Katero pecivo iz sestavin?

barbi982  

član od: 15.5.2011

sporočila: 11

tema odprta - 7. nov 2012 21:39 | ogledi: 10.213 | odgovori: 17

rada bi spekla eno res dobro pecivo pa ne vem katero bi. V hladilniku imam skuto, kisli smetano, sladko smetano, od sadja imam jabolka, zarzjene maline in jagode, vložene breskve in ananas, pa jedilna čokolada je tudi doma in pa mleti mak in mleti mandeljni, vanilijev prašek za puding, kakav, čokolada v prahu..skratka en ku sesavin, jaz pa ne vem kaj bi pekla;( aja pekla bi kar tako, ni nobene priložnosti posebe.

 

Hvala za predloge, saj naša dojeica vzame precej časa in težko brskam po receptih celo večnost:)

barbi982

certa  

član od: 13.6.2006

sporočila: 27

7. nov 2012 21:46

Jaz sem ravno danes naredila pito iz podobnih sestavin: spodaj krhko testo (300 g moke, 150 g masla, 100 g sladkorja, 1 jajce), čez testo sem dala na tanko narezana jabolka, posuta s cimetom, na vrhu pa še kremo iz skute (cca. 1/2 kg skute, 2 jajci, malo sladkorja, cimet, limonin sok in lupina, vanilijev sladkor in vanilijev puding). Vse skupaj pekla 35-40 minut na 200°C. Dobro in zelo na hitro.

certa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. nov 2012 22:13

Barbi, če se lotevaš kuhije v stilu "kaj imam v hladilniku, aja, imam tole in tole in tole in tole, in sedaj ne vem, kaj bi"....bo to hudičevo dolgo trajalo in požrlo energije, ne glede na to, koliko otrok boš imela in koliko bodo stari.

Če ni v glavi ene ideje, kaj bi se dalo narediti s katerokoli od teh sestavin - namig, ne uporabljaj jih preveč, ker nastane samo šmafu in nekaj, čemur se reče too much information - potem pusti vse skupaj pri miru. In lepo počakaj, da se ideja zloži v glavi. Pa saj ni treba, da si izmisliš recept, če ti to ne gre, ampak za božjo voljo, a bi ali ne bi pekla npr. skutino torto ali ne? Če na to nimaš odgovora, potem itak nima smisla iskati naprej.

Vendelina jr.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. nov 2012 22:42

naredi gogino alpsko torto! nujno!

barbi982  

član od: 15.5.2011

sporočila: 11

8. nov 2012 20:23

hvala vsem:) ma problem je ker bi nekaj novga in dobrga in preden najdeš,,,tko da bom zdj spekla tale predlog:) pecivo na suho je bilo ravno pojedeno...:) če pa še kdo napiše kako idejo jo bom sprobala. K če maš idejo kaj bi eku pol že veš ker recept bi:)

barbi982

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. nov 2012 20:37

barbi982 je napisal/a:

 K če maš idejo kaj bi eku pol že veš ker recept bi:)

barbi982

 

Toliki modrosti ni kaj oporekati. Ampak če si ravno zmazala pecivo na suho, potem zdaj raje nič ne peči, ampak pojdi tečt. Da ne bo potem dojenčica kriva, da si se razlezla

Sonja

barbi982  

član od: 15.5.2011

sporočila: 11

9. nov 2012 20:09

joj ne nisem sama zmazala..jaz sem sam 4 koščke pojedla, ostalo je moj in pa njegovi starši spodaj, k jih zalagam k šelem...sej jz ponavad spečem pa mal poem, recmo od celga pekača kremšnit, pojem komi eno, pa še to jem dva dni:)

barbi982

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. nov 2012 20:15

Punca, potrudi se vsaj malo za lepši jezik... Saj bi ti človek še pomagal, a je prava muka razbirat, kaj pravzaprav hočeš povedat.

tulka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

10. nov 2012 9:55

tulka je napisal/a:

Punca, potrudi se vsaj malo za lepši jezik... Saj bi ti človek še pomagal, a je prava muka razbirat, kaj pravzaprav hočeš povedat.



tulka

Tudi meni pade ob tem pisanju najprej na pamet, da bo dobra naložba za tebe in malčico, če boš namesto v peko vložila nekaj časa v slovenščino. Tole zadnje ni pa res ničemur več podobno, prava žalitev za slovenski jezik.

Sicer mi pa pade na pamet ob teh sestavinah prekmurska gibanica. Zadnjič sem jedla varianto, ko je vsega samo po ena plast in je bilo super. Ni tako sitostno, pa še prej je pečeno.

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti