki bi lahko postale žrtve. In nadzoru nad uporabo interneta. Meni se zdi nedopustno, da so tako mali otroci lahko sami na računalniku.

Glede tožbe: šlo je za novinrsko akcijo, recimo, da so bili dokazi pridobljeni nezakonito. Vendar nisem videla pri tasačenem moškem nobenega obžalovanja. Žena pa ne more tožiti nikogar.

Prepričana sem, da bo novinarska akcija, ki so jo videli pedofili in morebitne žrtve, bolj učinkovite, ko stostine brošur in predavanj, ki se konačajo:Mojemu otroku se ne to pa že ne more zgoditi.

F r i n a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. nov 2012 9:04

Včasih se vprašam, kaj naj starši obvarujejo otroke pred zlorabami, ko pa otroci samo njihov vzorec kopirajo: mamice ponosno lepijo fotografije svojih otrok od rojstva naprej, vključno s prvim kopanjem, kakanjem in izraslim zobkom na razna omrežja. Kako naj potem otroku, ko ta zmore sam sedeti pred račulanikom, pojasni česa naj se pazi, ko pa sama niti preventivno ne ravna?

 

Leto ali dve nazaj je nekaj deklic, starih okoli deset let, nasedlo enemu tipu, odkrili so ga s pomočjo babice ene od deklic, ki je ugotovila, na kaj tip deklice nagovarja. No, tip je bil obsojen in je že na prestajanju kazni. Upam, da je pisanje medijev o tem primeru kateremu od staršev le prižgalo rdečo luč v glavi.

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

24. nov 2012 9:11

te.jcika je napisal/a:

Tudi jaz se strinjam in slike, zapisi,....ostanejo vedno na internetu... Ker sama še nimam otrok ne bom pametovala ampak poznam kar nekaj otrok 6-11let, ki obvladajo že youtube, fb,.....in ni mi jasno kako starši to lahko dopustijo, da gledajo, uporabljajo!?

 



te.jcika

Bedarija. Youtube, katerega si omenila je ogromen vir informacij in medijskih vsebin, do katerih nam je drugače dostop neomogočen. Moj 3,5 letni otrok ga uporablja. Vsi ga uporabljamo, za video, za glasbo, za playliste...

Kakršnen je bil živ-žav ravnokar na Pop tv, ali karkoli že to je, nam ne preostane drugega.

Najhuje je otroku prepovedati stvari, na mestu je izobraževanje otroka, kontrola in pomoč pri uporabi. To so le stvari ki so že del vsakdanjika in naj mu bodo v pomoč in užitek.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti