Preredek nadev za potico

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

tema odprta - 3. nov 2012 13:00 | ogledi: 11.564 | odgovori: 10

pozdravljeni.

 

danes sem spet delala pehtranovo potico. je zelo dobra, samo moti me, ker je nadev redek. zanima me, če bi se zelo poznalo pri potici, če bi izpustila sneg beljakov pri nadevu in dala samo nepasirano skuto, saldkor... Mi je škoda mase, ker mi je skoraj tretjina pri zavijanju potice pobegne ven..

BLACKY30

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. nov 2012 13:03

Dodaš zdrob, ki popije odvečno tekočino, v nadevu se ga pa ne čuti. Pustiš, preden namažeš, da nadev nekaj časa stoji.

rimljanka

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

3. nov 2012 13:23

Hvala za odgovor. zadnjič sem nadev prej naredila, pa sem mislila, da je krivo to, da sem ga pol  ure pustila pa se je utekočinil, zdaj sem pa najprej testo razvaljal, šele nato vse skupaj zmešala in dodal samo pol snega, posula z drobtinami povrhu pa še vedno mi je uhajalo ven. sej potica je  super, smo jo ravno načeli, še vedno dovolj nadeva, samo jezi me, ker ga je škoda... bom kmalu ponovila vajo..

 

BLACKY30

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

3. nov 2012 17:26

poskusi beljake stepsti skupaj s sladkorjem in tedaj dobiš res kompakten sneg, ki se v nadevu ne razleze. Tak nadev lahko tudi stoji nekaj časa. Vsaj tako nam je povedala ga. alenka Kodele na tečaju peke potic. Sama delam po njenem nasvetu in vedno pride odličen nadev.

http://www.mojalbum.com/tajda

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. nov 2012 17:44

Zdrob lahko nadomestiš tudi s piškotnimi drobtinami. V knjigi Potice, mislim, da je od Goljata, pa sem prebrala, da je brez zveze dajat beljakov sneg v nadev, ker se utekočini.

lp

cervus

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

4. nov 2012 13:21

hvala za odgovore. sem tudi sama posipala s piškotnimi drobtinami, bom probala naslednjil res sneg stepst s sladkorjem, čeprav sem zdaj dodala malo soli pa je bil trd, ampak potem se je pa zredčil. enkrat bom pa reskirala pa naredila brez snega, pa bomo videli. potica je bila pa itak uspeh, ker sem naredila iz dvojne mase in je v roku par ur vsa šla..)

 

BLACKY30

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. nov 2012 20:48

Sama nikoli ne dodajam snega iz beljakov v nadev za potice. Me je še pred Goljatom tega naučila mama.

Loni Makaroni

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

4. nov 2012 21:00

Loni, moja mama tudi ni nikoli dajala snega v nadev. teta pa prisega na sneg, da je bolj rahlo. Jaz sem velikokrat nočno potico delala, ker mi je bila bolj praktična zraven 3 malih otrok.ni potrebno nič pazit na vzhajanje... in tam nikoli nisem dajala snega noter, ker sem se bala da se bo razvodenel čez noč. Se pa rada držim receptov, sploh če so dobro ocenjeni in vedno prvič probam tako kot piše. Sem jo pa sedaj že najmanj 5x delala in vsakič isto, zato sem se obrnila na vas za nasvet. hvala vsem. poročam o uspehu:))

 

BLACKY30

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. nov 2012 21:04

Saj v "mojem" receptu za nočno potico je tudi sneg noter, ampak piše po potrebi. Če je pregost, dodam smetano, včasih tudi pregreto, samo po slednjo je treba na tržnico.

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. nov 2012 11:07

Sneg je v nadevu zato, da tudi nadev vzhaja med peko. Drugače teža nadeva vse skupaj zbije, da namesto potice nastane neke vrsta rolada iz vkašenega testa....auč.

Vendelina jr.

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

6. nov 2012 16:21

bi treba večkrat na leto potice pečt, samo pri nas je lih ne bi smeli prevečkrat jest, da se še bolj ne razlezemo:)

Naslednjo rundo bom probala s snegom, pa dodala malo zdroba. bomo videli kaj bo. Sem bila pa zelo vesela, ker mi sedaj prvič ni odstopala skorja. :)))

Ko ste že tako prijazne z nasvet, imam še eno vprašanje. Sem velikokrat nočno potico delala, pa me zanima, če se tudi vam zdi, da testo ni tako rahlo kot če je narejena na klasičen način. Čeprav je meni zakon, ker ni nič posla z njo. Hvala in lep dan

BLACKY30

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti