Praznično pecivo 2012

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. nov 2012 9:37

pirnica, v vsako testo za piškote lahko dodajaš tudi naribano čokolado, tisto za kuhanje, ne mlečno, poleg tiste v prahu, in tako dobijo piškoti še bolj čokoladen okus. Testo s tem ne izgublja na teksturi. Če dodaš v teso še nekaj kapljic pomarančnega soka ali naribano pomarančno lupinico, pa pride čokolada še bolj do izraza.

mamamia

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

15. nov 2012 9:51

Hvala, Mamamia, tudi za recept za nougat, katerega sem našla na eni od strani.

Bom pa kar zdajle probala naredit eno testo s čokolado, pa bom preizkusila.

pirnica

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

15. nov 2012 14:13

jkd mene bi pa zanimali Superstars (pomarančno-čokoladni piškoti), če bi se dalo dobiti recept...hvala

Rebeka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. nov 2012 16:59

Pri nas bo prvi praznik naslednji teden, za sladico bo Kruhov narastek z muškatno bučo in whiskijevo omako (pumpkin bread pudding and whiskey sauce). Pudinga ne bo več kot ene kepice za sladoled.

Drugače bo repertoar kot vedno: Nebeški poljubčki, čokoladni huzarski krapki, macarons, najboljši razpokani piškoti in po vsej verjetnosti kokosovi marshmellowsi.

Dobila sem naročilo za karamele s solnim cvetom, recept za čokoladne piškote s soljo imajo že vsi, tako da jih letos ne bom pripravljala. Razmišljam o pripravi lešnikovih trikotnikov. Par prijateljev že pričakuje Kouglof.

Vanja

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

17. nov 2012 5:17

Sem sčarala ene čokoladne piškote. Kot ponavadi sem tudi tokrat sama skombinirala recept. 250 g moke, 150 g sladkorja, 200 g masla, 100 g čokolade, 1 žlico kakava, 1 jajce. Mi niso bili všeč takoj, naslednji dan so bili pa super. Sem pa iz enega recepta tu gor uporabila nadev (sem jih nekaj nadevala) iz kokosa in bele čokolade. Pa mi ni všeč. Kokos ostane tak, nepredelan, pa še krema ni lepa, mazava, ampak bolj v kupčih. Sicer je okus odličen, tekstura pa malo moti.

Tako, poizkusna peka se je začela. Še kakšne bo treba preizkusiti, potem bo pa treba že zares.

pirnica

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

17. nov 2012 19:21

Pirnica verjetno si dala za kremo ,preveč kokosa v belo čokolado..jaz tako lepim solzice in je lepo mazavo..kokos in čokolada se prepojita...

lp goga

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

18. nov 2012 11:09

Ali pa če malo pogoljufaš in kupiš v Sparu kokosovo kremo (podobna kot viki krema ali nutella, samo je kokosov okus). Enkrat sem imela kuhinjo napacano od sropa do tal in obratno in sem takrat odkrila to kremo.  :)

Moycaa

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

18. nov 2012 15:40

Evo danes sem otvorila peko piškotov z mojimi bisccottini cocco...danes sem jih naredila bolj kot žogice, kroglice

lp

ledenka_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti