Kako se imenuje ta prijem???

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 1. nov 2012 11:21 | ogledi: 9.360 | odgovori: 21

Kako se imenuje prijem pri katerem iztegneš roke predse, prekrižaš dlani, jih zasukaš in tako položiš na prsa.

Ta prijem ima  neko ime, ki sem ga pozabila in bi o njem rada malo prebrala na spletu.

Sigurno je kdo med vami ki ga pozna.

Hvala

Teka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. nov 2012 11:58

Hja, najprej napiši, katere vrste prijem je: pri prvi pomoči, pri plesu, pri masaži,  pri kajvemkakšni vadbi....Ker se en čink spoznam na PP, mi pride prvi na misel Heimlichov prijem, samo ta zagotovo ni tak, kot si ti opisala. Potem je še Rautkov prijem, spet ne ustreza opisu. Na žalost ti ne znam pomagat.

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. nov 2012 14:13

Se mi zdi, da točno vem, kaj taka misl, ampak to res ni nek prijem, da bi imel ime.

JE pa zabavno, če ima kdo tako prekrižane roke in sklenjene prste. Potem ne da bi se dotaknil prsta, pokažeš na enega od prstov in rečeš naj ga premakne. Bo sigurno z napačnim pomigal. :)

Elaphus, saj te bo kap, ampak izraz "Heimlich" se že nekaj časa ne sme uporabljati, ker je "copy righted".

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. nov 2012 14:22

Bohkitajski, kaj vse tule izveš..... Tisto o haimlihu al kak že, se mi še sanjalo ni. Ampak ime gor ali dol, glavno, da se prijem laho še uporablja....

Tisto, ko ti govoriš o sklenjenih prstih, pa mislim, da Teka ni mislila tega - napisala je, da roke položiš na prsa??????

lp

P.s. Mimogrede, teka, nič mi nisi napisala, kako se obnesejo pohodni čevlji. So bili fajn preveliki?

cervus

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

1. nov 2012 14:29

Joj elaphus, se opravičujem. Ja vredu so bli, saj so bli u bistvu novi. Jih je pa obula le trikrat, štirikrat, kar mi je ful škoda. Sedaj jo pa že tiščijo. 

 

Drugače pa ta prijem ni nobeden od teh ki sta jih omenili. Uporablja pa se ga za "prepričevanje" sebe v nekaj pozitivnega. 

Teka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. nov 2012 14:42

Elči, če nisi dovolj fleksibilen, ti dlani ostanejo na prsih. :)

Tisto o "copy-rigted" sem slepo kupila "od Rdečega Križa" in sem šele zdajle pogledala, če je to res razlog. Zdaj sem čisto zmešana, ker menda temu ni tako, ampak jaz temu prijemu še vedno enako rečem.

Vanja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. nov 2012 15:04

Prelistajte mal Kama Sutro, tam je en kp prijemov, morda je tudi ta.

ežoj

Mygrace

sporočila: 6506

1. nov 2012 17:04

Ežoj obvlada, verjemi!

 

                                                           

Mygrace

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

2. nov 2012 7:12

Žal tudi ta ni.

Teka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. nov 2012 9:18

Za začetek, Teka, definiraj tako, da bo razumljivo. Prijem predpostavlja, da se nekaj ali nekdo prime (skratka, prime se nekaj, kar ni del telesa prijemalca) - v tvojem opisu tega, kaj naj bi se prijelo  oziroma koga se prime, ni. Poleg tega, vsaj malo navedi, kje naj bi to bilo: prva pomoč, joga, tai-chi, tao, .....  Ker v nasprotnem primeru se zna tole reducirati na to, da bodo tule dobre duše (namig dobrim dušam, ne velja biti preveč dober) iskale po vsem živem, sufrale namesto tebe, našle nekaj možnih odgovorov, ki bi pokrili precej splošno vprašanje, ti boš pa odgovarjala v stilu: sorči, ni tole. Kar, kakorkoli obračaš, deluje kot slab kviz, v katerem ni  nagrad pa tudi pravilnih odgovorov na vprašanje ni.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti