Kesoni za darovanje oblačil v lj in bližnji okolici

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

4. nov 2012 12:59

JAz sem za te stvari povprašala v nabližjem vrtcu.Sem jih oprala pa so jih bili zelo veseli, pa tudi drugih igrač.Saj itak ni več denarja tudi v šolstvu ne, za nabavo novih stvari.Je pa odvisno tudi od ravnateljice, pri nas je bolj podeželjsko okolje in predvsem preprosto.Glavno je, da je čisto, itak jih tudi sami perejo in razkužujejo.

kvačkarica

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

4. nov 2012 14:25

V našem vrtcu pliškotov iz higienskega vidika niso hoteli vzeti. Bili pa so veseli nekaj ostalih igrač ter didaktičnih igrač in sestavljank. Naši hčeri sta imeli precej teh didaktičnih igrač in ostalih miselnih iger. Ko sta jih prerasli, jih je z veseljem sprejela naša logopedinja, ki jih še sedaj, po kar nekaj letih veselo uporablja pri svojem delu.

Pliškote pa sem tudi jaz spakirala v vrečo in so šli v Humanine kontejnarje. Če jemljejo čevlje, tudi s pliškoti po mojem ni nič narobe.

http://www.mojalbum.com/tajda

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

5. nov 2012 16:26

Pliškoti so igrača, ki bi jo morali prepovedati izdelovat in prodajat! Zaradi nizke cene teh igrač, ki prihajao po večini iz azijskih držav se zdi večini ljudi to zelo enkratna zadeva za obdarovanje otrok.

Moja otroka sta dobila cel kup teh pliškotov, ko sta bila še majna (podarjeni od sorodstva in prijateljev), ampak razen, da si je vsak izbral enega za spanje, so bili ti pliškoti samo v veliko napoto. Nikoli, res nikoli se nista z njimi zaigrala, pa sta imela razno razne živačice, zvezdice, lunice, itd. V nasprotju z knjigicami, kockami, avtomobilčki, punčkami so bile te igrače res samo na policah za nabiranje prahu.

Ko sem jih želel oddati v vrtec jih niso želei zaradi higijenskih razlogov. Tako, da sem jih tudi jaz dala v kontejner od Humane.

In verjemite mi, da iz lastne izkušnje nobenemu otroku, ki ga obdarujem, ne kupim nikoli nič plišastega. Za enak denar, kot bi me stal nakup plišaste igrače raje kupim ene nogavičke, čokolado, itd.

 

 

 

 

 

Mijan

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

5. nov 2012 17:02

Sweetie, mene je stisnilo v prsih, ko sem brala tvojo zgodbo...

Tanjaj Anina zvezdica letos zbira za Božič hrano s podaljšanim rokom uporabe?! A smo tako daleč prišli? Za Božič hrano za preživetje?

Ja pliškotov se res veliko nabere, tudi v našem vrtcu jih nočejo. V varni hiši, kjer ponavadi oddajam igrače, tudi ne rabijo plišastih igrač. Nekaj jih bom oddala, ostalo bo šlo v Humano.

Pliškov in tudi sladkarij tudi mi ne podarjamo. Najraje, če že mora bit kakšna malenkost, je to revija Duhec, Mojmoj, ipd...

 

Vilma

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

5. nov 2012 17:55

Rebeka je napisal/a:

trenutno ne zbirajo plišastih igrač, zbirajo pa vse ostalo...

http://srcnemamice.weebly.com/sr269ne-mamice.html

Tudi mojim pliškom so našle dom/ove.

Kolikor sledim vedno se najde kdo, ki vzame kakšna rabljena oblačila, obutev, voziček it.

 

katti

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

5. nov 2012 19:39

Kje pa je v LJ zaboj Humane? Sem gledala na njihovi spletni strani (ki je trenutno v prenovi), pa ne najdem lokacije. Hvala!

saša

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

5. nov 2012 19:42

spagon je napisal/a:

Kje pa je v LJ zaboj Humane? Sem gledala na njihovi spletni strani (ki je trenutno v prenovi), pa ne najdem lokacije. Hvala!



saša

Pa pridi na Vrhniko na izlet, pa jih odvrži tukaj :)

vd007

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

5. nov 2012 20:35

Mijan je napisal/a:

Pliškoti so igrača, ki bi jo morali prepovedati izdelovat in prodajat! Zaradi nizke cene teh igrač, ki prihajao po večini iz azijskih držav se zdi večini ljudi to zelo enkratna zadeva za obdarovanje otrok.

Moja otroka sta dobila cel kup teh pliškotov, ko sta bila še majna (podarjeni od sorodstva in prijateljev), ampak razen, da si je vsak izbral enega za spanje, so bili ti pliškoti samo v veliko napoto. Nikoli, res nikoli se nista z njimi zaigrala, pa sta imela razno razne živačice, zvezdice, lunice, itd. V nasprotju z knjigicami, kockami, avtomobilčki, punčkami so bile te igrače res samo na policah za nabiranje prahu.

Ko sem jih želel oddati v vrtec jih niso želei zaradi higijenskih razlogov. Tako, da sem jih tudi jaz dala v kontejner od Humane.

In verjemite mi, da iz lastne izkušnje nobenemu otroku, ki ga obdarujem, ne kupim nikoli nič plišastega. Za enak denar, kot bi me stal nakup plišaste igrače raje kupim ene nogavičke, čokolado, itd.


Mijan

 

Otroci so na srečo zelo različni... Pri nas je teh pliškotov toliko, kot na zgornjih slikah, pa moram rečt, da so skoraj vsi deležni velike pozornosti, skoraj takšne, kot Lego kocke in avtki... Ne ves čas, ampak zelo pogosto. Tudi v posteljah pri obeh fantih spi kar nekaj pliškotov, ki se (razen 2 ali 3 najljubših) redno menjajo in ki jih jaz potem, ko že spita, reduciram, da imata otroka kje spat. Vzameta jih tudi na počitnice, včasih kakšnega na izlet... In jim izkazujeta neizmerno ljubezen in pozornost. Na njih mi včasih "nastavita ogledalo" in preko njih smo izvedeli marsikaj, česar sicer, kot zelo majhna otroka, nista želela povedati naravnost... Mislim, da so pliškoti lahko zelo koristna igrača in da je marsikateri otrok nepopisno vesel mehkega prijatelja.

Drugim jih sicer ne kupujem, svojima pa še velikokrat prinesem kakšnega posebnega, če grem na pot in sta vedno zelo vesela. Veliko bolj, kot čokolade in drugih sladkarij.

Je pa res, da imam zaradi njih veliko dela. Treba jih je oprati in pogosto tudi pocrkljati pred spanjem In vsem zaželeti lahko noč...

Raje 100 pliškotov kot eno pištolo!

čoko

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

5. nov 2012 20:40

Spagon eden je v naselju BS-3, pri stolpnicah na Vojkovi ulici (št. ne vem, je pa to tisti del stoplnic pri oranžnih blokih na Trebinjski ulici). Sem zakomplicirala, a?

Vilma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti