Poplave..

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. nov 2012 18:32

Marja,

pa saj nisi osnovnošolka, da moraš vsako traparijo ponavljati za drugimi. Ni vam politika poslala poplav..  Že mogoče, da črn humor dviguje moralo, ampak samo v primeru, da je res humor.  

Pomoč bo prišla, kolikor vidim, so ljudje zelo pripravljeni pomagati. Najbolj drži tista, da pomagaj si sam in bog ti bo pomagal (pa to ni humor). Vsak zase najbolj ve, kaj lahko naredi in kaj je pripravljen narediti, pa se bo zdaj pokazalo, kdo je res pripravljen zavihati rokave, kdo pa je sočuten le na verbalni ravni. 

Sonja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. nov 2012 19:15

Dajte prosim se vzdržite politike vsaj na kulinarika.net strani. Nimamo dovolj teh ....... (predstavljaj si kar želiš) že drugod?

Jernej - administrator

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. nov 2012 19:47

Včeraj sem prvič v življenju evakuirala avto. Prvič sem v živo videla potopljene avtomobile. Videla sem vreče, s katerimi so nameravali zavarovati vhod v stavbo, pa se je voda prej znižala.

Mogoče je zdaj jasno, od kod ima voda tolikšno moč, da žene turbine in dela elektriko, ko pa je neukročena, dela pa samo  škodo v količinah, v kakršnih se je pojavila.

F r i n a

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

7. nov 2012 6:25

Nekatere stvari se pač nikoli ne spremenijo.

Frina, točno vem, kako se počutiš. Meni se zdi, da tisti grozen občutek nemoči, ko sediš v avtu in samo čakaš, kaj bo, me bo spremljal še dolgo. Sploh zdaj, ko me vsi moji dragi kregajo, kako sem bila nespametna.  Pa saj sploh ne vem, kaj sem razmišljala, pač vsi so peljali v koloni, jaz pa za njimi. 

V Velenje je od nas skoraj nemogoče priti, pravijo.

marjja

evy_3  

član od: 31.7.2008

sporočila: 70

8. nov 2012 23:12

Za vse, ki bi želeli pomagati posredujem mail, ki sem ga dobila:

Dragi prijatelji,

 

Poplave po Sloveniji so v zadnjih dneh povzročile ogromno škode in kar je najhuje, pustile ljudi brez najosnovnejših stvari. Pridružujemo se ga. Lei Mikl iz Dogoš pri zbiranju stvari za pomoč ljudem iz poplavljenih območij in vas vabimo, da se nam pridružite.

Zbira se vse od oblačil, obutve, odej, vzglavnikov, posteljnine, brisač, do vzmetnic, omar in pohištva. Trenutno tudi najbolj iščejo hladilnike, pralne stroje in električne radiatorje ter kaloriferje. Ne smemo pa pozabiti tudi na najmlajše, ki so v veliko primerih ostali brez vsega, zato bodo dobrodošla tako oblačila in obutev, kot tudi kakšne igrače ali knjige.

Poleg vsega pa se iščejo tudi prevozniki s kombiji ali večjimi vozili, ki bi bili pripravljeni dostaviti zbrano blago.

Vsi, ki lahko kakorkoli pomagate se mi javite na gsm: 040/233 - 226 ali na e-mail janja.trkaj@gmail.com (Ljubljana) ali direktno ga.Lea Mikl, 040 377 804 (Dogoše). V vsakem primeru pa lahko pomagate že s tem, da delite to sporočilo naprej.

 

Iskrena hvala,

Janja

 

Eva

evy_3

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

9. nov 2012 10:31

Evy_3 hvala za kontakt, sem že klicala gospo Janjo in se dogovorila.

LP Levinjav

Levinjav

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

10. nov 2012 18:48

Lepo je, da se pomaga ljudem v stiski in morda se že jutri to zgodi nam........

Zdaj je pravi trenutek, da si vzamemo samo malo časa in prečistimo omare, ne boste verjeli, kaj vse se odkrije, kar že dolgo sami nismo rabili. Midva z možem sva malo prečesala, nabrale so se odeje, posteljnina, brisače....in tudi dve veliki škatli igrač najinih vnukov so že dolgo ležali na dnu omar. Vse to se je odpeljalo na Rdeči križ - zbiralnica na Tržaški cesti pri Grudi v Ljubljani.

Kjer je volja, tam je pot!!! pravi Trixi in ta njena misel me spremlja

Od prijatelja sem prejela tudi slike poplav iz Bohinja 6.11.2012 in eno prilagam

babka1951

Mygrace

sporočila: 6506

10. nov 2012 19:34

Dostikrat si kdo misli "Eh, ne bom samo ene deke nosil.." Pa pomaga tudi ena dekca ali en pulover. Če bi vsako gospodinjstvo v  Ljubljani recimo podarilo samo po eno dekco, je to takoj ...koliko...? Nekaj deset tisoč? Sto tisoč?

Tko da......kar veselo na delo, se nabere

Mygrace

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. nov 2012 20:31

Meni je bil najbolj všeč način, kot so ga vpeljali ob katastofalni poplavi na Občini Železniki.  Na internetni povezavi so objavili, kaj rabijo, ponudniki pa smo imeli možnost napisati, kaj smo pripravljeni dati. Večinoma je bila to bela tehnika, stroji za osuševanje in peči za ogrevanje.

Tekstila se  izgleda kmalu  nabere dovolj. Ponudbo sem vpisala kmalu po odprtju povezave pa ni bilo nobenega zanimanja, čeprav je bilo na spisku tudi ducat popolnoma novih Svilanitovih brisač. Mygrace, tisti, ki nimajo dekce odveč, bi mogoče zmogli 10 €,  bi tudi kar nekaj zneslo.

Cila

Mygrace

sporočila: 6506

10. nov 2012 20:52

Ma ja, Cila, lej, če nas je 2 miljona, pa če deliš s 3 (recimo, da je to povprečna družina...) pa če da vsak 1 evrček......

Ni morja brez kapljice.

 

Ja, predvsem grelna telesa.... pa hvalabogu, da ne bo nevemkakšnega mraza že takoj jutri.

 

Eh, sej bo!!!!!!!!! Mora bit, ni druge!!!!!!!

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti