Rimske toplice

Kamikaze  

član od: 21.11.2012

sporočila: 10

tema odprta - 22. nov 2012 10:48 | ogledi: 17.846 | odgovori: 40

Zdravo,

 

17. Decembra se s fantom za 3 dni odpravljava v Rimske terme na "podaljšan vikend". Sedaj, vsi veste da to že samo po sebi ni ravno poceni, a rekla sva da si bova vsaj enkrat privoščila. Imava suite z zajtrkom, večerje pa nisva naročila ker je 1 15eur.

Zato me zanima, če je tam v okolici term kakšna vredu restavracija, pa da bi midva šla tja jest, oziroma na večerjo/kosilo.

 

Hvala za odgovore, Lp

španga  

član od: 8.2.2009

sporočila: 23

22. nov 2012 11:36

Midva s fantom sva bila letos spomladi tam. Bilo je super, ampak sva imela hrano že v hotelu. Sem pa videla, da če se pelješ do Laškega, je baje tam ena dobra pizzerija in kar nekaj restavracij.

Sem ravno ta teden gledala cene za Rimske toplice in ne morem verjet, kako je ugodno. Si mogoče gledala na spletni strani Megabon, kjer plačaš za 3 dni za dve osebi okoli 170 evrov, za 5 dni za dve osebi pa 312 evrov,

Tukaj je link

http://www.megabon.eu/

 

Malo preveri ponudbe, ker se res splača

 

lp

 

španga

Kamikaze  

član od: 21.11.2012

sporočila: 10

22. nov 2012 11:57

Ja, ravno prek tega greva. 2 nočitvi, za 2 osebi z zajtrkom 154 eur. Samo jaz sem vzela suite z whirpoolom, in je 30eur/osebo/dan doplačilo. Ampak saj pravim, imava samo zajtrk, večerjo se bova morala pa znajt..

Sem pa videla ja, da je ponudba gor, ampak je drugačna kot sem jo kupila jaz. Moja je bila za Rimski dvor, ta je Zdraviliški. Pa vseeno imajo vsi samo zajtrk :)

A je Laško daleč od tega kompleksa? Spet mi nebi bilo ravno všeč da se morava potem pol ure vozit nekam zato da greva na večerjo. Bi rada res bližnjo okolico.



Kamikaze

Sporočilo je spremenil(a) Kamikaze dne 22.nov 2012 12:20

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. nov 2012 12:04

Pod Termami je Aqua Roma, kjer je solidna hrana in lahko gresta tja peš.

3, morda 4 km v smeri proti Hrastniku je Guliver, ki ima tudi dobro hrano.

Do Laškega je 7 km, tam je kar nekaj možnosti.

Imajo pa v hotelu tudi lažje obroke, ki jih naročiš v Kavarni Viktorija in so kar solidne cene (kak solatni krožnik, topli obloženi kruhki,.....), torte so izjemno dobre. Tudi v a la cart restavraciji Sofija se najde kaj, kar je primerno za večerjo in cenovno še vedno ugodno.

In, ker ne morem iz kože: Rimske Toplice so.  Pa dobrodošla.
rimljanka

Kamikaze  

član od: 21.11.2012

sporočila: 10

22. nov 2012 12:08

Aha, tako celo. Jaz sem nekako imela občutek, da so vse restavracije - kavarne v kompleksu blazno drage. Ker je bila tudi ponudba, da lahko naročiva večerjo ekstra za 2 dni, in bi naju prišla 15eur/osebo/dan. To se mi ne zdi tako poceni, zato sprašujem.

Hrastnik in Laško torej :)

 

Dajte ko že ravno vidim da imate izkušnje.. Kakšni so pa zajtrki? Ambient nasploh? Zanimajo me izkušnje :)

 

Kamikaze

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

22. nov 2012 12:12

Najbrž nisi pogledala prej na zemljevid, kje stojijo te terme...Najbližje je www.aquaroma.si%2F&ei=2geuUIfB">Aqua Roma ob glavni cesti, kamor greš lahko tudi peš, vse drugo pa bi te po moje prišlo z bencinom vred več, kot bi bilo kosilo gor v Termah.

No, me je rimljanka prehitela ta čas, ko sem pisala...



Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 22.nov 2012 12:13

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. nov 2012 12:15

Ježeš, ženska, imaš apartma in banjo z vrtinci in ostalimi masažnii igračkami in ....ti sprašuješ, kje imajo v okolici kakšno gostilno s cenovno ugodnim šniclom?

Kupi dobro linžerijo. Ob dobri linžeriji korenjak ne bo lačen, oziroma bo brez problema preskočil večerjo, korenjaka pa lepo futraj z oreščki in ostalimi afrodiziačnimi zadevami, da bo tista dva dni v kondiciji.

Jedla boš kasneje.

Kako moram tej mladini vse razložiti....ajoj...

Vendelina jr.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

22. nov 2012 12:21

Vendelina jr. je napisal/a:

Ježeš, ženska, imaš apartma in banjo z vrtinci in ostalimi masažnii igračkami in ....ti sprašuješ, kje imajo v okolici kakšno gostilno s cenovno ugodnim šniclom?

 

Vendelina jr.

Hja, na to sem tudi jaz pomislila...

Ognjič

Kamikaze  

član od: 21.11.2012

sporočila: 10

22. nov 2012 12:26

Hvala za izčrpen odgovor, Vandelina al kaj naj rečem, tvoje mnenje glede linžerije me je res zanimalo...

Skratka.

Zanimalo me je pač kje je kakšna vredu restavracija, samo preventivo sem vprašala, se bova že tam odločila kaj bi rada. Nekam bova pač šla jest. Rada bi vnaprej vedela za možnosti, ki jih imava.

Rada bi izkušnje, mislim da je forum namenjen temu da vprašam, ampak očitno lahko že vnaprej pričakujem napadalne komentarje..

Kamikaze

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. nov 2012 12:40

Dekle drago, v življenju je marsikaj in so zabavni in manj zabavni dnevni in je fino, če zna človek v trenutke sprostitve vnesti nekaj improvizacije. Če gre mladi par na romantični vikend, je mnogo bolj pametno, če se koncentrira na romantiko, kot na vse ostalo.

Jasno, da je treba gledati na stroške, ampak če takole planiraš, kje vse boš čez tri tedne potencialno jedla in je razlika plus minus pet evrov - a je to res toliko vredno? Zlasti še, ker v tvojih letih se čisto lepo preživi tudi z manj hrane (ne bo žakelj skupaj padel, če boš preskočila kakšno večerjo z restanim krompirjem in rjavim šniclom).  Saj je pametno, da človek planira, ampak nekje je pa meja med tem, kje je planiranje in kje je človek postane kontrolfrik.

Tudi malo premisli svoj etitjud. Dva dni tule, šest postov in že malo zapeto odgovarjaš na vse, kar ravno ni po tvoji črti. V življenju večina stvari ni po črti, ki smo si jo sami začrtali. Ravno zaradi tega je pa zanimivo. 

Pa kje je pa smisel za humor? Gre lažje v življenju, če ga imaš, preverjeno.

In v žviljenju boš imela še maso trenutkov, ko bo treba iskati gostilne, kjer imajo restan krompir in rjave šnicle. Trenutkov, ko boš pa sama s partnerjem in ko ne boš imela morja inhibicij zardi svojega izgleda, bo pa vsako leto manj. Raje enkrat brez večerje - ker ti bo ta spomin ostal čez kakih petnajst let, ko bo okoli tebe skakala masa plemena, otroci,  za katere se boš spraševala, če so res tvoji... in vsak bo hotel nekaj od tebe in v takih trenutkih se splača imeti spomine na čase, ko vsega tega še ni bilo.

Kot boš tudi takrat ugotovila - če ne prej - da je pametno poslušati ženske v najboljših letih - če hočeš sama to postati.

Ker sedaj to očtino še nisi.

 



Vendelina jr.

Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 22.nov 2012 12:53

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

22. nov 2012 13:11

 

Kamikaze, forumi so včasih namenjeni tudi temu, da jih dobiš po ........

Zapeljita se proti Celju. Malo naprej od Laškega, na levi strani, je gostišče Hohkravt. Tam smo imeli že kulinarični shod. Kje so tisti časi????????

 

Veronika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti