Katero pecivo speči?

jagodka1  

član od: 1.11.2012

sporočila: 5

tema odprta - 1. nov 2012 8:53 | ogledi: 14.444 | odgovori: 16

Pozdravljeni!

Na vas se obračam, ker potrebujem nasvet in sicer prijateljica me je prosila če ji za rojstni dan spečem različne vrste peciva, ker sem pa sama še začetnica v tej stroki me je strah, da mi ne bi uspelo. Zato vas prosim če mi lahko svetujete katero pecivo običajno uspe in je lepo na pogled.

 

Hvaležna vam bom za pomoč :)

jagodka1

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

1. nov 2012 12:33

Jaz pa sem danes pekla ;pecivo, ki diši po medu;, ekratna zadeva, namažem ga z grozjevo marmelado, pa še jajc ne rabiš zanj.Hitro, poceni in enostavno, vse na lončke.

kvačkarica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. nov 2012 14:19

Meni so do sedaj Macarons vedno uspeli v nulo. Priporočam.

Vanja

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

1. nov 2012 15:36

Vanja, tuhtam tisti pomen smejkota. Jaz že dolgo nisem več začetnica, pa se še vedno ne morem spraviti k peki macarons ...

Čarli08

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. nov 2012 16:18

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Meni so do sedaj Macarons vedno uspeli v nulo. Priporočam.

Ni duhovito, Vanja.

jagodka1, speci kaj takega, kar se nalije v pekač, speče in nareže. Enostaqvno in dobro, pa ne prav veliko dela.

Recimo:

http://www.kulinarika.net/recepti/2785/sladice/babicina

Tole je pa tako enostavno in tako dobro, da ne moreš zgrešiti:

http://www.kulinarika.net/recepti/12915/sladice/damini-

Pa naj ti dobro uspe, karkoli boš že spekla.

rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. nov 2012 7:42

Drago dete. Če imaš frendico, ki te je prosila, da speci nekaj - to pomeni predvsem to, da je frendica še slabša v peki, kot si ti. Ergo, karkoli boš naredila in da ne bo totalno zažgano, bo v tem kontekstu čisti uspeh. Tisto, kar znamo me, je zate malo prezahtevno. Po drugi strani pa ni prezahtevno poiskati brskalnik na tej strani in tam zleti ven precej receptov. Eni imajo celo ključno besedo "preprosto". Ker morda ne znaš peči, ampak pri letih, ki jih imaš, se pa predpostavlja, da znaš sama poiskati recept.

Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. nov 2012 8:49

Vendelina, veš kaj, tale stran je namenjena tudi in predvsem izmenjavi mnenj, prošnjam za pomoč, pomoči in kar je še takih reči. Zakaj torej jagodka1 ne bi smela vprašati za mnenje tiste, ki so pripravljeni konstruktivno pomagati?

Meni osebno se zdi mnogo lepše, da se na tak način lotita priprave peciva kot, da bi ga preprosto kupili. In, obstaja še kakšen drug razlog, zakaj tista, ki praznuje, ne bo pekla. Nikakor ni nujno edini možen razlog, da pač ne zna peči. Pačetudi bi bil, Kaj potem?

Dober učitelj je tisti, ki zna vsakemu, njegovemu nivoju primerno razložiti, kar je pač naprošen, da razloži.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti