Kje dati oceniti sliko - poceni?

Danijel1987  

član od: 5.11.2012

sporočila: 5

tema odprta - 5. nov 2012 16:58 | ogledi: 12.649 | odgovori: 24

Zdravo

 

Kje bi lahko dobil oziroma povprašal za strokovno mnenje o vrednosti slike, brez večjih stroškov seveda? Galerije odpadejo....:)

 Če ima kdo izkušnje, lahko pošljem fotografije omenjene slike...

 

L.P.

Danijel1987

Danijel1987  

član od: 5.11.2012

sporočila: 5

5. nov 2012 17:44

Za lažjo predstavo:)

Danijel1987

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. nov 2012 18:15

A ti bi plačal malo, pričakuješ pa lepo številko na ocenjeni vrednosti?

Na spletni strani ministrstva za pravosodje in javno upravo imajo tudi odsek, kjer piše "pravosodje" in potem imaš tam tudi sezname sodnih izvedencev za različna področja in tako tudi za likovno umetnost. In zraven so še njihovi kontakti.

Vendelina jr.

Danijel1987  

član od: 5.11.2012

sporočila: 5

5. nov 2012 20:18

Ne....škoda se mi pa zdi plačati 50 eur za "strokovno" mnenje, zato da mi pove da je slika vredna 150 eur :P

Danijel1987

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

5. nov 2012 21:00

A zate ta slika nima nobene vrednosti?

Če ne in jo imaš namen prodati, se mi zdi najbolje, da specializirani strani za licitacije ali celo na bolhi postaviš izklicno ceno, določiš "zadržano" ceno pod katero ne boš prodal slike in to je to.

 

Vilma

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. nov 2012 4:47

Kdo je avtor?

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. nov 2012 9:42

Danijel1987 je napisal/a:

Ne....škoda se mi pa zdi plačati 50 eur za "strokovno" mnenje, zato da mi pove da je slika vredna 150 eur :P



Danijel1987

 

Ravno veliko poznavanja in spoštovanja dela ljudi, ki so se šolali, da bi nekaj počeli, pa v tem zapisu ni videti. Sicer ne vem, koliko zate predstavlja 50 EUR (btw, izvedenskega mnenja po 50 EUR ni, ker so samo potni stroški za krog 100 km 37 EUR, potem je pa še storitev in davek) in kakšni so motivi za prodajo - ampak s takim attitudeom v stilu "vložim malo do nič in hočem čim več dobiti nazaj" se pa ravno ne hodi skozi življenje.

Cenilci vprašajo lastnika, če slučajno ve, iz katerega obdobja naj bi tole bilo (ali je to že nekaj časa v družini). Ampak to vprašajo po tem, ko dobijo po mailu fotke slike (ne pa slike parketa). Skratka fotkaj skliko v vertikali, tako kot je na steni. Ali pa je vsaj naslonjena na steno. Pa navedejo se dimenzije. In če je na temelju tega pri cenilcu dovolj podatkov, da vidi, če se zadevo splača oceniti, to tudi naredi. Za vrednost 150 EUR ne bo nobeden naredil nobne poti. Bo kar po telefonu povedal, da je to za 150 EUR in da izvoli toel prodajati na bolhi ali pa na ebayu.

 

Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. nov 2012 10:20

Meni je pri vsemu skupaj zanimivo že tole, da se je včeraj včlanil na kulinarični forum in sprašuje stvari iz čisto drugega foha.

Loni Makaroni

Danijel1987  

član od: 5.11.2012

sporočila: 5

6. nov 2012 18:54

Hhh....Loni, ja včeraj sem se včlanil prav z namenom, da lahko sprašujem stvari iz drugega foha, ker verjamem da mi bo kdo pametno svetoval oz. podal svoje mnenje (hvala) :)

 

Sem pa bil v bližnji galeriji, kjer se t.i. "strokovnjak" spozna na umetnost enako kot jaz! Zato se mi zdi po eni strani škoda plačevati nekoga zato da mi reče "ja če ni avtorja, ti neznam povedati veliko" :P

 

Avtorja ni, niti kakršnekoli oznake.........slika je izredno lepa, ampak je nimam kam obesiti, da pa jo imam pospravljeno, je pa brezveze...

 

Upam da bo na bolhi kaj sreče :)

Danijel1987

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. nov 2012 21:28

Jaz bi tako sliko imela kam obesiti. Premisli, mogoče ti bo kdaj še žal.

Res pa je, da tudi sama nimam najboljšega mnenja o galerijah oz. o eni, kamor sem dala v prodajo olje znanega slovenskega sodobnika. Bilo je že pred leti, pa vseeno. Sliko so ocenili in jo dali v prodajo. Ker je ni nihče kupil v nekem določenem času, so jo spravili v klet. Prišla sem malo naokoli, pogledat, kako in kaj. Ogorčena, da so sliko preselili v klet, sem jo odnesla domov. In krasi steno moje sobe, tisti denar sem pa zlahka pogrešila. Res je, da imam rada slike in včasih sem kakšno olje ali grafiko tudi kupila, tudi kakšen akvarel, zdaj so se časi spremenili, žal. Ampak, če le ne rabiš preveč tiste evre, jo obesi na zid, občuduj in videl boš, kako ti bo hvaležna, ti pa njej.

Še vedno občasno zaidem v kakšno galerijo, malo poklepetam in slišim, da mogoče tujci še kaj kupijo, mi pa bolj malo. Kultura je žal nadgradnja, jesti je treba in položnice tudi plačati.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti