Namesto rož in svečk za 1. november

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12642

1. nov 2015 19:33

Je čas ,ki da

je čas ki vzame

pravijo,je čas ki celi rane

in je čas ,ki nikdar ne mine

ko zasanjaš se v spomine

mopsika

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

1. nov 2015 20:06

Park zvončkov 

Skozi celo leto tu plamenčki gorijo in solze polzijo 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

2. nov 2015 7:14

babka1951 preko fotke vidim da moja svečka še lepo gori

drži, tu so skozi celo leto, starši smo pogosto ob njih, jaz ne prižgem vsakič svečke, a spomnim se nanje čisto vsak dan.

anka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. nov 2015 8:07

limnol je napisal/a:

Saj tudi Božič in Velika noč že dolgo nista več (samo) to, kar sta bila spočetka, torej posvečena tihi kontemplaciji v točno določen namen. Enako je tudi s 1. novembrom. Naj nam je prav ali ne, stvari se s časom spreminjajo. Konec koncev - je res oskrunjen spomin na babico, če mimo njenega groba teče razposajen otrok? Odnos do smrti imaš, karšnega pač imaš, in je res prav vseeno, kaj počnejo drugi.

Sonja

 

Ni prvonovembrsko, ampak na temo otrok in pisem Božičku:

https://www.youtube.com/watch?v=EQ3ePGr8Q7k

 

Sem med tistimi, ki gredo na pokopališče kar se da redko. Z atijem se "pogovarjam" v gorah, kjer sva (bila) oba "doma" in tako grem 1. novembra raje v hribe, svečo pa prižgem kak drug dan v letu. Ravno tako grem v hribe na njegov rojstni dan, čeprav sem po njegovi smrti rabila skoraj 15 let, da sem šla spet v gore, sploh na tisto domačo, ki nam ga je vzela. 

 

 

Loni Makaroni

Maya90  

član od: 17.10.2017

sporočila: 6

21. okt 2017 11:12

Vidim, da je tule bilo zadnjič aktivno pred 2 letoma :) Meni se zdijo akcije za pomoč drugim super, še vedno se mi zdi ok tudi eno svečko na en grob, ne 25 na en grob. Vedno rada prebiram akcije, letos jih ima Eurospin ugodne, sheram https://www.letakonosa.si/eurospin/aktualni-letak-od-ce 

Maya90

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. okt 2017 11:44

Če se gremo eno svečko na en grob, potem pa res ni treba kupovati Eurospinovih grozot. 

Sonja

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

21. okt 2017 11:56

Maja90......mi, ki imamo tam naše angelčke, nikoli ne gledamo na akcije, tudi 25 svečk jim ne prižgemo.......v svojih srcih nosimo bolečino, spomin na najdražje in nobena prižgana svečka mi nič ne pomeni. Hvaležna sem, da v mojem srcu nosim plamen spomina, za katerega se močno trudim, da še dolgo ne ugasne....to je to  

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12642

21. okt 2017 12:24

babka1951 je napisal/a:

Maja90......mi, ki imamo tam naše angelčke, nikoli ne gledamo na akcije, tudi 25 svečk jim ne prižgemo.......v svojih srcih nosimo bolečino, spomin na najdražje in nobena prižgana svečka mi nič ne pomeni. Hvaležna sem, da v mojem srcu nosim plamen spomina, za katerega se močno trudim, da še dolgo ne ugasne....to je to  

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

 Babka, hvala ti za tako čudovite in tople besede, res je 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

21. okt 2017 12:45

Jaz sem ravno danes posadila nove rožice na grobu. Mačehe seveda in pa ene take temno rdeče listnate. Pa malo vrečko sveže črne zemlje, eno elektronsko svečko in to je to. Za 1. november bom pa nesla še šopek za v vazo.

buča

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

22. okt 2017 10:35

sestro sem izgubila,ko je bila stara 33 let.Ker je pokopana čisto blizu,ji tude nesem svečko,ampak takrat,ko se spomnim nanjo.Drugim pa ne morem vsiljevati,ko za 1.november prinesejo svečko,da naj jih ne.

dvorana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti