Martinova pojedina

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

3. nov 2012 20:27

zzak1977 je napisal/a:

Ja, mariniram jo z omakami katere sem omenil, pomaranča/med ali terijaki. Ali kakšna kombinacija, maščobe za marinado ne uporabim.

Pečem jo na posodi, ki je namenjena peki piščanca pokonci, preden sem jo imel, sem jo spekel na piksni.

Zalivam s sokom ki steče od race, kombinacija njene lastne maščobe in marinade. Med peko ne dodajam ničesar.



Commis débarrasseur

Zzak, kakšna pa je ta posoda, ki je namenjena peki piščanca pokonci, to pa res še ne poznam in niti je nisem še nikjer zasledila? Tvoja račka zgleda res mamljivo in bi nekaj v tem stilu tudi jaz naredila za Martinovo. 

leandros

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

3. nov 2012 21:26

Evo ga, ....plug.



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 03.nov 2012 21:27

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

3. nov 2012 21:29

Pa si to nabavil pri nas in če, kje?

leandros

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

3. nov 2012 22:22

Leandros,ta pekač za pokončno peko piščanca dobiš v vsaki bolje založeni trgovini z posodo.Pri nas sem ga videla v Merkurju pri keramični posodi,samo da so rjave barve,glazirana glina.

Vrtejbenka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. nov 2012 1:10

Lahko jo daš v navadno ponev in natakneš na prazno pivovsko pločevinko.

 

Vanja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. nov 2012 8:12

Ampak je posoda veliko bolj praktična kot piksna. Sploh pri prenašanju piščanca s pulta v pečico in nazaj. Dol ga vzameš veliko lažje, omakco imaš že lepo pripravljeno za uporabo.

Ko sem uporabljal še piksno, sem jo kar nekajkrat prevrnil in uničil piščanca in omako.

Commis débarrasseur

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

4. nov 2012 9:33

@zzak: domnevam, da si spregledal mojo prošnjo za natančen opis postopka za "tvojo" račko. Predvsem glede predpriprave, oz. mariniranja in pomarančne omake... hvala!

 

@vanja: res mi ne da miru, zakaj moraš imeti v imenu dodano " v ZDA"? A vsem nam v vednost, da bomo na hrbte popadali ali imaš kakšen drug poseben razlog?

(Tudi sporočilnost neokusnega vijoličnega copata v avatarju mi ni jasna, ampak to me ne zanima toliko kot prvo)



auachiuaua

Sporočilo je spremenil(a) auachiuaua dne 04.nov 2012 09:53

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. nov 2012 9:59

Narediš marinado, točnega recepta nimam, recimo 0,5dcl sojine omake, 0,5dcl medu, sok ene ali dveh pomaranč, malo riževega ali sojinega olja in to vse skupaj zreduciraš. (variacije; sake, ingver, teriaki, česen, rjavi sladkor, kis, limeta, olje...)

Raco vržeš v krop za minuto, ali jo poliješ s kropom, kakor ti omogočajo kuhinjski pripomočki. Potem jo takoj spereš z mrzlo vodo, da koža nabrekne.

Na debelo jo premažeš z omako in jo daš marinirat v hladilnik čez noč, če je sila je tudi par ur dovolj. Potem jo dam ven za nekih 20 minut, da se približa sobni temperaturi in v mrzlo peč na 180-185C, pečem jo 2 uri, na koncu malo povišam temperaturo, da je bolj hrustljava. Vmes jo redno zalivam s sokom ki steče od race, 2/3 masti odstranim.

Ko je pečena, jo pustim počivat 10 minut in jo narežem na tanke kose.

V bistvu je to recept za pekinško raco, na grobo.

 

Commis débarrasseur

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

4. nov 2012 10:11

Hvala! Kaj misliš z "zreduciraš"? 

in v čem je fora, da daš v mrzlo pečico?

Rekel si, da mast porabiš do zadnje kaplje. Kako, kje?

Ali se ta raca ne postreže prav s pomarančno omako? Pri tvoji je pomorančni sok le v marinadi?

Sori, če sitnarim, stvari moram razumeti zelo eksplicitno, preden jih lahko spreminjam po svoje... ;)



auachiuaua

Sporočilo je spremenil(a) auachiuaua dne 04.nov 2012 10:13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti