Raziskava: prehranjevalne navade, stres in osebnostne lastnosti

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

4. nov 2012 7:06

Prvo nedeljsko delo je opravljeno. Veliko uspeha.

ursula-ce

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

4. nov 2012 9:17

Nasja je napisal/a:

kaj pa tisti, ki se ne tolažimo s piškotki, ampak s pršutom???

Nasja

  

Vilma

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

4. nov 2012 12:51

izpolnjeno, res se mi zdi kot že omenjeno, da se vprašanja ponavljajo le malo obrnjena so

mali kuhar

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. nov 2012 17:30

@mali kuhar, beri pojasnila od limnol na prejšnji strani.

@Nasja, krohotam se. Se vidi, da se punce na filofaksu tolažijo s čokoladicami iz avtomata in čipsi in do pršuta in sirčka še niso prišle Generacijska razlika, kaj hočemo.

Vsem, ki se jim zdi anketa "predolga", naj še omenim, da obstaja vrsta psiholoških testiranj, kjer soočajo dve lastnostni in potem se ti zdi, da je blazno podobno, pa vendar malo drugače. In če ne prej, se z njimi srečate na kakšnih kadrovskih preizkusih, ko vas sprejemajo v službo. In kdor ima vsaj še dvajset let delovne dobe pred sabo, če se mu tako testiranje še ni zgodilo, se mu/ji bo do penzije zanesljivo. Pa vsak, ki se je pojavil v kakšni agenciji za iskanje ustreznih kadrov, je tudi čisto lepo sedel in vsaj pet ur reševal teste. Tako da razumite tale test kot neke vrste suhi trening.

 

Vendelina jr.

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

4. nov 2012 18:09

Jah no anketa ni tako "huda" sem med tistimi, ki so opravljali psihološke teste za službo in se vprašanja zelo razlikujejo od teh....

te.jcika

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. nov 2012 18:33

Ja jasno da se razlikujejo  - čeprav bi jih kar nekaj iz te ankete lahko tudi pri testiranju kandidatov za službe zelo koristno uporabili (da ne rečem - slabo zanje, če niso prišli na to idejo).

Sonja

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

4. nov 2012 19:05

Uf,pa sem se prebila skozi anketo

kriznana

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

5. nov 2012 8:24

Najprej še enkrat hvala vsem za potrpežljivost pri izpolnjevanju.

 

Glede dolžine in ostalega je vse zelo lepo pojasnjeno v prispevku od limnol. Če bi uporabili samo nekaj vprašanj, bi bili podatki preskopi za kakšne konkretne analize, vtis ponavljanja vprašanj pa nastane, ker se v psiholoških vprašalnikih pogosto preverja enake/podobne stvari z različnimi vprašanji, in sicer z namenom, da ugotovimo konsistentnost pri odgovarjanju. Nekateri vprašalniki vsebujejo celo t.i. lestvico lažnivosti in če se pokaže, da odgovarjanje ni bilo iskreno (npr. preveč v smeri socialne zaželenosti, torej skladno s tem, kaj si oseba misli, da želimo slišati), potem si z rezultatom ne moremo prav dosti pomagati, ker ne odraža realnega stanja.

Druga stvar pa je, da so ti vprašalniki standardizirani, kar pomeni, da jih vedno uporabljamo v enaki obliki, torej ne moremo po lastni volji zmanjševati števila vprašanj ali jih kakor koli vsebinsko spreminjati. V nasprotnem primeru bi lahko izpustili kakšno pomembno področje, lastnost ipd. in vprašalnik ne bi več meril tega, kar naj bi. Dame, ki se tolažijo s pršutom, pa lahko pomirim, da tu ni tako bistveno, s čim se tolažite, ampak ali sploh se Bomo pa upoštevali pripombo v interpretaciji

 

MancaS

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

5. nov 2012 17:05

Tudi jaz sem se včeraj uspešno prebila skozi anketo. Pa saj če podrobno prebereš vprašanje in odgovoriš po pravici je res lahko. Podobno zastavljeno anketo sem tudi imela pri sprejemu v novo službo in je bilo tudi enostavno...

LP Saša

 

Mir in dobro!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. nov 2012 15:55

Čisto iskreno sem odgovarjala na vprašanja o tolažbi s hrano, a pred očmi imela pršut, ne sladkarij iz avtomata.

 

Iz tega jemljem le arašide, taka fina mala pakunga  ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti