Martinova pojedina

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

5. nov 2012 16:42

nitta je napisal/a:

Pozdravljene, večino vas bol berem in se mi cedijo sline, danes pa vprašanje za vse vas. Kje bi dobila račja prsa? pred dvema letoma sem jih našla pri najboljšem sosedu, zamrznjena seveda, in so bila tako zelo dobra, sedaj pa jih ne najdem več. Jih je morda katera zasledila kje?

 

hvaaaala



nitta

Čisto nepomembni smo.

Commis débarrasseur

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. nov 2012 17:33

Vsak od nas in vsi skupaj smo pomembni Zzak.

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. nov 2012 12:33

nitta je napisal/a:

Pozdravljene, večino vas bol berem in se mi cedijo sline, danes pa vprašanje za vse vas. Kje bi dobila račja prsa? pred dvema letoma sem jih našla pri najboljšem sosedu, zamrznjena seveda, in so bila tako zelo dobra, sedaj pa jih ne najdem več. Jih je morda katera zasledila kje?

 

hvaaaala



nitta

 

Nedavno v Tušu, zamrznjena.

mamamia

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

6. nov 2012 15:04

Še jaz imam eno vprašanje. Želim spečt raco in zdaj ste me razvneli tu s temi recepti. Ampak sem že v preteklosti iskala race (itak vedno prodajajo zamrznjene), pa so vedno madžarskega porekla plus to, kot sem omenila, so zamrznjene. Sem skeptik glede hrane, pridelane na madžarskem, pa me zanima, je to za kupit? Nekak me matra to, kako in kje so rejene, glede na to, da sem brala, da madžari kao niso ravno higiensko vedno oporečni (ali je bil to spet kak lažen članek?) in pa ali so sveže zamrznjene ali že par dni stare in ko jo omrzneš, ugotoviš, da ni sveže.

Kakšne so izkušnje, mnenja?

Hvala

anka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. nov 2012 15:25

Jaz ne razmišljam o takih rečeh, saj se na temperaturi 180 in več stopinj vse uniči ... saj tudi naše domače race tacajo po blatu in dreku, in kdo zagotavalja, da branjevka na trgu, ki jih prodaja, zadovolji vse higienske standarde???   Morda jih Madžari futrajo s kako hrano, a na koncu koncev, kdo ve, s čem vse hrnaijo naše tukajšnje račke. Je res vsem verejti, da je le priemrna domača hrana?

Zaradi takih razlogov kupim zamrznjeno, navsezadnje neki standardi le obstajajo.

 

Z zamrznjenimi doslej nisem imela slabih izkušenj, tudi s temi madžarskimi ne.

 

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. nov 2012 15:36

anka je napisal/a:

 Nekak me matra to, kako in kje so rejene, glede na to, da sem brala, da madžari kao niso ravno higiensko vedno oporečni (ali je bil to spet kak lažen članek?) in pa ali so sveže zamrznjene ali že par dni stare in ko jo omrzneš, ugotoviš, da ni sveže.

Daj, preberi še enkrat, negiraš sama sebe. In prav nesramno podcenjujoč je ta tvoj (celoten) zapis do sosednje države in njenih ljudi. Menda ja nisi spregledala, da je Madžarska takoj za navidezno mejo s Slovenijo, ne nekje......

Najbrž si za kakšne sanitarne predpise tudi že sčlišala, pa to, da je Mažarska članica EU, pa............daj no daj, razmisli no malo.

rimljanka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

6. nov 2012 15:48

Tu mora pa človek res pazit, kako vpraša, da ne izpade žaljivo.

Žal mi ni uspelo, nisem imela namena podcenjevati. Si pa pač to lahko vsak vzame po svoje. Nihče ni popoln in vsi se učimo in dopolnjujemo, jasno vključno z mano. Obema hvala za mnenje.

anka

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

6. nov 2012 20:22

hvala vsem za odgovor, letim jutri pogledat v Tuš, Lidl.... 

p.s. se opravičujem za vprašanje kjer sem uporabila samo ženski spol, še kako ste pomembni moški del :)



nitta

Sporočilo je spremenil(a) nitta dne 06.nov 2012 20:23

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. nov 2012 20:38

anka,

sveže gosi in race "ima čez" Peloz na Goriškem, prodaja tudi na ljubljanski tržnici. Če se prav spomnim, tudi Petrin na Štihovi v Ljubljan, verjetno bo tudi v Leclercu kaj od tgega Ne vem, od kod si - najbolje, da povprašaš pri lokalnih mesarjih ali žlahti z dežele, oni bodo že vedeli, če je kdo v bližini, ki se ukvarja s z goskami in racami. 

Sicer pa so po moje Madžari prav toliko pujsasti ali pikolovsko čisti kot Slovenci. V katero koli smer že si zamisliš - torej brez skrbi. Jaz vedno kupijem zmrznjene madžarske race (ali gosi, čeprav te bolj poredko), pa je bilo vedno vse v redu. 

Sonja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

7. nov 2012 9:32

Vsako leto znova iščem domače rejce rac in gosi. Take ta prave, ki imajo velika kmečka dvorišča, pa vodo poleg in vse tisto, kar ta perjad potrebuje za srečno in zdravo življenje. In vsako leto znova sem razočaran ker enostvano najdem zelo malo tega , če pa že, pa imajo rejci zgolj za lastne potrebe in ne prodajajo. Tako vedno znova jem uvožene in zmrznjene ptice . Sem že kupil svežo gos v ELeclerku in poleg tega , da je bila nesramno draga ni bila niti za odtenek boljša kot zmrznjena madžarska. Letošnje so izvrstne sem testiral oboje dve raci in eno gos tako da jih priporočam vsem, tudi tistim, ki imajo morda še kak pomislek.   

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti