Govedina s porom

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

tema odprta - 30. jan 2004 16:39 | ogledi: 19.810 | odgovori: 13

V kitajski restavraciji sem jedla nekaj, kar mislim, da je bila govedina s porom ali por z govedino. Nikjer pa nisem našla takega recepta. Če kdo to pozna, bi prosila, da mi ta recept pošlje vsaj približno, saj sem navajena improvizirati.

Hvala in lep vikend

SUZANA

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

30. jan 2004 18:41

Če v Googlu napišeš Chinese Beef with Leeks, dobiš nekaj receptov v angleščini. lp Janja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. feb 2004 9:22

Suzana! Po moje gre za mongolsko govedino, ki je pripravljena z mlado čebulo. Poskusi v Googlu s tem... LP Loni

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

3. feb 2004 15:30

Za tebe Suzanar sem izbrskala en recept iz neta. Upam, da ti bo všeč. GOVEDINA S POROM (za 2 osebi) 300 g govedine 50 g pora čili ( po želji ) a) mala žlička soli velika žlica sojine omake mala žlička sladkorja Domofix Superior moka za zgostitev Por narežemo na 1/4 po dolžini, ga operemo in narežemo na 3-4 cm dolge trakove. Meso narežemo na tanke podolgovate koščke. Meso in a) dobro premešamo in mariniramo najmanj 10 min. Po želji dodamo 1/2 jajžnega beljaka da meso postane mahkejše. Na močnem ognju segrejemo vok. Ko je vroč dodamo 3 žlice olja. Ko se iz olja začne kaditi dodamo por in premešamo. Ko zadiši primešamo marinirano govedino in dobro premešamo. Ko je govedina kuhana odstavimo in serviramo. Suzi

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

3. feb 2004 18:12

Suzi, kje dobiš Domofix Superior moko za zgostitev? Je podobna, kot Gustin ali čisto drugačna? Hvala in lep pozdrav! ZIMA

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

4. feb 2004 9:20

Suzi Hvala za recept. Bom preizkusila in sporočila, ali mi je uspelo. Le ta moka za zgostitev zanima tudi mene. Suzana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. feb 2004 9:54

Ta recept je pa s stani Kitajskega vrta, se mi je zdel znan. Pri nas smo uporabili kar Gustin. Je izpadlo OK. Pa enkrat smo dodali še na trakove narezano korenje. Samo paziti moraš, da ga daš v vok nekaj minut pred porom, ker rabi malce več časa, da se zmehča. Tisto spletno stran si pa kar oglej, je na njej kar nekaj "užitnih"receptov. Lp Loni

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

4. feb 2004 23:14

Jaz ponavadi delam govedino s porom s kuhano govedino iz juhe. Najprej popečem koščke mesa, potem dam v ponev še na koščke narezan por, čez minuto ali dve dodam po okusu sojino omako. Za zgostitev uporabljam moko (ostro), ampak čisto malo in moko zmešam z vodo.Zraven pa riž in dober tek. Lp, Sabina Z. SABINA ZARNIK

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

5. feb 2004 15:48

Zima nimam pojma kje dobiš Domofix, ker sem recept našla na netu in ga še nisem poizkusila. Če pa ga bo kdo pa naj mi napiše - me prav zanima če je podoben tistemu v restavracijah. Imajo pa v Intersparu in v Leclercu veliko sestavin za kitajsko kuhinjo. Sporočilo je spremenil(a) SUZANAZ dne 05. feb 2004 15:48:32

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

5. feb 2004 16:01

Jaz pri pripravi kitajskih jedi uporabljam tapiokino moko zmešano z vodo (lepše in lažje se zmeša kot navadna moka, ni grudic). Na ta način dobiš tisto ta pravo sluzasto omakico kot v kitajski restavraciji. Kupila sem jo v Sparu. Darja

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

16. feb 2004 10:03

Končno sem uspela to pripravit. Namesto tiste specialne moke sem dala pol žličke navadne in pol žličke Gustina. Rezultat je bil odličen. Spomnila sem se, da se je to imenovalo Mongolska pojedina. Jedle so jo celo moje hčere, ki sicer ne marajo preveč kuhane zelenjave. SUZANAZ, najlepša hvala za recept. Mogoče bi mi ob priložnosti zaupala, kje si to našla - na katerem naslovu? Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti