Kje dati oceniti sliko - poceni?

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

13. nov 2012 8:33

Zdravo,

 

me je kar nekaj ljudi povprašalo kako poiskati fotografijo preko neta. Torej:

- najprej moraš imeti nekje shranjeno fotko, ki jo želiš poiskati - v konkretnem primeru sem jaz zgornjo fotko shranila in ji "odrezala" okvir

- potem greš na Google - Slike in v vrstici v katero običajno vpišeš tekst, se ti na desni pojavi majhna ikona fotoaparata

- klikneš na to ikono in potem pač pobrskaš kje imaš shranjeno fotko, potrdiš izbor in v praktično sekundi ti najde to fotografijo

 

Tako fotografi preverjamo ali nam je kdo ukradel fotko in se sedaj z njo hvali na netu;-) Kot vidim, je Kotarca že našla grešnega kozla tudi na Kulinariki in srčno upam, da ne bo sedaj prevelik ogenj v strehi - po drugi strani pa je prav tako...

 

LP

http://zaspancki.si/

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

13. nov 2012 9:10

vanjatajnsek je napisal/a:

Zdravo,

 

me je kar nekaj ljudi povprašalo kako poiskati fotografijo preko neta. Torej:

- najprej moraš imeti nekje shranjeno fotko, ki jo želiš poiskati - v konkretnem primeru sem jaz zgornjo fotko shranila in ji "odrezala" okvir

- potem greš na Google - Slike in v vrstici v katero običajno vpišeš tekst, se ti na desni pojavi majhna ikona fotoaparata

- klikneš na to ikono in potem pač pobrskaš kje imaš shranjeno fotko, potrdiš izbor in v praktično sekundi ti najde to fotografijo

 

Tako fotografi preverjamo ali nam je kdo ukradel fotko in se sedaj z njo hvali na netu;-) Kot vidim, je Kotarca že našla grešnega kozla tudi na Kulinariki in srčno upam, da ne bo sedaj prevelik ogenj v strehi - po drugi strani pa je prav tako...

 

LP



http://zaspancki.si/

 

Noro.. Hvala!

auachiuaua

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

13. nov 2012 13:46

Daniel1987, zakaj so se ti pa galeristi tako zamerili? Konec koncev boš verjetno to svojo zelo slabo kopijo dobrega originala nekje očitno poskusil prodajati, če že ne na kuhinjskih in podobnih portalih pa zelo verjetno v kakšni galeriji, seveda če bo katera sploh pripravljena sodelovati.

Pa saj si očitno s tem že poskusil.

Kot je videti iz priložene fotke, ni cela roba vtredna p.k. , olje na platnu se seveda ne uokvirja na ta način, pa še sploh s takim paspartujem. No ja, okvir boš že lahko unovčil, ampak boš moral malo manj vihati nos.

nola

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

13. nov 2012 14:15


vanjatajnsek, Hvala ti za navodila. Imava stare slik in naju zanima njihova vrednost.  Super.

 

lp, pinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti