Praznično pecivo 2012

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

18. nov 2012 20:00

stanka je napisal/a:

Jkd, tvoji piškoti mi zgledajo nekaj posebnega!

Ali sta recepta kje objavljena? Če nista, bi te lepo prosila zanju. Sploh tile medvedki morajo imeti res poseben okus.

Stanka, (še) ne, ampak bom objavila v rubriki recepti v naslednjih dneh. Medvedki so res dobri, ravno prav pekoči in čokoladni :)

jkd

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

18. nov 2012 21:33

Moycaa je napisal/a:

OlivaB, pa še malo dodatnih seznamov...

Praznično pecivo 2009

Praznično pecivo 2010

Moycaa

 

Moycaa, hvala, sam za vse tole prebrat bom pa rabila že kakšen dan dopusta 

OlivaB

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

18. nov 2012 22:29

Danes sem tudi jaz naredila prvo poskusno peko. Imela sem tudi dve mini pomoči. Eden je pridno valjal in rezal piškote, druga jih je še rajši jedla. Smo delali čisto navadne piškotke z malce limonine arome. Jutri jih bomo krasili.

Me pa zanima, če je kateri ali katera tako precizen oz. precizna, da uporablja distančnike pri valjanju piškotov. Kje jih je možno nabaviti?

Kako je z letošnjo ponudbo modelčkov? Sem videla, da ima Tupperware sijajne Hello Kitty modelčke, še sijajnejša je seveda cena ...

Čarli08

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

19. nov 2012 5:27

Ej Čarli08, pa kaj sva včeraj res delali isto? Evo, tudi jaz čisto navadne piškotke, samo da sem jaz (eksperimenta radi) delala glass cookies (tiste, ki imajo v luknji na sredi zdrobljene bombone, tako da pride tako kot stekelce). Isto kot ti sem razmišljala o nabavi valjarja z distančniki, ker me moti, da piškoti niso vedno enako tanki. Nove modelčke sem si privoščila v novo odprti trgovini Peki na Dolenjski cesti v Lj.

Sweetie

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

19. nov 2012 9:15

Kako se pa tisto #stekelce# v zobeh čuti?

Jaz si vsako leto kaj dokupim, letos sem že našla srčakano zvezdo repatico, pa še bo verjetno kaj. Srčkov in zvezdic ni nikoli preveč

Zdaj iščem valjar.

Čarli08

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. nov 2012 9:29

Sem poskusila z valjarjem z distančnikom, a si ga potem nisem kupila. Mi gre nekako z navadnim lesenim kar dobro od rok, verjetno izkušnje svoje prinesejo.

Modelčkov imam pa toliko, da se skoraj podvajajo, saj sem vsako leto kaj kupila. Zdaj pa ne kupim niti enega več, jih imam vseh oblik in velikosti: zvezdice (peterekorake in šesterokrake), rožice, kvadratki, kometi, smrečice (štiri različne), srčki, krogeci, zvončki, medvedki, škorenjčki ...

In ko delam orehe in školjke se vedno spomnim ene prijazne članice Kulslo, ki mi je modelčke po pošti poslala. Take prijaznosti prijetno ogrejejo srce.

 

mamamia

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

19. nov 2012 10:01

Čarli08, tisto "stekelce" je trdo, na srečo dovolj tanko, da ga lahko pregrizneš, je pa simpatično.  Upala sem, da bo "steklo" različnih barv, kot so bili bomboni, pa je na koncu vse nastalo iste rjavkaste barve   . Piškote sem pekla pri 170 st.

Sweetie

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

19. nov 2012 11:56

Sweetie,

a si dala v vsako luknjico samo eno barvo bonbonov? Pa ne peči jih predolgo. Jaz sem takrat dobila lepe različne barve okencev. Je tudi zelo uporabno za medene hiške, če imaš na njih okna. Če bom letos kaj od tega delala, bom dala slikco gor. Upam, da se bom do takrat naučila, haha... če ne bom pa rabila pomoč.

regina

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

19. nov 2012 12:51

Regina - seveda sem dala samo eno barvo v vsako okence, na koncu pa je bilo vse karamelasto rjavo. Piškote sem pač morala dobro speči, da ne bi bili surovi in to na 170 stopinj. No, ne rečem, da ne izgledajo lepo, ampak niso barvasti, tako kot sem pričakovala. Uporabila sem Kraševe 505  bombone, ki sem jih prej zdrobila s kladivom. Še kakšen nasvet?

Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti