Namesto rož in svečk za 1. november

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15158

31. okt 2012 18:52

Mi smo danes bili na Žalah ...Prižgali smo dve sveči, nesli šopek krizantem.....Ampak, ko opazuješ ostale,  nič ni drugače kot lani , le tovorjenje sveč, rož, peska...ah...me je prav mož danes vprašal, zakaj eni nosijo cele zavoje sveč? Za nazaj, za slabo vest?  

Res,res žalostno, da je le enkrat na leto tako pretiravanje....Samo še prodajalec z baloni manjka.

Ko bi lahko to ostal le spomin na najdražje....

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. okt 2012 20:35

Trixi je napisal/a:

Mi smo danes bili na Žalah ...Prižgali smo dve sveči, nesli šopek krizantem.....Ampak, ko opazuješ ostale,  nič ni drugače kot lani , le tovorjenje sveč, rož, peska...ah...me je prav mož danes vprašal, zakaj eni nosijo cele zavoje sveč? Za nazaj, za slabo vest?  

Res,res žalostno, da je le enkrat na leto tako pretiravanje....Samo še prodajalec z baloni manjka.

Ko bi lahko to ostal le spomin na najdražje....

 

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Ah, ti presneti ostali, nobene posebne miline od njih... 



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 31.okt 2012 20:37

kozamurnik

sporočila: 2311

1. nov 2012 5:05

Nasja je napisal/a:

 

 

Obisk pokopališča, ikebana in svečka so pač današnja verzija obreda spomina na preminule.

 

Res pa tradicionalna ikebana in sveča nista tako nobel in fensi kot kakšna plastična buča za noč čarovnic in vihanje nosu nad tistimi, ki hodijo na obisk h kadavrom.



Nasja

Niso tako nobel, seveda ne, pa tudi ne reče se noč čarovnic, ampak  Halloween - Tudi to smo prevzeli, pa nas zato ni nič sram.

Sram  nas je le običajev naših dedov in babic, tistih preprostih, kmečkih, to pa. In se znamo posmehovati tistim, ki niso tako" razsvetljeni" da ne bi verjeli v nič. Kot da bi  ZARES VEDELI  kaj je( se dogaja ) tam spodaj ali nekje v zraku...potem, ko bomo  enkrat za vselej nehali stresati naokoli svojo "modrost".Po smrti namreč.

 



murnik



 

Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 01.nov 2012 09:44

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

1. nov 2012 6:16

V torek opravili dva obhoda: Pobrežje in Kamnica.
Uporabili: 2 manjša, lepa, ujemajoča z grobom aranžmaja in 2 svečki za vse pokojne duše v naših dveh grobovih. 
Ravno toliko, da se ponovno poklonimo na tale praznik, a tudi toliko, da ostanemo skromni in ne podležemo noriji in ekscesom razkazovanja, že v tej temi omenjene družbe. 

Med letom dostikrat zaidem na pokopališče, zalijem rožice, prižgem svečko, se vsedem na klopco, misli prepustim prostemu toku, spomini kar vrejo iz mene, nostalgija me ovije, posebna energija pokopališča me prevzame, tišina, rahel piš vetra in nežno pozibavanje bližnje smreke me zamiga v posebno stanje...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

1. nov 2012 8:26

Oktasitev gobov je stvar posameznika.Rada bi pa videla plačilne liste tistih, ki pretiravajo v teh stvareh.Jaz si z mojim dohodkom ne merem privoščiti razkošja in verjetno se najde marsikdo, ki ne bo dal nič na grob, ker ni denarja za osnovnejše stvari. Ampak to ne pomeni, da mu pokojni ni nič pomenil, da ga ne nosi v sebi.Se pa najdejo izjeme, ki vidijo vse okoli sebe, le sami se ne vidijo..Štejejo svečke pri sosedih, hodijo prižigat, ko so svojci zraven, da se le vidi" ja mi smo tudi pri vas prižgali".Zaradi teh stvari sem se pred leti z taščo skregala, ker je bila ena izmed njih, jaz pa tega nisem odobravala in sem ji jasno dala vedeti, kaj si mislim. Ja se strinjam, da čajna svečka ni kaj manj obremenjujoča za okolje, je pa res, da prazni aluminij od te svečke zadostuje za en pokrovček od sveče, plastike pa ni.

kvačkarica

Mygrace

sporočila: 6506

1. nov 2012 8:45

Tudi tale tema kaže prerez naše družbe.

Težka bo.....

Mygrace

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

1. nov 2012 10:40

Karitas vsako leto ponudi svečke za 1,20€, ki so ekološko prijaznejše in nekoliko manjše. Prispevek gre za ljudi v stiski.

tulka

Mygrace

sporočila: 6506

1. nov 2012 10:52

Seveda. Že leta in leta to počno.

Jih kupim tudi od njih, jasno.

In me zelo veseli, da jih kmalu zmanjka.

Prej kot sladkorne pene....pa kuhanega vina...pa tistih histerično utripajočih rajfov za otroke....pa čevapčičev...

Če bi mene kdo vprašal (me itak ne), bi prepovedala vse to sejmaštvo okrog Dneva mrtvih...raje nekaj vecejev več, tudi kakšnega Kavalirja http://www.ljubljanapametnomesto.si/_files/239/Kavalir.jpg več.....

http://www.radio1.si/img/Gallery/Photo/da_07a4cdb3

Mygrace

Mygrace

sporočila: 6506

1. nov 2012 10:52

Aja, pa unim, ki hodijo s psi na britof, bi fajn zaračunala!

S psmi.

 

Aja, pa unim, ki privlečejo svoje nevzgojene otroke, da kričijo na grobovih, skačejo po njih, brcajo pesek in stresajo kostanjeve lupine tja v tri dni, kamor pač pade....

 

Aja, pa unim, ki tuljo po mobitelih: "Pa kje si zdej ti?"

 

                                                        

 

Ker Dan mrtvih je itak brez veze, gremo sam enmal pogledat, kako se drugi proseravajo, svečke so pa tko lepeeeeeeeeeeeeeeee...pa z otroki se ene pol ure ne bo treba ukvarjat, ker bojo mel zabavo.....pol gremo pa neki pojest....

 

 

 

                                                    

 



Mygrace






Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 01.nov 2012 11:19

kozamurnik

sporočila: 2311

27. okt 2015 12:30

Mygrace je napisal/a:

Aja, pa unim, ki hodijo s psi na britof, bi fajn zaračunala!

S psmi.

 

Aja, pa unim, ki privlečejo svoje nevzgojene otroke, da kričijo na grobovih, skačejo po njih, brcajo pesek in stresajo kostanjeve lupine tja v tri dni, kamor pač pade....

 

Aja, pa unim, ki tuljo po mobitelih: "Pa kje si zdej ti?"

 

                                                        

 

Ker Dan mrtvih je itak brez veze, gremo sam enmal pogledat, kako se drugi proseravajo, svečke so pa tko lepeeeeeeeeeeeeeeee...pa z otroki se ene pol ure ne bo treba ukvarjat, ker bojo mel zabavo.....pol gremo pa neki pojest....

 

 

 

                                                    

 



Mygrace








Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 01.nov 2012 11:19

 

To se mi je zgodilo vceraj,  no ja, zelo zelo podoben prizor je bil.

Ker je november blizu,  razmisljanje ali moda ideja  v smislu naslova teme najbrz tudi letos  ne bo odvec.

 

 

murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti