Francoske sladice - pomoč

luštrek  

član od: 4.8.2012

sporočila: 11

14. nov 2012 10:29

Pa še moji predlogi:

-mousse au chocolat

-galette des Rois

-gaufres

-croquembouche

-jesuite

-bichon au citron

-pain au chocolat

-brioche

 

 

 

 

 

 

 

luštrek

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. nov 2012 10:39

V forumu so vprašanja, na večino katerih se najdejo odgovori na googlu. stvar lenobe je torej, da se določene stvari ne preizkusi ampak sprašuje soforumaše??????????  ??????????? ???????????????? Tudi v tujih jezikih se da kaj izvedet, saj imamo google translate. Torej, ne več spraševati kaj jutri za zajtrk ? pogooglajte breakfast ? ?  in dobili boste več idej kot na forumu ? ?  i p d.    

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 14.nov 2012 20:01

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

14. nov 2012 10:48

Hvala vsem in vsaki posebej za nasvete in predloge, tudi tistim, ki menijo, da sem želela svojo nalogo preložiti na vaša pleča. Pa ne gre zato, da se mi kaj ne bi ljubilo, pričakovala sem namig tistih, ki poznajo morda kak običaj in s tem povezano sladico, morda zgodbico, da bi moja naloga postala bolj zanimiva. Sama v Franciji še nisem bila, upam, da se v sklopu projekta konec šolskega leta uresniči napovedana izmenjava...Najmanjši problem mi je narediti prvo pecivo, ki ga najdem na internetu kot francosko, želela sem narediti predstavitev čimbolj zanimivo, npr. sladica, ki sem jo pripravila, je tradicionalna ob tem in tem prazniku, s tem so povezani taki in taki običaji...Ja, saj vem, kompliciram...Že s tem, ko želim pripraviti nekaj sama, naloga namreč ne zahteva tega, zadostuje prevod recepta v francoščino.

Zdaj pa hitro nazaj k pouku, odmora bo vsak čas konec .

minutka

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

14. nov 2012 18:04

meni so zelo simpatični macroni, za 30 ljudi se mi zdijo super saj bi lahko vsak dobil po 1 ali 2

mali kuhar

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. nov 2012 19:30

to je res, s tem da če prej malo ne naštudiraš svoje pečice, kuhinje in tehnike kar malo tvegaš izgled..

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. nov 2012 19:35

mali kuhar je napisal/a:

meni so zelo simpatični macroni, za 30 ljudi se mi zdijo super saj bi lahko vsak dobil po 1 ali 2



mali kuhar

Sam majhen popravek: Macarons, ne macrons.

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. nov 2012 19:43

bannanna, google je sicer uporaben, a hladen, bi rekla, pa tudi verodostojen vir ni vselej, in kot pravi minutka, mu manjka tista osebna nota, ki jo kulinaričarke lahko prispevamo iz svojih izkušenj.

Sama kar precej brskam in iščem po googlu in sem nalatela na veliko primerov, ko informacije niso bile najbolj verodostojne. Je pač potrebno preverjat več virov in počasi se dokoplješ do tistih, ki so verodostojni.

 

O google translate pa ne bi izgubljala besed, to smo že enkrat dali skozi in nanizala sem nekaj primerov tako abotnih prevodov, da se človek do solz namseji, saj ni, da bi se jezil zavoljo tega.

In naša srednješolka nam je lepo povedala, da je prosila za pomič, ker je hotela nekaj več.

 

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. nov 2012 19:59

mamamia, u bistvu sem hotela povedati nasprotno.. a razumeš?

sem dodala notri še več vprašajev in smajljiev da bo bolj razumljivo. haha
pa mislim da bi to lahko bilo jasno, ker če vem odgovor vedno pomagam, a res nisi opazla?

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 14.nov 2012 20:02

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. nov 2012 20:12

bannanna je napisal/a:

mamamia, u bistvu sem hotela povedati nasprotno.. a razumeš?

sem dodala notri še več vprašajev in smajljiev da bo bolj razumljivo. haha
pa mislim da bi to lahko bilo jasno, ker če vem odgovor vedno pomagam, a res nisi opazla?



Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 14.nov 2012 20:02

 

Ko sem vse že poslala, sem potem med branjem drugih forumov ugotovila, da si ti verejtno ironizirala ... malo počasi mislim, prsti hitrejši od pameti ...

No, zdaj sem šla nazaj sem in seveda ugotavljam, da je res, kar sem pomislila, lahko ša jaz malo v steno butnem, mogoče mi pomaga za naslednjič, heh

mamamia

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

14. nov 2012 20:52

simpatični so polžki z vanilijevo kremo in rozinami. je recept v bazi , mislim da pod KVAŠENI POLŽKI Z VANILIJ KREMO .nisem brala,če ti jih je že kdo priporočil. srečno

BLACKY30

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti