Slaščičarna zvezda ali sladkač?

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

tema odprta - 31. okt 2012 13:23 | ogledi: 14.657 | odgovori: 9

Moja dilema je sledeča. Naročila bi torto in se odločam med Zvezdo ali pa Sladkačem. Ne gre za neko ekstremno zadevo, navadna okrogla torta, 12 kosov, le želela bi, da je res tip top in pa okusna seveda=) Zvezda mi je načeloma všeč, pravijo pa, da je predraga in da nimajo več tako dobrih tort? Sladkača pa poznam samo preko njihove spletne strani. Kakšne so vaše izkušnje oz. mnenje.

Lila Roza

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. okt 2012 13:31

Zvezda seveda, čeprav bi jaz vsekakor poskusila tudi pri članicah tega portala, ki so vsekakor vsaj za razred višje od obeh omenjenih komercialnih sladkališč.

 

nola

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. okt 2012 16:04

meni so v loliti zelo zelo dobre. (pri tromostovju)

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. okt 2012 16:44

Lila Roza je napisal/a:

Moja dilema je sledeča. Naročila bi torto in se odločam med Zvezdo ali pa Sladkačem.

Če ne gre drugače, žrebaj in živi z izborom.

 

Lila Roza je napisal/a:

Ne gre za neko ekstremno zadevo, navadna okrogla torta, 12 kosov, le želela bi, da je res tip top in pa okusna seveda=) .

Lila Roza

 

Nobena slaščičarna ne more zadeti ali doseči dobre domače izdelave. Slaščičarna mora sestavine ekonomizirati, doma nam pa ni treba in potem so domače seveda bolj okusne. To zadnje seveda velja v primeru, če človek zna narediti torto (okej, nekaj nas to zna, aj, skromna sem). Če je pa še v učni in začetniški fazi, gre pa v slaščičarno ponjo. In takrat se, če ne gre drguače, odloči za metodo žrebanja.

Vendelina jr.

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

31. okt 2012 17:20

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Lil Aroza, poglej tele naj-naj-najlepše torte:

http://www.jagode-dinozavri.si/index.html

 

 



Vanja

 

Waw, super izgledajo. Te z mašnicami so prečudovite!

Lila Roza

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

1. nov 2012 10:40

V Sladkaču sem naročila poročno torto in je bila fantastična. Meni so njihove torte zelo okusne in res inovativne.  Nazadnje sem tam jedla slivovo torto. Moram pa ti povedati, da imajo bolj kremaste torte, v Zvezdi pa so bolj sočne. Če je posebna priložnost bi se odločila za Sladkača. če ni bi vzela v Zvezdi.

Suzi

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

1. nov 2012 11:07

Osnovna velikost torte je 8 kosov oz. premera koliko? So take v vitrini v slaščičarni?

Lila Roza

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

1. nov 2012 15:40

Zvezda.

Čarli08

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. nov 2012 7:53

Vidim, da ni samo naš Marlon tisti, ki se ne zmore o nobeni stvari odločiti.... Pa c'mon Lila Roza, imaš telefonske in stran od samostojne podjetnice, ergo, nekaj namigov si dobila, sedaj pa lepo telefon v roko in pokliči. V življenju se stvari na koncu rešijo tako, da človek sam z živim kontaktom kaj uredi.  Tistega z osnovno velikostjo osmih kosev se pa v resnici ne da razumeti. Pa daj, za božjo voljo, nariši krog, razdeli ga na osem delov (namig, s štirimi črtami se to lepo naredi) in razmisli, če je to res idealna velikost kosa torte.

 

 

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti