Raziskava: prehranjevalne navade, stres in osebnostne lastnosti

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

tema odprta - 3. nov 2012 11:13 | ogledi: 9.667 | odgovori: 24

Dragi člani in članice Kulinarike,

 

vabim vas k sodelovanju v raziskavi, ki jo izvajamo na Oddelku za psihologijo na FFLJ. Področje, ki ga preučujemo, so prehranjevalne navade v povezavi s stresom in osebnostnimi lastnostmi. V ta namen smo pripravili spletni vprašalnik, ki ga lahko najdete na naslovu: http://www.1ka.si/a/19806

 

Ker smo v raziskavo vključili uveljavljene psihološke vprašalnike, ki navadno niso najkrajši (premajhno število vprašanj namreč ne omogoča zelo zanesljivega merjenja), izpolnjevanje traja povprečno 15-20 minut. Še posebno zaradi tega bomo zelo veseli vsakega odziva

 

Po zaključku raziskave bo v tej temi objavljeno krajše poročilo o rezultatih (kasneje pa tudi znanstveni vir, v katerem bo mogoče prebrati kaj več o ozadju raziskave, natančnih analizah itd.).

 

Vnaprej hvala tistim, ki se boste odločili za sodelovanje, vsem pa želim prijeten vikend.

 

Tema je objavljena z dovoljenjem administratorjev.

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

3. nov 2012 13:09

Izpolnila sem anketo. Bodo rezultati?

 

Barbra

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

3. nov 2012 14:39

Ekola Tudi jaz sem si vzela čas in jo izpolnila.

Lepo soboto še naprej !

vd007

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

3. nov 2012 17:15

Hvala

Rezultati bodo, vendar še ne morem reči, kdaj. Raziskava bo še nekaj časa odprta, da zberemo čim več podatkov - tako bodo imeli zaključki večjo vrednost

MancaS

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

3. nov 2012 19:01

Sem žalostna, ker nimaš rubrike za upokojence.

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

3. nov 2012 19:33

Ojej, pa res

Sem popravila. Hvala za opozorilo!

MancaS

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

3. nov 2012 19:46

Sem rešila, motijo me pa vprašanja, ki se skoz ponavljajo malo drugače obrnjena.lp

syu

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. nov 2012 20:04

Zelo po domače povedano: ponavljajoča se rahlo zasukana vprašanja so "podtaknjena" v vsako resno anketo, da se da oceniti, kako pozorno berejo in kako iskreno anketiranci odgovarjajo. Pogosto so tudi nastavljene pasti - recimo "Ali za vas velja trditev "Nikoli ne lažem"?" Ni mentalno in emocionalno zdravega človeka, ki ne bi NIKOLI lagal, ampak večina ljudi bo napisala, da oni pa že ne lažejo. Pa ni s tem mišljeno nič slabega - ljudje v anketah pogosto podzavestno malo prikrojijo odgovore, ker se trudijo biti "dobri" in  dati "pravi" odgovor - četudi ga ni. Seveda morajo biti čimbolj neopazna in skrita, kar pa ni vedno lahko. Pogosto so pa tudi vprašanja na videz enaka, v resnici pa ne,  recimo "kadar sem jezen, več jem" in "kadar sem jezen nase, več jem" - to je podobo, nikakor pa ne isto vprašanje. Zato pa resne ankete tudi nikoli niso kratke in gredo - običajno - anketirancem proti koncu že rahlo na živce.  

Sonja

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

3. nov 2012 20:50

Evo MancaS, tudi jaz sem ti izpolnila anketo, upam, da bo kaj koristnega.

Pa veliko uspeha 

GOGICA

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

3. nov 2012 22:00

Danes je pa očitno moj dan za izpolnjevanje anket, to je danes že druga in jih imam za nekaj časa kar dovolj. 

leandros

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

3. nov 2012 22:46

Zanimivo

 

Se mi pa zdi, da je prvi del o prehranskih navadah malo površinski in pristranski, usmerjen samo na hitro hrano, sladkarije, maščobe in rdeče meso... kaj pa tisti, ki se ne tolažimo s piškotki, ampak s pršutom??? ali pa po obilnem kosilu ne zmanjšamo večerje, ker je vse skupaj itak en obrok??? 

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti