Jedi iz polžev

juliechildfan  

član od: 26.8.2011

sporočila: 20

tema odprta - 18. nov 2012 10:38 | ogledi: 11.092 | odgovori: 16

Zelo dolgo sem bila včlanjena v Mladinsko knjigo in za nagrado si vsake toliko časa lahko kupil knjigo polovico ceneje kot v knjigarni. Zato imam sedaj doma ogromno kuharskih knjig in sem se odločila, da bom sprobala recepte v njih in si označila tiste, ki jih lahko še kdaj kuham. V eni knjigi pa sem naletela na zelo nenavaden recept. In sicer o polžih.

Zdaj me pa zanima ali je že kateri/ra izprobal/a kakšen recept s polži, jih je kdaj jedel/la v restavraciji in kakšnega okusa so bili. Meni se že ob misli, da bi morala pojesti sluzastega polža obrne v želodcu. Vendar me vseeno daje radovednost.

Rada bi izvedela tudi vaše mnenje.

Najlepša hvala že vnaprej za odgovore.



juliechildfan

Temo je spremenil(a) juliechildfan dne 18. nov 2012 12:03

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

18. nov 2012 10:52

Dandanes lahko polže naročih v mnogih restavracijah. Ker je vonj in okus skoraj nemogoče opisati z besedami, bo najbolje, da se odločiš in probaš. Seveda, če si prepričana, da boš zmogla, glede na to, da praviš, da se ti že ob sami misli na to obrača želodec. Tako nujno poskusiti, jih pa tudi ni.

Seveda so jih že mnogi jedli. Nekateri jih ne bodo mogli prhvaliti, drugi bodo rekli, da niso nič posebnega. Okusi so pač različni.

Lahko pa poskušiš tudi sama. Polži se dobijo vloženi v kozarčkih, in sama pripraviš le še omakco po receptu, iz  knjige. Mogoče boš navdušena.

zeta

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

18. nov 2012 11:06

Velikokrat sem jedla pože. Vedno pečene v zeliščnem maslu. Zelo dobro. Seveda niso nič sluzasti. Še najbolj so me spominjali na piščančje želodčke.

pirnica

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

18. nov 2012 11:13

juliechildfan, imaš rada školjke?

A fantje spet ne smejo do besede?

V restavraciji jih še nisem jedla, doma pa že, meni so bili dobri.

lp

 

mzm

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. nov 2012 11:51

Čisto smo diskriminirani tule gor.

Commis débarrasseur

juliechildfan  

član od: 26.8.2011

sporočila: 20

18. nov 2012 12:02

najlepša hvala za odgovore.... jih bom enkrat poskusila v restavraciji

seveda, da smejo... se opravičujem ker sem tako napisala

aja pa še to obožujem školjke =)))

juliechildfan

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

18. nov 2012 12:06

No, zak, še vedno ste na boljšem kot polži.

Torej polži - sem poskusila, je bilo za pojest, nikakor me pa niso tako prevzeli, da bi se še kdaj kaj pretirano ukvarjala z njimi. Pa se mi tudi ni zdelo, da bi imeli kaj posebej skupnega s školjkami, vsaj kar se okusa tiče. Zame so pač ena od stvari, ki lahko mirno manjkajo na krožniku. Kar pa seveda ne izključuje možnosti, julie, da jih boš poskusila in boš navdušena. Torej ne izgubljaj časa, pojdi jih poskusit, ker ti mi ne moremo povedati, ali ti bodo všeč. 

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

18. nov 2012 12:26

Školjke in polži nimajo nič  skupnega, kar se okusa tiče, se mi zdi, imajo pa kar nekaj s sluzavostjo

lp

 

mzm

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

18. nov 2012 12:36

meni so slastni :)

Mamka Bršljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. nov 2012 15:19

Jedla sem jih na nekaj načinov, a me niso navdušili, vsaj tako zelo ne, da bi si jih doma pripravljala ali naročala kje zunaj. Pred leti je sosed doma delal nekakšnen namaz iz polžev in to mi je bilo še najbolj všeč. Verejtno zato, ker mi ni bilo treba vgriznit v večji kos nekoliko mišičastega mesa.

Tako da je najbolje da za začetek poskusiš polže z maslom, skoraj pvosem tako pripravljene dobiš že tudi zamrznjene. Ali pa kupiš vložene in sama pripraviš. Boš dobila najbolj realno podobo, okusi so različni in kar mene pušča ravnodušno druge navduši in obratno.

 

 

 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. nov 2012 16:10

Meni so polži bolj za preseravanje, kot kaj drugega in ko sem jih jedla, so mi bili čisto OK. Okus je bil predvsem po česnu, maslu in parmezanu, samo enkrat so bili v kremni omaki.Še nikoli mi prišlo na misel, da bi jih delala sama doma, pa sem kar vešča kuhanja.

Tudi jaz ti predlagam, da jih poskusiš najprej v kaki dobri restavraciji in se šele kasneje odločiš za pripravo doma.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti