Martinova pojedina

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

7. nov 2012 17:29

anka, a ti veš, da Madžar svoji perutnini reče domača, naši pa...

lp

mzm

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

10. nov 2012 10:29

Pozdravljeni. 

 

Vidim, da je tukaj tema odprta... prebral sem nekaj številk strani ampak noben ni napisal, kako se te račji zrezki oziroma prsi naredijo ? 

 

Mi lahko nekdo prosim svetuje, mlad sem še v kuhinji in nikoli še nisem delal za martinovo pojedino, tko da bi mi pomoč še kako prišla. 

 

Vse pohvale pa seveda mamamia od nje sem se že zares veliko naučil. HVALA! 



dkrajnc24

Sporočilo je spremenil(a) dkrajnc24 dne 10.nov 2012 10:29

tincy202  

član od: 27.9.2010

sporočila: 49

10. nov 2012 11:00

mi pa nikoli še nismo delali race, goske in jo vrjetno tudi ne bomo, nevem kaj je letos, ampak pomojem so hit te zamrznjene race. js pravm d če si že za raco, gos jo dob pr rejcu, al pa vsaj svežo. vsako leto pr nas spečemo briljantko kokoško po mojem receptu (samo limonine rezine, česen, rožmarin in žajbelj in .) čudno mi pa je kako govorite da zelje naredite čim bolj enostavno, po pa omenjate cimet, mezgo, kis... najbolše zelje je samo prepražena čebula, dodaš malo sladkorja, ko postane rjavo pa narezano zelje, ne tako malo kumine, sol in če je rdeče še eno kislo jabolko in to je to, ko se zduši dodaš pa še malo vinčka pa vode/juhce.

 

tincy202

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

10. nov 2012 11:26

tincy202 je napisal/a:

mi pa nikoli še nismo delali race, goske in jo vrjetno tudi ne bomo, nevem kaj je letos, ampak pomojem so hit te zamrznjene race. js pravm d če si že za raco, gos jo dob pr rejcu, al pa vsaj svežo. vsako leto pr nas spečemo briljantko kokoško po mojem receptu (samo limonine rezine, česen, rožmarin in žajbelj in .) čudno mi pa je kako govorite da zelje naredite čim bolj enostavno, po pa omenjate cimet, mezgo, kis... najbolše zelje je samo prepražena čebula, dodaš malo sladkorja, ko postane rjavo pa narezano zelje, ne tako malo kumine, sol in če je rdeče še eno kislo jabolko in to je to, ko se zduši dodaš pa še malo vinčka pa vode/juhce.

 



tincy202

vsak po svoje, tincy202 - ta svinjino, oni vino...

nola

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. nov 2012 19:42

smo podobni kot TINCY.
Domača Tinjska putika, rdečo zelje na einfoh način (OGROMNOOOOO TEGA, ker ga obožujem!!) in domači mlinci. Fino je bilo. Jutri imamo enako. Pol kurike danes, pol kurike jutri + se ena glava zelja. Danes smo celo snedli :D

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Mygrace

sporočila: 6506

10. nov 2012 19:57

Mi pa šele jutri, jutri, na Martinovo nedeljo, ki letos sovpada z Martinovim godom.

Vsem se že cedijo sline....in pričakovanje in predigra in lakota so najboljši apetajzer, kuhar, kar koli že...tako da tudi če ne bo najboljše, bo najboljše!

 

                             (dej že neki, mi smo tolk lačni press)

 

     

Mygrace

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. nov 2012 20:19

Po dvajsetih kilometrih Levstikove poti mlinci in rdeče zelje in kura, pa še kakšna dobrota, dobro teknejo. Za tiste (beri - tisto), ki ni šla na pot, ker je imela druge opravke (hvala lepa za take opravke), pa bomo Martinovo kosilo ponovili jutri.

lp

cervus

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

11. nov 2012 13:19

In kaj si pravzaprav hotla povedat Tincy ?? Da mate radi kure ? Pa zele s cukrom ?  Al pa si kar kar tako neki napisala , da si pač napisala !?

hedonist

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

11. nov 2012 20:22

Zzak račka po tvojih navodilih je bila izvrstna! Bila je mehka, okusna, vsi so jo pohvalili in rekli, da je bila boljša kot lani.Sem pa jo lani pripravila po tem receptu: http://www.kulinarika.net/recepti/8336/mesne-jedi/marti

Zraven sem naredila rdeče zelje, ki je bilo tudi odlično in kupljene mlince, ki pa niso bili okusni. Na embalaži je pisalo na kratko polij s kropom. Sem polila in so bili še vedno trdni kot kamen. Sem polila še enkrat, spet ista pesem. Potem sem še enkrat ponovila vajo, so se začeli razpadati, določeni pa so bili še vedno trdi.

Vilma

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. nov 2012 21:02

mamamia je napisal/a:

Jaz ne razmišljam o takih rečeh, saj se na temperaturi 180 in več stopinj vse uniči ... saj tudi naše domače race tacajo po blatu in dreku, in kdo zagotavalja, da branjevka na trgu, ki jih prodaja, zadovolji vse higienske standarde???   

mamamia

 

to, da tacajo po blatu in dreku je dodaten +

:D

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti