Martinova pojedina

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. nov 2012 17:39

Oh, meni je auachiuaua povsem razumljiv. Se mi zdi, da je čisto pravi.

Sonja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. nov 2012 17:48

Malo si jo pa prežgal, kolega Zzak vsaj po fotkah sodeč...... drugače pa, to sem že napisal, letošnje race se neverjetno dolgo pečejo, kaj je vzrok bom skušal ugotoviti, ko jih bom spekel še nekaj. Tvoj recept sicer diši po pekinški raci vendar je kar pcej oddajeljen od nje. Če si jo imel tako malo zunaj frižiderja in potem ene štirikrat več v njem se ti ziher ni povsem odtajala vsaj po mojih izkušnjah sodeč. Ne gre to tako hitro.  

Tisto s sendviči, kolega Auachi, beri poste od MarlonaB pa boš doumel, vsaj upam.

Naj bo kakor koli, priznati je pa le treba, da so letos race izjemno okusne. Čez kak dan pečem gos in poročam, kakšne so pa te.

hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. nov 2012 18:01

Raca ni bila prav nič prežgana, zgolj med.



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 04.nov 2012 18:02

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. nov 2012 18:15

No ja, na fotki se jasno vidi, da je prvi del peruti in začetek stegna črn torej zažgan......verjamem pa, da je bilo ostalo v redu pečeno.

hedonist

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

4. nov 2012 18:31

hedonist je napisal/a:

drugače pa, to sem že napisal, letošnje race se neverjetno dolgo pečejo, kaj je vzrok bom skušal ugotoviti, ko jih bom spekel še nekaj. ... Če si jo imel tako malo zunaj frižiderja in potem ene štirikrat več v njem se ti ziher ni povsem odtajala vsaj po mojih izkušnjah sodeč. Ne gre to tako hitro.  

hedonist

Govorimo o merkatorjevih madžarskih "junge ente"? Jaz sem jo dal ven dan prej opoldne, do večera je bila pretežno odtajana, sem jo nasolil, potem pa v pekaču s pokrovom celo noč na balkonu, pomoje je bilo do +6, do rora ob cca 11.30 naslednji dan. V dveh urah na cca 180, zadnjih 15min na 220 je bila kot za v revijo, škoda nisem slikal, mi je bilo nerodno pred gosti.. :)

Meso pečeno do kosti, razkosal sem jo kot kitajčki. Spustila je max. 3dcl masti, pol sem jo vmes odvzel za mlince, precej masti se je zažgalo - prvič sem delal, jebiga.

Ampak raca je bila odlična.

Naslednjo soboto verjetno spet,s pomarančo, gosko pa za božič. Vmes je treba še malo jagnjetine pa kakšno pljučno... ;)

 

@limnol:  

auachiuaua

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. nov 2012 19:12

hedonist je napisal/a:

No ja, na fotki se jasno vidi, da je prvi del peruti in začetek stegna črn torej zažgan......verjamem pa, da je bilo ostalo v redu pečeno.



hedonist

Marinada, ki vsebuje sladkor se vedno takole zažge, zato se tudi bolje pozna na delih kjer praktično ni mesa med njo in kostjo. Meso in koža pod zažgano omako sta popolnoma jedljiva, mene tudi vse skupaj ne moti, pojem tudi to. Kot če pečeš svinjska rebra low and slow z ogromno bbq omake, brez te črne skorje, ki ni zažgano meso, niso prava.

Commis débarrasseur

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

5. nov 2012 8:26

Zzak :)))

Auachi- sem vesel ,da ti je tako odlično uspelo malo zažgane masti nima veze :)

hedonist

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

5. nov 2012 11:11

Pozdravljene, večino vas bol berem in se mi cedijo sline, danes pa vprašanje za vse vas. Kje bi dobila račja prsa? pred dvema letoma sem jih našla pri najboljšem sosedu, zamrznjena seveda, in so bila tako zelo dobra, sedaj pa jih ne najdem več. Jih je morda katera zasledila kje?

 

hvaaaala

nitta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. nov 2012 11:29

Pred kratkim sem jih videla v Lidlu.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. nov 2012 13:57

V zadnjem katalogu Lidla od 2.11. do 7.11 vakumsko pakirani file račjih prsi.

 

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti