Pekač za oregove rogljičke

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

16. nov 2012 16:09

Jaz jih pa delam po receptu, ki je bil priložen Zenkerjevem pekaču za rogljiče-mije dobro to, da ni potrebno, da testo počiva, ampak sestavine zmešaš, namažeš na pekač in pečeš. Bom prepisala navodila.

Recept za 42 vanilijevih rogljičkov:

sestavine: 95 g moke, 25 g fino mletih mandljev. 60 g sladkorja, 1/2 vanilin sladkorja, 100 g masla, 1 jajce, sladkor v prahu.

  Vse sestavine dobro premešajte (lahko s paličnim mešalnikov). S pomočjo strgalke za testo nanesite testo na pekač. Prej ga ni potrebno namastiti! Pekač dajte v ogreto pečico na 160 stopinj in pecite 15-17 minut, da so rogljiči zlato zapečeni. Pustite, da se malce ohladijo, potem pa jih enostavno stresite iz pekača. Na koncu jih lahko po okusu potresete s sladkorjem v prahu. Dober tek!

 

 

Moram povedati, da je to res enostavna peka.

LP

kača

lollypop  

član od: 16.1.2011

sporočila: 175

16. nov 2012 22:27

Se strinjam s Kačo. Tudi jaz imam Zenkerjev pekač, super enostavno, pa vsi rogljički so enako veliki. :))Tudi jaz jih delam po tem priloženem receptu, tudi lopatka za razmaz je bila poleg priložena. Potem pa samo okoli obrneš in padejo ven. Simpl in hitro.

 

http://trgovina.mercator.si/tehnika/dom-in-ambient/kuhinj

 

lollypop

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

17. nov 2012 17:59

Pinka, zelo sem ti hvaležna. Silikonskih še pa nisem videla za rogljičke, verjetno bom šla kar iskat. Je pa najbrž težje noter mazat z lopatico, ker je model mehki. Nič hudega, vredno je probat, izgledajo pa na letaku dosti lepši,kot pa iz teflonskega modela.

kvačkarica

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

20. nov 2012 17:26

Dragi Kulinaričani, našla sem pekač za rogljičke. Če jih išče še kdo, jih imajo v Mariboru, v Šparu na Studencih, zdaj pa gremo v akcijo...lp.

kvačkarica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. nov 2012 19:03

Ma, tudi v najbolj zakotnem (našem vaškem ) Sparu imajo te dni pekače za rogljičke - kolikor jih hočeš.

lp

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. nov 2012 22:48

kvačkarica je napisal/a:

 Silikonskih še pa nisem videla za rogljičke, verjetno bom šla kar iskat.


kvačkarica

Interspar, na tisti polici, kjer prodajajo izdelke Tschibo al tako nekako. Cena malo pod 10€. In vsega drugega silikonskega imajo, za speculaase, za žličke čokoladne delat (kobajagi potem z njimi mešaš vroče mleko al pa kaj bolj pikantnega in je oh in sploh nobel, ko se ti žlica topi), za pralineje,..... Cene pa niso pretirane, no.

lp

cervus

bani  

član od: 25.5.2008

sporočila: 99

23. nov 2012 11:49

Pardon,kaj se ne polamajo ko jih obrnete?nekateri pa pravijo da so zeeeellloooo trdi, kaj je narobe? Rada bi tudi jaz poskusila.Lp in veliko užitkov pri peki....:)

 

bani

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

23. nov 2012 12:47

Jaz jih lepo nežno z plastično žličko od sladoleda ven polovim, samo malo jih dregneš pa gre ven. Tak, da bi samo pekač obrnil in bi se kar ven vsipali, jaz nisem niti probala, ker bi se verjetno res polomili. Delam jih pa po receptu, ki sem ga napisala in so enkratni, probaj Bani in mi napiši uspeh...

kvačkarica

lollypop  

član od: 16.1.2011

sporočila: 175

23. nov 2012 13:40

Meni se po priloženem receptu nikoli ne zlomijo, ko jih stresem iz pekača, no ja, morda eden na pekač. P a tudi trdi niso. Ravno prav, lepo hrustljavi. Morda so mi le malce presladki. Testo vedno naredim z mikserjem, tudi moko vmiksam. Tega testa nič ne mesim ročno.

Hja no, vsak ima svoj okus.

lollypop

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

14. dec 2014 19:45

Tudi jaz sem si pred kratkim kupila ta Zenkerjev pekač za rogljičke (dobila sem ga v Sparu). Doma sem ugotovila, da je malo prevelik za mojo pečico, pa mi ga je mož uspešno "popravil" - na vsaki strani je odrezal nekaj roba, tako da so vse vbokline za rogljičke ostale nedotaknjene, in gre zdaj lepo v pečico. Danes sem ga prvič preizkusila. Uporabila sem recept, ki je priložen pekaču. Rogljički so se malo preveč zapekli (tako da bom naslednjič pekla kakšni dve minuti manj, kot je priporočeno), a so bili kljub temu super in jih je že zmanjkalo (otroci so jih uspešno "uničili") .

Pekač bom zagotovo uporabila za peko rogljičkov v tem prazničnem času. Mi lahko priporočite kakšen recept, ki je preizkušeno OK za uporabo v tem pekaču?

Katja D.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti