Češki motanci

doloress  

član od: 29.1.2009

sporočila: 61

tema odprta - 20. nov 2012 8:16 | ogledi: 10.446 | odgovori: 6

Pozdravljeni

pred kratkim sem se vrnila s Češke, kjer so me navdušili njihovi motanci. To je podobno testo kot bi bilo za buhteljne, navitno na palico, pečeno nad ogljem in povaljano v sladkorju. Zanima me, če bi kdo vedel, kaj bi bilo to po naše ali pa če bi imel kdo recept?

doloress

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

20. nov 2012 8:27

Temu se reče trdelnik ali trdlo in na guglu je precej receptov v češčini in v angleščini.

http://recepty.vareni.cz/tradicni-trdelnik/ na tem linku testo namotajo kar na steklenice; s pomočjo prevajalnika se ga da razvozlat.

LP, V.

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

20. nov 2012 8:41

Jih pa pri nas pečejo v Happypeku. Imajo več posipov.

 

Spela

doloress  

član od: 29.1.2009

sporočila: 61

20. nov 2012 8:52

Vaaaa super, sem vedela da boste pravi naslov. Sem googlala ampak pod motanci ni bilo nič Sva jih pa spoznala na kulinaričnem sejmu, kjer je enostavno pisalo motanci...

 

spela kaj res se dobi to pri nas??? Ta Happypek kje pa ima prodajalne, še kje drugje kot Videm-Dobrepolje?

doloress

doloress  

član od: 29.1.2009

sporočila: 61

20. nov 2012 10:09

Evola sem pravkar dobila odogovr od Happypeka, da jih na žalost res ne prodajajo več. Jih bomo videt mogli sami nekako spečt, upam, da bodo ratali.

doloress

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

20. nov 2012 10:27

To je t.i, kurtoš kolač, nekaj o tem smo že govorili na forumu http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2396š , se mi zdi. Jaz sem se tudi navduševala, pa še nisem sprobala. Najbolj enostavna varianta bi bila, da tiste kartonske role od papirni brisač oviješ v alu folijo in na to naviješ testo, potem pa postaviš na globji pekač tako, da lahko role med peko obračaš v  (morda pod grilom, ne vem).

Tudi meni je škoda, da ga pri Happy Peku več nimajo.

Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti