Praznično pecivo 2012

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

2. nov 2012 18:31

fotografka: evo recept za pomarančne zvezdice (lahko tudi srčki ali druge oblike)

25 dk moke, 12 dk masla, 8 dk sladkorja v prahu, 2 rumenjaka, 5 žlic pomarančnega soka, naribana lupinica ene pomaranče, 1 žlička pecilnega praška.

Maslo, rumenjak sladkor in pomarančno lupinico penasto umešamo. Dodamo moko s pecilnim praškom in sok pomaranče. Ugnetemo testo. Počiva naj pol ure na hladnem. Razvaljamo in izrežemo piškote. Pečemo na 160 stopinj cca 10 minut. Ohlajene piškote premažemo z glazuro: 25 dk sladkorja  v prahu, sok ene pomaranče in malo naribane lupinice. Vse to zmešamo v gosto maso in oblijemo piškotke (jaz delam s čopičem, oziroma kar s hrbtnim delom žličke). Pustimo na sobni temperaturi,, da se glazura strdi.

Sweetie

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

2. nov 2012 19:19

Zagotovo bodo čokoladno-ingverjevi piškoti, pomarančno-čokoladni piškoti in lešnikovi makroni, morda še linške oči. Medenjake bo pekla mama :)

 

jkd

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

2. nov 2012 20:15

Mayisa - recept ni moj, ga je posredovala mamamia, na forumu "dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu"- ne spomnim se točnega naslova - iz leta 2008

375 g mehke bele moke presejemo na delovno površino, naredimo jamico in damo vanjo 125 g sladkorja, 1 zavitek vanilijevega sladkorja in tri žlice belega vina (jušne). Lahko tudi žlico več. Z malo moke zmešamov grobo kašo, potem pa na to narežemo 200 g masla in zgnetemo v voljno testo. Pustimo ga stati okoli pol ure, lahko tudi več (tudi dan ali dva vzdrži gneteno testo v hladilniku, ali celo več dni - lastne izkušnje).

Potem po delih testo razvaljamo in izrežemo piškote (jaz jih delam okrogle z malce nazobčanim robom, kot rožice)  in zložimo na pekač, obložen s peki papirjem.

dva beljaka stepemo v trd sneg, dodamo 60 g sladkorja in malo mletega cimeta. Naložimo na piškote in potresemo z grobo mletimi orehi, mandlji ali lešniki. Damo v pečico, ogreto na 175 stopinj in pečemo 10 do 15 minut. Spodnji del piškotovo mora biti še malo mehek, ko jih vzamemo iz pečice.

Lp!

Moycaa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. nov 2012 20:19

Moycaa, saj vijoličen tisk res pade v oči, ampak čitati ga je zelo težko. Bi bilo dobro, če bi obarvala na črno.

Vanja

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

2. nov 2012 21:44

goga...prekrasne solzice...so res lepše če so zgornje manjše in cele posute s kokosom. Bom probala letos tudi te piškotke.

angie :)

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

2. nov 2012 21:55

gogad WWWWWW AAAAAAAA UUUUUUUU, prečudovite- ne dvomim , v okus, ampak na sliki so videti vrhunsko narejene, tip top. Čestitam. Jee recept za nje ta ok, ki ga je že nekdo na prvi strani dal- link? 

jaša

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

2. nov 2012 22:18

Sweetie, hvala. Je že zapisan. 

fotografka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

2. nov 2012 22:47

jaša je napisal/a:

gogad WWWWWW AAAAAAAA UUUUUUUU, prečudovite- ne dvomim , v okus, ampak na sliki so videti vrhunsko narejene, tip top. Čestitam. Jee recept za nje ta ok, ki ga je že nekdo na prvi strani dal- link? 



jaša

   Jaša ,točno tak recept imam za solzice:)Hvala:)

lp goga

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

2. nov 2012 23:31

Hvala gogad, a močno dvomim, da mi pol tako fini uspejo, kot tebi. Želela pa bi poskusit narediti, ker jih ne poznam do sedaj, pa pišete, da so zelo dobri. Upam, da zberem pogum in jih spečem. Hvala še enkrat

jaša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti