Boschov mum

zala36  

član od: 8.9.2008

sporočila: 65

tema odprta - 7. nov 2012 12:06 | ogledi: 11.198 | odgovori: 33

rada bi kupila MUM, pa ne vem katerega naj izberem da mi bo stepel beljake tako kot je treba, rabila bi ga predvsem za brizgane piškote, kjer je maslo in beljake treba stepati do onomoglosti. imate kaj izkušenj s MUM-I

zala36

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. nov 2012 12:45


jah, meni se zdi za vsako stepanje brezvezen.

1. posoda je plastična, če nimaš taboljšega. kar že apriori pomeni, da beljaki ne bodo takšni kot iz rostfraj posode. Vsaj potem ne, ko se posoda zrajsa in je ni več mogoče čisto razmastiti.

2. stepa sto let. če imaš manj kot tri beljake... brezveze.

3. letos sem si omislila svoj ročni mikser in od takrat muma več ne uporabljam.

4. na tvojem mestu bi se odločila za mikser, ki ima spodaj še vrtljivo posodo. ti po mojih izkušnjah stepejo veliko bolje in veliko prej.

zala36  

član od: 8.9.2008

sporočila: 65

7. nov 2012 14:05

kakšen mikser pa imaš, z vrtljivo posodo, ker jaz bi ga rebila izključno peko, ne tolk kot za rezanje in sesekljanje zelenjave

zala36

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

7. nov 2012 17:21

bannanna je napisal/a:


jah, meni se zdi za vsako stepanje brezvezen.

1. posoda je plastična, če nimaš taboljšega. kar že apriori pomeni, da beljaki ne bodo takšni kot iz rostfraj posode. Vsaj potem ne, ko se posoda zrajsa in je ni več mogoče čisto razmastiti.

2. stepa sto let. če imaš manj kot tri beljake... brezveze.

3. letos sem si omislila svoj ročni mikser in od takrat muma več ne uporabljam.

4. na tvojem mestu bi se odločila za mikser, ki ima spodaj še vrtljivo posodo. ti po mojih izkušnjah stepejo veliko bolje in veliko prej.



Meni se pa zdi tudi za stepanje odličen, ker:

1. posodo je čisto enostavno čisto razmastiti, tudi ko je "zrajsana" in sneg je ravo tak, kot iz rostfraj posode, seveda pa moraš uporabiti detegent ali enostavno flikneš v pomivalca

2. super stepe sneg, če ga delaš iz več kot enega beljaka

3. stepanje res traja dlje, vendar med tem časom lahko narediš še čuda stvari

Nimam pa izkušenj z ročnim mešalnikom s posodo. Imamo samo tistega, ki ga moraš držati, torej med tem časom ne moreš delati drugih stvari.

Meni se je po petih letih res intenzivne uporabe pokvaril, in kupujem novega, samo čakam na primerno znižanje cene. Absolutno priporočam! Ker delam velikokrat vlečeno testo, piškote in krofe, imam 550 wattnega. Samo za stepanje je čez glavo 500W.

peter

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

7. nov 2012 17:37

Imam 600 W ročni mešalnik s posodo in je čisto v redu za pripravo testa za pecivo, tudi kvašenega za potico ali kruh. Vendar pa se tisti naj-naj-najboljši sneg še vedno naredi na roke. 

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. nov 2012 17:51

1. naša posoda je tam, kjer metlice zadevajo od posodo naredila mehurje. uporabimo ga enkrat na 20 dni.

2. ali pa več kot iz treh

3. vmes ko delaš čuda stvari je zelo glasen

4. če misliš stepati stvari nad paro in potem nadaljevati v mešalniku (kot je npr izdelava švicarske maslene kreme ali moussea) potem odpade plastična posoda.

nessi  

član od: 8.9.2008

sporočila: 27

7. nov 2012 17:59

js bi ti priporočala tegale BOSCH 52120 ,ta je 700W imaš pa na razpolago tudi močnejše tega tipa.

Mešalna posoda je iz nerjavečega jekla in ima postornino 3,9L

Cene so različne glede na moč in pribor.Cena tega pa se giblje tam okoli 200€

Tukaj si lahko ogledaš video,tolk nmal za predstavo:

http://www.youtube.com/watch?v=ZePVZEBEx-g&featu

 

 

nessi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. nov 2012 18:31

ta je že boljši ja, ker kolikor sem na slikah videla, je imel ta star mum rostfraj posodo s plastiko na dnu?? ta pa je cel rostfraj. Iz te serije imam jaz ročni mikser

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. nov 2012 20:06

limnol je napisal/a:

Vendar pa se tisti naj-naj-najboljši sneg še vedno naredi na roke. 


Sonja

Ne ga biksat, zadnjič, ko je padal sneg in lomil čudo po hostah, smo bili dan in pol brez elektrike, sem sneg na roko stepala - zdej ne vem, ali nimam več grifa al je to emšo al ohlapne mišice na roki , ampak sneg je bil slabši kot z ročnim mešalnikom

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti