Kje dati oceniti sliko - poceni?

kozamurnik

sporočila: 2311

7. nov 2012 5:59

Naor ima prav.

Delam na področju, ki ima opraviti z umetnostjo, takšno in drugačno, tudi nekaj galeristov dobro poznam.

Tisti, ki se količkaj spoznate, ste gotovo slišali za hec stoletja,  skulpture dveh študentov, narejene z Black&Deckerjem . Stroka jih je ocenila in pripisala Modiglianiju..

 

Seveda so se po odkritju modro potuhnili. V.Sgarbi je takrat dejal, da bo odprl muzej in razstavil vsa "avtetntična dela",  ki jih je stroka pripisala znanim osebnostim, v resnici pa so dela soboslikarjev, tudi mesar je že  bil avtor.

Tako, da tisto kar mi občudujemo v galerijah ni vedno to, kar naj bi bilo.

Če je original in ker ti je očitno všeč, ne prodajaj. Sploh pa ne za smešno ceno. Že zaradi spoštovanja do avtorja.

 

 



murnik



 

Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 07.nov 2012 06:06

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. nov 2012 7:31

Daniel, če boš sliko prodal preprodajalcu oz. prodajalcu starin, ti bodo za sliko mogoče plačali 25% zneska, ki upajo, da ga bodo dobili, ko bodo sliko prodali. 

V polno ceno je seveda vštet čas, ko bo slika visela v trgovini, prostor, ki ga bo zavzemala in seveda bo nekomu moral plačati provizijo za prodajo.

V resnici si skoraj ne morem predstavljati, da ne bi imel prostora na steni. Mi imamo nekaj grafik celo v kopanici. :) 

 

Vanja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. nov 2012 11:05

Danijel, te smem vprašati, kaj pa zate je "strokovno" in kaj strokovno (brez narekovajev) mnenje?
Oziroma,bom drugače vprašala: če bi potreboval oceno vrednosti svojega karamboliranega vozila za povrnitev škode pri tvoji zavarovalnici, kjer imaš recimo sklenjeno kaso zavarovanje, kdo ti oceno lahko naredi? Uradni cenilec ali sosed mesar? In čigavo oceno bo zavarovalnica upoštevala?
Sicer pa je že Vendelina pojasnila, kje se pride do strokovne ocene.

Če se želiš izogiti vsem stroškom, pa naredi takole: najprej odnesi sliko nekam, kjer slike uokvirjajo in jih vprašaj po vrednosti tvojega okvirja in strošov dela uokvirjanja. Potem se odpravi do podjetja, kjer se ukvarjajo z digitalnim tiskanjem slik na platno, preveri cene, seštej obe postavki in osnovna vrednost tvoje slike bo znana.
Po fotografiji, ki si jo priložil namreč slika ne deluje kot "olje na platnu" ali kaj podobnega, ampak ena od reprodukcij v poljubem številu izvodov, ki jih muzeji in galerije ponujajo ljubiteljem umetnosti, ki si ne morejo privoščiti enega in edinega originala ali umetniške, številčno omejne kopije (ali kopije, kot je ta na povezavi Vanjetajnsek).

Mojca

Danijel1987  

član od: 5.11.2012

sporočila: 5

11. nov 2012 19:35

Vanja, fuuuuuul ti hvala :) meni se iskanje ni obrestovalo in sem obupal nad tem.... Mojca, se strinjam, ampak jih je velik delež ki ne opravičujejo svojega naziva oziroma področja, zato sem jih poimenoval "strokovnjaki". Je pa olje na platnu btw, poster sigurno ni :)

 

Hvala še 1x ;)

 

Danijel1987

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

11. nov 2012 19:53

vanjatajnsek je napisal/a:

Hi,

mi ni dalo miru in sem šla sliko poiskat na Google.

http://zaspancki.si/

Hej, kako se pa to naredi??

Sporočilo je spremenil(a) auachiuaua dne 11.nov 2012 20:05

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. nov 2012 20:30

Je en postopek, ko na googlu označiš fotko in jo vlečeš v eno okence in če je kjerkoli objavljena v datoteki, ki je na googlu, se to pokaže. Tako tudi najdejo marsikatero krajo fotografij recimo (nedko nekaj sname s kakega foruma ali internetne strani in uporabi za svoje potrebe - nedavno je bila prav na enem kulinaričnem forumu velika afera, ker so ene venjene članice kot svoje predtavljale fotke z enega nemškega spletnega kulinaričnega portala).

Jaz sem pozabila podrobnosti iskanja, tako da upam, da bo vanjatajnšek opisala postopek, da si ga spravim v beležko in malo testiram.

mamamia

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

11. nov 2012 20:36

 No slika je sedaj na bolhi, sem iskala nekaj drugega, pa sem jo videla. Veliko sreče...

Jaz bom raje še naprej iskala cekar

 

Kotarca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. nov 2012 22:00

Za toliko denarja bi rajši kupila kak original nadobudnega umetnika.

 

 

Z umetninami je tako, kot z novimi avti. Prineseš jo domov in že izgubi pol svoje vrednosti. Umetniška dela se kupujejo zato, da ti polepšajo okolje, v katerem živiš, ne za to, da bi z njimi obogatel.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 11.nov 2012 23:59

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. nov 2012 1:06

Kakorkoli, original (hvala Vanji T. za iskanje) izleda takole:

(vir)

Vmes sem našla še zanimiv podatek o ceni, ki jo je druga slika istega avtorja dosegla na neki avkciji lansko leto:

http://pop3.artfinding.com/News/350-000-%E2%82%AC-POUR-U

350.000 evrov!

 

Damijan, a ima tvoja "kopija" po Wouwermanu vsaj kak podpis, certifikat, karkoli na zadnji strani platna? Podatki o letnici nastanka so?

Ker namreč na kopiji iz Vanjinega linka bo zagotovo certifikat, kjer o naveden avtor kopije in potrdilo o originalnosti te kopije, ki bo vsekakor oštevilčena in vnesena v register "legalnih kopij". Tako pač to počnejo resne galerije. Kopija na linku je, kot vidimo, na videz identična originalu. Zato je tudi vrednost te kopije takšna, kot je

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti